1 Haftada 5 Kilo Vermek İsteyenler İçin (Garanti)

1 haftada 5 kilo vermek mümkün mü? Evet, birçok insan çeşitli dönemlerde farklı sebeplerle hızlıca kilo vermek isteyebilir. Özellikle yaz aylarına yaklaştığımız günlerde kadınlar tarafından kışın alınan kilolar çeşitli görsel sorunlara sebep olmaktadır ve bundan dolayı birçok kadın hızlı bir şekilde kilo vermenin yollarını aramaktadır. Kilo vermek denildiğinde ilk akla gelen yöntem diyet yapmaktır. Diyet yapmak için bir profesyonel çalışandan yardım almak bir seçenek olmakla birlikte evde kendi kontrolünüzle de diyet yapabilirsiniz. Fakat diyet yaparken çok dikkatli olunmalı sağlık tehlikeye atılmamalıdır. Çünkü öyle ki bazen bazı kişiler ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar vücut yapıları gereği belli bir kilonun altına düşemiyorlar.

Bu tarz durumların tespit edilip buna göre bir diyet listesi oluşturmak hayati derecede önemlidir. Birçok uzmana göre kilo vermek bir süreçtir ve bu süreç kısaltılmaya çalışılmamalıdır. Fakat bu süreçte verilen kilolar her zaman aynı miktarlarda olmak zorunda değildir. Hatta genel olarak diyet yapmaya başlanılan ilk günlerde daha hızlı kilo vermek yaygın bir şekilde gözlenen bir durumdur. Diyet yapmanın önemli adımlarından bir tanesi de verilen kiloları geri almamaktır. Bundan dolayı istenilen kiloya erişildiğinde yahut yaklaşıldığında rejim alışkanlıklarını değiştirip eski beslenme alışkanlıklarına geri dönülmemelidir. Eğer doktorunuz tarafından şekerli gıdalardan karbonhidratlardan uzak durmanız önerildiyse bu önerileri sıkıca bağlı kalmanız sıhhatiniz için oldukça önem arz eder.

1 haftada 5 kilo vermek

Hiç Aç Kalmadan Kilo Vermek

1 haftada 5 kilo vermek amacıyla yapılan diyetler de birçok çeşit mevcuttur öyle ki bazı diyetlerde kişiler normalde yediklerinden daha fazla yemek yemeye başlıyorlar. Fakat besin değerleri dikkate alınarak yapılan bir rejimde yenilen yemek miktarı önemini yitirebiliyor. Bu sebeple kilo vermek için aç kalmak gerekli tezi çürümüş oluyor. Aç kalmadan kilo vermek mümkün bir hale geliyor. Fakat bu diyetler bir uzman tarafından takip edilmeden yapıldığında ölümcül olabiliyor ya da bazı durumlarda ters etki yaratabiliyor. Beslenme düzenimiz vücudumuz için en önemli faktörlerden biri. Bu düzeni kafamıza göre değiştirmemiz ileride başa çıkmakta zorlanacağımız sorunlara sebep olabilir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var.

YouTube video

Genel adlı kategorimizde de göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın