2. el veya 0 km traktöre kredi veren bankalar?

Çiftçiler için traktör oldukça önemli bir araç olup, kırsal alanda yaşayanlar ekonomik sorunlarda çözümü bankalarda bulabilir. Traktör almak isteyenler, aracın durumuna göre yani 2.el veya 0 km traktöre kredi veren bankaların hangileri olduklarını merak edebilir. Ayrıca faiz oranları kadar kredinin çıkıp, çıkmaması da önemlidir tüketiciler için. Genelde çiftçilerin kredi notları ortalamanın altında kalıyor ve çoğu bankalar kredi onayı vermiyor. Ancak kosgeb ile traktör kredisi de almak mümkün!

Traktör İçin Kredi Başvurusu

Devlet son yıllarda üretimi teşvik etmek amacıyla bir takım farklı projelere imza atmış ve bu projeler ile üreticinin üretime destek vermesine, ya da üretimini arttırmasını sağlamıştır. Bu yüzden, mazot desteği, gübre desteği gibi farklı destek türleri ile tarım üretimi yapan çiftçilere destek vermektedir. Çiftçinin üretimini arttırmasının ve daha büyük toprakları işleyebilmesinin altında elbette ki tüm yükü çeken traktörler vardır.

Çiftçiler traktörler sayesinde çok daha büyük dekar alanları rahat şekilde işleyebilmektedir. Dolayısıyla devletin, çiftçinin çok daha kaliteli traktörler alabilmesi için önünü açmıştır. Eskiden traktör alımları çok daha zor iken günümüzde bankalar traktör alımı için çiftçilere büyük destek sağlamaktır. Bankalar kredi vererek çiftçilerin daha yeni teknolojik ürünlere sahip olmasını desteklemektedir. Bunun temelini de yine yukarıda bahsettiğim gibi üretimi arttırmak ve daha fazla toprak işleme politikası vardır.

Bankalar bu bağlamda çiftçiye ve üreticiye destek amacıyla 2. El ve sıfır traktör için kredi sağlamaktadır. Ekili alanları büyütmek ve daha fazla alanı ekip biçmek için daha güçlü aletler ve son teknoloji ürünler tercih edilmektedir. Bu yüzden çiftçilerin sahip oldukları traktörleri değiştirmesi ve daha yeni ürünlere sahip olması kaçınılmaz olmuştur.

2. El Traktör Kredisi Verenler

Siz de son teknoloji olan traktörlere sahip olmak için sıfır ya da ikinci el traktör alımlarınızda bankalarla görüşerek kolay şekilde kredi çekebilirsiniz. Pek çok banka bu konuda çiftçiye destek amacıyla farklı politikalarla çiftçinin traktör alımlarını desteklemektedir. Sahip olunan tarım arazisi, eski traktör modeli, yeni alınacak traktörün özellikleri ve ürünün sıfır ya da ikinci el olması gibi pek çok detay kredi çekiminde önemli bir yere sahip olmaktadır.

Kredi çekmek ve kredi ile traktör almak isteyen çiftçiler için en adeta en parlak dönem diyebiliriz. Çünkü günümüzde kredi ile traktöre sahip olmak oldukça kolay hale gelmiştir. Bankalar üretim yapmak isteyen çiftçilerin üretimlerini arttırmasına destek olmak amacıyla size gerekli olan kredi desteğini sağlayacaklardır.  Siz de sıfır ya da ikinci el traktör alımlarınızda ülkemizdeki büyük bankalarla görüşerek kredi desteği alabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın