2021-2022 Yılı Yeni İş Fikirleri

Kosgeb üzerinden hibe kredi veya nakit para almak isteyenler, kesinlikle yeni fikirleri bulmak zorunda. Girişimcilik sertifikası alanlar kosgebe verecekleri proje örneklerinde açacakları işin her türlü detayını sunmak zorunda. 2021/2022 yılı yeni fikirleri aramak veya bulmak isteyenler aşağıdaki kısımlara bakarak bulundukları yerlerde para kazandıran iş fikirleri sayesinde işyerlerini açabilirler.

Yeni İş Fikirleri

Bugün sizlere para kazandıran ve kar marjı yüksek olan bir iş fikirlerini sunarak, bu alanda ilk olabilirsiniz. Yaz aylarında sineklik olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasında. Sineklik yaparak para kazanmak mümkün. Tabi sineklik yapma aşamasında sizlerin devreye girmesi kar marjını daha da artıracaktır. İnsanlar hazıra para kazanma derdinde oldukları için bu gibi basit işleri de başkasına yaptırmakta. Ancak sineklik profilini, sineklik filesini alarak %400 oranında para kazanmak mümkün. Bir sineklik yapma maliyeti pencereler dahil 8/9 TL arasında. Bunun satışı ise küçük kentlerde 25 TL, büyük kentlerde 40 TL olmakta. Bir dairede en az 5 sineklik siparişi alınabilir.

Sineklik yapma aşamasında seyyar sineklik yaparak para kazanmak mümkün. Bu aşamada sizlerin bir tane pikap alarak daireleri dolaşmanız gündelik bazda 1000 TL kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

İş Fikirleri 2021-2022

Toptancılık yaparak para kazanmak ülkemizde çok ideal meslekler arasında. Ürünleri toptan alarak parça başı bunları satmak kar marjını artırmaktadır. Genelde ülkemizde pimapen ve mobilya sektörü para getirisi bakımından yüksektir. Mobilya derken mdf toptan kalıp şeklinde alıp, bir iki ay bekletip zam geldiğinde genelde geliyor bunları toptancısına satarak parayı katlamak mümkün.

Diğer bir iş fikirleri ise alüminyum alıp bekletip satmak zira bu sektörde zamlar hemen her ay olmakla beraber getiri bakımından ideal düzeydedir. Profil en fazla tercih edilenler arasında olsa da alüminyum işleme makineleri de getiri bakımından iyi bir kazancı bulunur. Sizler gelen siparişleri teslim ederek bu alanda başarılı bir adım atmış olacaksınız. Zaten kosgebinde aradığı özellikler bunlar yani kosgeb sizlere diyor ki, üreten kişilere bizler hibe veriyoruz. Yeter ki sizler üretin ve devamını getirin. Bildiğiniz gibi kosgeb kredilerinde 2 türlü kredi türü bulunur. Bunlar hibe yani karşılıksız para olup, diğeri de faizsiz kredi olarak sizlere sunmasıdır.

Para Kazandıran İş Fikirleri

Normal para kazanmak isteyenler ise belirli iş karşılığında para kazanabilirler. Bunların başında makale yazarak para kazanmak söz konusu. Ortalama kendi ajansımız dahi her ay binlerce TL şahıslara ödeme yapmaktadır. Sizlerde iş arıyor ve makale yazarak para kazanmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Verilen ücretler ise sabit olmakta nedeni de hak yememek için. Ortalama 100 kelime başına bizlerin verdiği ücret 1 TL ve 500 kelimelik makale yazan birine 5 TL ödemekteyiz. Sizler günde 10 makale yazarsanız 50 TL kazanmış olacaksınız. Ödemeler ise anlık yapılıyor ve banka hesabınıza kesintisiz bir şekilde aktarılıyor. Makale yazmak isteyenler siberalemi@hotmail.com dan email ile ulaşabilirler. Makale taleplerinde şartımız

 • Verilen başlıklar ile alakalı olacak
 • Makale %100 özgün olacak
 • Kopya makalelerin ödemeleri yapılmaz.

Para kazandıran bir diğer sektör ise pul biberi alıp satmak. Bildiğiniz gibi batıda büyük kentlerde baharat malzemeleri çok pahalı. Oysa ki memlekette toptancıdan alarak buralarda satabilir ve para kazanabilirsiniz. Kaçak çay, pul biber vb. ürünler hakkında da bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Para Kazandıran Yeni İş Fikirleri

Ülkemizde para kazanma konusu ciddi merak edilenler arasında. Var olan parasını yatırım yaparak para kazanmak isteyenlere bakınca, aşağıdaki iş fikirleri sizlere ilham olabilir.

 • Döviz bürosu açmak (Çok ama çok para ister)
 • Altın alıp satmak (Çok para ister)
 • Kağıt üzerinde olmayan emlakçılık yapmak
 • Araba alım satımı yapmak (2.el piyasasında 2020 yılında en az 20 bin TL kar bıraktı)
 • Toptan ürün tedarikçisi
 • Profil alıp satmak (instagram, facebook, tiktok sayfa satışı)
 • Hırdavat ürün toptancısı
 • Çakmak alıp satmak (Toptancılardan tanesini 0,40 kuruştan alıp 0,60 kuruştan bakkallara satabilirsiniz.)
 • Akbil bayiliği (Kar marjı düşüktür ancak müşteri işlem sayısı yüksek ise aylık 2500 lira bırakabilir.)
 • Spor toto bayiliği
 • İddaa bayiliği
 • Dropshoping yapmak
 • Aracılık yaparak para kazanmak; burada birçok iş türü örnek verilebilir bunlara bakarsak birinin dairesi veya arsası var ise ve satmak istiyor ise çevrenizde yayarak müşteri çekebilirsiniz. Tabi öncesinde mülk sahibine danışarak işte arsanı veya daireni ben sattığımda bana şu kadar komisyon vereceksin diyerek anlaşma yapın.
 • Son yıllarda para kazandıran iş türlerinden biri olan börekçilik sayesinde ciddi para kazanmak mümkün. Bildiğiniz gibi börekçilik ile birçok börek türü yaparak, sıradan bir iş yeri açarak kolaylıkla sabahları iş yapabilirsiniz. Markanız zamanla anılıyor ve büyümeye başlıyorsunuz.
 • Organik ürün satışı yaparak markanızı tanıtmak mümkün. Marka başvurusu yani patent alarak (300-400 TL) sonrasında eticaret scripti veya teması kurarak online pazarına giriş yapabilirsiniz. Burada domain ücreti yıllık 40 TL, hosting ücreti yıllık 100 TL ve script tema içinde ortalama olarak 500 TL gidecektir. Toplam masrafınız çok az olup, sonrasında doğal dediğimiz organik ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Çökelek, tokat yaprağı, lor peyniri örnek verilebilir.
 • El sanatları yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için el sanatları ürünlerini inceleyerek, hangisi daha fazla gider alıcısı hangisinin yüksek ve kar marjı hangisinde çok araştırması yapabilirsiniz.

2022 Yılı İş Fikirleri

Geçen her yıl görüldüğü üzere teknolojik araçların daha fazla önem kazanmasını sağladı. Nasıl ki, eskiden atari salonları varsa günümüzde PS3 – PS4 – PS5 şeklinde ilerliyorsa, gelecek yıllarda da bunlar da artık tarihe kaçacak ve yerini daha modern ve bir o kadar gelişmiş araçlara yerini bırakacaktır.

 • 2022 yılında beklenen gelişmeler arasında 3D oyun içi oyuncuları katacak olan araçlar ön planda olacaktır. Artık ellerine ve başlarına takılan çipler sayesinde oyun içinde doğrudan temas kurularak, oyun oynamak mümkün olacak!
 • 2022 yılı iş fikirlerine bakıldığında beklenen diğer bir iş türü yemek sektörü oluyor. Burada ise pandemi döneminde kötüleşen sektör, artık kendilerini sanal ortama fazlası ile kaptıracaklar. Bu nedenle iş olanakları arasında kuryecilik fazlası ile öneme sahip olacaktır. Başta moto kurye olmak üzere drone ile teslimatların yapılması söz konusu. (Bknz: Amazon kargo teslimatı)
 • Kitap okumak her ne kadar alışkanlık açısından güzel bir düşünce olsa da, insanların çoğu artık sesli kitap sitelerine odaklanıyor. Tıpkı mp3 sektöründe olduğu gibi online kitap sektöründe hızlı bir girişimler bekleniyor. Tek bir ücret ile yüzlerce kitap dinlemek mümkün oluyor ancak kitapların lisans ücretleri sanıldığı kadar ucuz değil uyarısında bulunalım.
 • Artan işsizlik ve pandemi nedeni ile işlerin yolunda gitmediği bilinen bir gerçek. Başta cafe sektörü olmak üzere, lokanta, salonlar, tatil salonları, vb işletmeler şimdiden farklı sektör arayışında. Ancak insan oğlu asla eğlencesinden ödün vermediği gibi kapalı bir ortamda fazla duramaz. Bu nedenle 2022 yılı iş fikirleri arasında tek kişilik konaklama gibi özel servisler daha fazla öne çıkacaktır.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın