2021 Evde Bakım Parası Alanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi başvuru ile nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyen bakıcıların akıllarında 2021 yılı evde bakım parası alanlar, nasıl kredi alabilir sorusuna yanıt aramakta. Zira onaylanan kredi tutarı sayesinde var olan ihtiyaçlarına anlık çözümler getirmek mümkün bu para ile. Ancak bir çok vatandaş, evde bakım maaşı aldıkları halde kredi onayı alamadıklarını belirtmişlerdir. Oysa ki, bilindiği üzere bankalar kredi verme aşamasında şahıslardan bir takım evrakları talep eder. Özellikle kredi başvurusu yapanların kredi notu büyük öneme sahiptir.

Kredi Notu Nedir?

Eski zamanlarda bankalar, bireylere veya ticari faaliyet yürüten şirketlere kredi açarken, onlardan ya teminat talep eder, ya da bireylerin banka hesaplarında bulunan ana paralara göre değerlendirme yaparlardı. Sonrasında gelişen teknoloji sayesinde bir kaç saniye aralığında şahısların kişisel durumlarını ele veren bir yapıyı oluşturdular. İlk zamanlarda Bankalar birliği üzerinden bu kredi notuna bakarken, bankalar sonrasında tek bir yapı üzerinden herkesin kredi notuna ulaşabildi. Findeks.com aracılığı sayesinde kredi notuna ulaşan bankalar, kişilerin krediyi ödeyip ödemeyecekleri gibi durumlarına bakabiliyor buna göre onay veriyor. Eğer ki, şahsın kredi notu ortalamanın üzerinde ise onaya alıyor, kredi notu yüksek ise anlık onay veriyor. Ortalamanın altında ise kırmızı sinyal vererek, bir araştırma aşamasına veya teminata göre ön onay vermekte.

Evde bakım parası alanlar, kredi başvuru aşamasında kredi notuna göre ön onaydan geçebilirler. Genelde hangi bankadan evde bakım parası alıyorsanız önceliğiniz o bankadan kredi başvurusu yapmalısınız. Örnek vermek gerekiyorsa, ziraat bankası’ndan evde bakım parası alanlar, ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Farklı bankalardan bakım parası alanlar yine aynı şekilde o banka üzerinden yola koyulmaya başlamalıdır.

Evde Bakım Parası Alanlara Kredi

Bildiğiniz gibi ülkemizde bir çok alanda girişimler devlet tarafından desteklenmektedir. Özellikle bireylerin borçları olduklarında devlet üzerine düşen görevi ara sıra yapmakta. Bunlardan biri de kredi kartı borçlarının faiz üzerinden sıfırlanması diyebiliriz. Yine son günlerde çıkan kredi kartı borcu yapılandırma şeklinde bir takım kampanyaları duymuşsunuzdur, hali ile kredi kartı borcu olanlara devlet bankalar aracılığı mevcut borçlarından kurtaran, kredi paketi sundu. Başta ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi olmak üzere diğer bankalardan da kredi kampanyaları devreye alınarak müşteri çekme yarışına girildi. Eğer ki, sizlerinde kredi kartı borcu var ise 2021 yılı sonuna kadar mevcut borçlarınızı bu kredi sayesinde kapatabilir ve sadece ziraat bankasına borçlu kalabilirsiniz.

Diğer bir banka ise vakıfbank bireysel kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası sunarak, müşterilerin sadece kendilerine borçlu olacağını duyurdu. Bu sayede kredi faiz oranları %1.10 ile %1.20 olmakla beraber kredi vade süresi 12 ay ile 60 ay arasında değişmekte. Sizlerde mevcut borç durumuna göre vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma başvurusu yaparak, çok düşük faiz oranları dahilinde uzun vadede bankaya borçlanarak, kredi alabilirsiniz.

Son olarak halk bankası tarafından 2021 yılı dahilinde kredi kartı borç yapılandırma kampanyası duyuruldu. Burada ise halk destek kredisi sayesinde faiz oranları %1.10 dan başlıyor üstelik vade süresi 5 yıl olup, 60 ay şeklinde taksitlendirme imkanı sunuluyor. Kredi faiz oranlarına baktığımızda normal şartlarda %2,5 üzeri olan bankalar ile kıyaslandığında halk bank destek kredisi tam da aradığımız türden bir banka kredi fırsatı diyebiliriz.

Evde Bakım Parası Alanlar Nasıl Kredi Başvurusu Yapabilir?

Öncelikle şuna dikkat etmenizde fayda var: Kredi onaylarında sizlerin kredi notuna bakılır. Eğer ön onayı geçemezseniz, teminatlı kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yani gelir durumunu göstermeniz gerekiyor bankalara. Bu nedenle evde bakım parası alanlar gelirini kanıtlamaları gerekmektedir. Ayrıca üzerinize kayıtlı ev var ise daha rahat kredi alabilirsiniz. Üstelik kredi faiz oranları daha düşük olacaktır, normal ihtiyaç kredisine ( tüketici kredisi en uygun )göre. Başvuru aşamasında konut üzerinden gidildiği için faiz oranları %2’nin altına inecektir.

Yukarıda saydığımız bankalar üzerinden online ortamlarda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şuan için kredi kartı borcu olanların kredi alması daha kolaydır. Nedeni de bankaların kredi kartı borcu yapılandırma kredisi adı altında çok düşük faiz oranları karşılığında sizlere kredi onayı verecek olmasıdır. Bunları sıralarsak;

  • Ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi
  • Vakıfbank kredi kartı borcu kapatma kredisi
  • Halk destek kredisi

2021 en uygun kredi kampanyalarına dikkat etmenizde fayda vardır. Zira artan kredi faiz oranları ile bir konut almak çok mantıksız olduğu gibi tüketici kredisi çekmek mantıklı gelecektir sizlere.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın