2020 İmza Sirküsü Noter Ücreti

2020 imza sirküsü almak isteyenler, noterden ilgili evraklar ve ücreti dahilinde hızlıca alabilirler. ancak bireyler, 2020 imza sirküsü noter ücreti ne kadar, imza sirküsü için gerekli evraklar tarzında sorular sormaktadır. Tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz. Zira notere giderken yanında eksik para götürenlerin sayısı oldukça fazladır.

Noter İmza Sirküsü Ücreti 2020

2020 yılı için tüm noter işlemlerine zam yapıldı. Evrak ve nüsha sayısına göre miktarların artırıldığını söyleyebiliriz. Bununla beraber noter imza sirküsü 2020 fiyatı, en düşük 100 en fazla 200 TL arasında değişmektedir. İmza sirküsünün imza beyannamesi olduğu çevrelerce söylenmektedir. Ancak ikisi de farklı olup, imza beyannamesi ile imza sirküleri bir birinden baya farklıdır. Biri şahıs adına diğeri şirketler bakkallar esnaflar vb. üye iş yerleri içindir. Ayrıca iki işleminde ücretleri ayrı olup, istenen evraklar farklı olabilmektedir.

İmza sirküleri günümüz şartlarında sürekli karşımıza çıkabiliyor. Özellikle işletme sahibi olanlar, bankalardan kredi başvurusu yapıp, kredileri onaylandığında (ön onayı geçenler) banka görevlisi ilk olarak parayı verme aşamasında sizlerden imza sirküsü talep edecektir. Bu nedenle şahıslar banka kredisi gibi önemli işlemlerde bu belgeyi vereceklerini önceden bilmeleri gerekiyor. Sadece bankalar olmamakla beraber, esnaf sanatkarlar kooperatifi dahil işlemlerinizde imza sirküleri karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle imza sirküsü noterden çıkarılma aşamasında, yanınızda kimlik fotokopisi veya sürücü belgesi götürmeniz gerekiyor.

2020 İmza Sirküsü Noter Ücreti Ne Kadar?

2020 yılı için belirlenen imza sirküsü ücreti noterden giriş yapıldığında belli olmaktadır. Edindiğimiz bilgilere göre en düşük imza sirküsü ücreti 2020 için en az 100 TL en fazla ise 200 TL arasında değişmektedir. Ancak bu tutarlar genişletebilir, zira noterde şirket için imza sirküsü çıkarma işleminde kişi sayısı ve evrak miktarı ne kadar fazla ise fiyatlar artabiliyor.

2020 yılına girdiğimizde hükumet kanadında her alanda bir zam yapıldığını gördük. Devlet kurumları ve resmi özel kalemlerde de bir çok kalem ücreti artırılmaya gidilmiştir. Vergi cezaları, sgk bağkur primleri 2020 ve adını daha yazamadığımız bir çok işlemin artırılması oldukça zor bir sürecin bizleri beklediğini gözler önüne sermektedir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın