Modern technology gives us many things.

2021 İmza Sirküsü Ücretleri Ne Kadar?

İmza sirküsü almak isteyenler notere gittiklerinde belirli bir ücret verildiğini görecekler. 2021 yılı imza sirküsü ücretleri hakkında merak edilen tutarın ne kadar olduğunu bu yazımız ile öğrenmiş olacaksınız! İmza sirgüsü ücretleri veya imza beyannamesi fiyatları hakkında tüzel bilgileri de burada öğrenebilirsiniz. 2021 imza sirküsü ücreti 150 TL ile 400 TL arasında değişmektedir ücretin farklı olması; yazının hazırlanması, imzadaki kişilerin sayısı, şirket büyüklüğü esas alınır.

İmza Sirgüsü Ücreti ve Avantajları

İmza sirküsü çoğu zaman duyduğumuz fakat tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz önemli ve bir o kadar da ciddiyet arz eden bir belgedir. İmza sirküsü bir kuruluşun ticari noktadaki temsilcisinin imza atma noktasında yetkili olduğuna dair ibraz edilen bir belgedir. İmza sirküsü belgesi noter huzurunda hazırlanır ve sizden bu belgeye imza atmanız istenir. İmza ise en az 3 şekilde olmalıdır. Noter özellikle bu hususa son derece ehemmiyet vermektedir.

İmza sirküsü son beş yılın verileri göz önünde bulundurulduğunda tek nüsha halinde düzenlenirse 150 – 400 TL arası bir fiyat ortaya çıkmaktadır. İki ve daha fazla nüsha düzenlenmesi halinde ise fiyat biraz daha farklılaşmaktadır. Öyle ki fiyat analizleri yapıldığında 150 – 400 TL gibi bir fiyat aralığında fiyat belirlendiğini görmekteyiz. Her şeyden de önemlisi diyelim imza sirküsünü kaybettiniz ne yapacaksınız? Hemen imza sirküsü çıkarttığınız notere gidip cüzi miktarda bir harç ödeyerek tekrar çıkarabileceksiniz. Böyle bir avantaja sahip olması ise sistemin ne kadar başarılı olduğunun da bir göstergesidir.

İmza Belgesinin Güvenirliği

Belge noter huzurunda gerçekleştirildiğinden son derece güvenilir bir belge türü olmaktadır. İmza sirküsü şirketlerin vazgeçilmezi olarak hale varlığını devam ettirmekte olup, noterde tasdiki yapıldıktan sonra resmi olarak bağlayıcılığı olduğu da unutulmamalıdır. Son dönem verileri de bu durumu doğrular niteliktedir. 2021 verileri incelendiğinde fiyatların 150 TL ve birden fazla nüsha durumunda 400 TL olduğunu görüyoruz.

Sonuç olarak bakıldığında her yıl imza sirgüsü ücretlerinde değişim söz konusu olmaktadır. Bu nedenle içinde bulunduğunuz yıl için imza sirküsü ücretine baktığımızda her ilin noteri farklı olsa da aşağı yukarı aynı rakamlar ile hizmet verdiklerini görüyoruz.

2021 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?

Ücretlerin ne kadar olduğuna baktığımızda

Ocak 2021 1 nüsha imza sirküsü ücreti 150 TL

Mayıs 2021 2 nüsha imza sirküsü ücreti 400 TL

olarak karşımıza çıkıyor. Peki istenen evraklar hangileri işte tüm evrakları sizler için derledik;

İstenen belgelere baktığımızda ;

  • Şirketin kayıtlı olduğu ticaret sicil gazetesi
  • Vergi Levhası
  • İmza sirküleri çıkaracak kişinin nüfus cüzdanı
  • Ayrıca imza sirgüsü ücretini de ödeyeceksiniz.
Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku