2021 Evde Bakım Parasına Zam Var Mı?

Evde bakım parası bildiğiniz gibi 2020 yılı itibari ile 1460 TL olarak banka hesaplarınıza yatırılmaktadır. Yılın ikinci yarısında yani 2021 şubat ayında bakım maaşlarında artma söz konusu olacak ve ilgili tutarlar bir nebze olsa da artacaktır. Ancak hükumet kanadından sevindirici haberler gelebilir!!!

2020 Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Her yıl bir önceki yıla göre bakım maaşlarında artma söz konusu olmaktadır. Asgari ücrete gelen zam ile beraber ülkemizde devletten maaş alan bireylerinde maaşlarında artış yaşanmakta. Bu maaşların artma eğilimi genelde asgari ücrete bağlı olsa da, ilgili bakım parası tutarları oldukça yetersiz kalmaktadır. Hasta ve yatalak bakımı sanıldığı kadar kolay olmamakla beraber, dikkat edilmediği takdirde bakıcılarda da sağlık sorunları çıkabiliyor. Ağır kaldırma gibi durumlarda sağlık sorunu yaşayan (bel fıtığı) kişi sayısı giderek artmaktadır.

2020 evde bakım parası miktarı : 1460 TL

Yukarıdaki tutarlara baktığımızda 2020 evde bakım parası 1460 TL olmakla beraber şubat 2021 de bu maaşın artması bekleniyor. Ancak zamlı ocak 2021 evde bakım maaşlarını bir sonraki ay alacağınızı belirtelim.

2021 Yılında Evde Bakım Parasına Zam Var Mı?

Hükumet kanadında bildiğiniz gibi bir seçim hazırlığı söz konusu. Gelen anket verilerine göre hükumetin tek partili sistemden uzaklaşma ihtimali giderek artmakta. Siyasilerden edinilen bilgilere göre hükumetin bu anket verilerini lehine çevirmek için vatandaşlara bir takım fedakarlık yapması söz konusu. Bunlardan biri de ülkemizde sayısı 620 bini bulan evde bakım maaşı alan bireylerin maaşlarında artışa gidileceği bilgisi.

2021 ocak ayında zam yapılması beklenen evde bakım parası, bu nedenle temmuz ayı gelmeden erkene alınması bekleniyor. Haziran ayında bu bilgilerin medya ile paylaşılması söz konusu olabilir. Haberin detayları netleşince buradan sizlere güncel bilgileri sunacağız.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın