2021 Kobi Destek Kredileri Kimlere Verilir? Ne Zaman Verilecek?

2021 kobi destek kredileri bu yıl uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile esnafın yanında olacak. Esnaflar ve kobiler ise destek kredileri kimlere verilir ve 2021 yılında ne zaman verilecek sorusuna yanıt aramakta. Kobi kredilerine bakıldığında normal tüketici veya konut kredisine oranla çok daha uygun ödeme imkanları sunması ile bilinmektedir. Her bankada kobi kredisi verilmekte olup, kobi kredisi alma şartlarını bireyin veya tüzel kişilerin taşıması zorunludur.

2021 Kobi Destek Kredileri

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) için hem bankalar hem sivil toplum kuruluşları hem de devlet kurumları bazı destekler veya krediler sunmaktadır. Pandemi nedeni ekonomik durumu bozulan vatandaşlardan çoğu esnaf olup, hükumet yetkilileri kesenin ağzını açarak; kobi destek paketini hayata geçirmiştir. Devlet bankaları aracılığı ile sunulan 2021 kobi destek kredileri uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile banka şubelerinde sizleri beklemekte.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde hizmet veren KOSGEB, KOBİ Finansman Destek Programı isminde bir uygulamayı yürütmektedir. Bu program kapsamında 500,000 TL üst sınır içinde faiz desteği verilmektedir. Başvuru sahipleri KOSGEB üstünden inceleyecekleri bu programa istinaden bankalardan kredi almaktadır. Ardından da KOSGEB üstünden faiz desteği alabilmektedir.

KOBİ destek kredileri hemen her banka tarafından sunulmaktadır. Biz de bu içeriğimizde üç tanesine kısaca değinip fikir vermek istedik: Ziraat Bankası, Halkbank ve QNB Finansbank.

2021 Kobi Destek Kredileri Ne Zaman Verilecek?

Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası veya Ticaret Borsası üyeliği bulunan KOBİ niteliğindeki işletmeler, Ziraat Bankası üstünden KOBİ Destek Kredisi alabilmektedir.  Halkbank ise birçok farklı tipte paketle KOBİ destek kredi sunmaktadır. İhracat, POS, turizm, makine imalat, e-ticaret, enerji gibi farklı alan ve taleplere dönük hazırlanan krediler hakkında ayrıntılı bilgi bankanın şubelerinden alınabilmektedir. QNB Finansbank ise KOBİ İhtiyaç Kredisi ile yıllık %14.5 oranındaki faizle kredi sunmaktadır. Bunun dışında bu bankanın da farklı isimlerle farklı özellikleri olan kredi paketleri mevcuttur.

Sizlerde banka kredisi faiz oranlarından çekiniyor ve vade seçeneklerinden daha fazla zarar görüyorsanız, devlet destekli kobi kredileri daha fazla tercih edildiğini belirtelim. Günümüz şartlarında faiz oranı az olan bankalar ile çalışmayı düşünenlerin sayısı oldukça yüksektir. Bu nedenle kobi kredileri içinde aynı şartlar oluşmasına göre esnaflar bu kredilerden yararlanabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın