2021 Traktör Hibe Desteği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Traktör hibe önemli konular arasında olup, gerek tarım gerekse de çiftçiler için sürekli takip edilmektedir. Yeni yıl ile beraber 2021 çiftçiye traktör hibe desteği şartları değiştiğinin altını çizelim. Devlet destekli traktör sayesinde tarımsal alanlarda artık daha fazla üretim söz konusu olacak! Bildiğiniz gibi çiftçiye, hükumet son yıllarda büyük adım atarak top yekun destek oldu. Bu desteklemelerden biri de satın alacakları ürün ve hizmetler konusunda belirli faiz oranları dahilinde kredi destek paketi sunması idi. Ancak hükumet, bununla da sınırlı kalmayarak üreticilere traktör hibe parası dahi verebiliyor bazı zamanlarda!

Traktör Hibe

Traktörler çiftçi için en gerekli olan makineler arasında sayılır. Traktörsüz bir tarlayı işlemek mümkün değildir. Üreticinin bir numaralı makine teçhizat ürünlerinden olan traktörlere sahip olabilmek için devlet farklı desteklemeler sunmaktadır. Devlet tarafından verilen desteklemeler doğrultusunda traktör almak isteyenlerin durumu kolaylaşmıştır. Devlet son yıllarda kırdan kente göçü önlemek için farklı projeler uygulamaktadır. Tarımsal faaliyetlerin ve buna bağlı olarak üretimin artması için pek çok yeni proje geliştirmektedir. Traktör hibe için neler yapılır, traktör hibe desteği için gerekli evraklar nelerdir bu yazımızda kolayca bunları öğrenebilirsiniz.

Traktör desteğinden faydalanmak için 18 ile 41 yaş arasındaki ve 20 bin kişilik nüfusun altında yer alan yerleşim alanlarında çiftçilikle uğraşan kişiler için devlet 30 bin lira hibe ve 100 bin lira da faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Çiftçiler de bu imkanlardan faydalanmak için ilgili yerdeki Tarım Bakanlığına başvuruda bulunması gerekmektedir. Çiftçiye traktör hibe desteği şartları olarak kişinin çiftçilik yapıyor olması ve yaşının 18 ile 41 arasında olması, 20 bin kişinin altındaki yerleşim alanlarında ikamet ediyor olması en temel aranılan şartlardır. Bu şartları sağlayan kişiler çiftçilere sunulan 30 bin lira hibe ve kredi desteğinden kolay şekilde faydalanacaktır.

Çiftçiye Traktör Hibe Desteği Şartları

2021 yılını baz aldığımızda hükumetin bazı sorunlara çözüm arayışına girdiği ve bir bir bunları yendiğini görüyoruz. Üretime tam destek ve kalkınan bir ülke olma amacı ile gerek maddi destek gerekse de hizmetler konusunda fazlası ile çiftçiyi düşünmekte. En önemlisi de çiftçiye sağlayacağı traktör hibe parası için ne tür şartların olacağını beyan etmesidir. Ziraat bankası traktör kredisi ile çiftçilerin her zaman yanında olmaktadır. Ziraat bankasının sabit ya da değişken faiz oranları ile çiftçiler için traktör desteği sunmaktadır. Verilen kredi ve hibe destekleri ile üreticinin tarımsal faaliyetlerinin arttırılması amaçlanmaktadır. Çiftçiler bu desteklemeler ile birlikte üretim kapasitelerini arttırmakta, daha modern şartlarda üretim yapmaktadır. 2021 yılında belirlenecek olan hibe destekleri henüz duyurulmamıştır. 2021 yılında çiftçiler için sunulan hibe desteklemeleri duyurulduğu an bakanlığın resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki makalede tüm yönleri ile nasıl traktör hibe kredisi alacağınızı detaylıca belirttik. Bu sayede hızlıca konuyu kavramış olacak belki de ilk kez sizlerde hibe parasından yararlanmış olacaksınız.

Çiftçilere Hibe Destekli Traktör

Traktör almak isteyenlere acaba devlet kredi veriyor mu? Şeklinde bir çok soru gelmekte. Aslına bakılırsa sadece devlet olmamakla beraber tüm bankalar traktör kredisi vermektedir. Ancak bizlerin asıl amacı faizsiz veya hibe parası dahilinde nasıl traktör alacağınızı çözmek olacaktır. Bildiğiniz gibi ülkemizde traktör markaları oldukça geniştir. Bunlara bakarsak ; Massey ferguson traktör, John Deere traktör, Tümosan traktör veya new holland traktör sadece bilinen markalar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca tüm özel bankalar o km veya 2.el traktör kredisi de veriyor.

Bankalardan traktör kredisi çekmek isteyenler aşağıdaki belgeler dahilinde en yakın ziraat bankası şubesine gidebilirler. Bunlara bakarsak

  • nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tapu belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Eğer şirket veya şahıs şirketi sahibi iseniz imza sirküleri ve proforma faturada götürmeniz talep edilebilir.

Bildiğiniz gibi 2021 yılı kosgeb kredilerinde 30 bin lira hibe parası mevcut. Eğer bu başvuruları kaçırmış iseniz tavsiyemiz bankalara yönelmenizdir. Denizbank ve ziraat bankası kredi onaylarını çok hızlı verdiğini belirtelim. Ayrıca Traktör finansmanı desteği adı altında uygun faizli traktör kredisi başvurusu da online ortamlarda yapılabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın