3 Faz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? (1000 TL Koronavirüs Nakdi Yardım)

3. faz koronavirüs nakdi yardım kampanyası adı altında ödenecek olan 1000 TL başvurusu için Tc kimlik numarasına göre başvurular kabul ediliyor. 1000 TL 3.faz koronavirüs nakdi yardım başvurusu için yapılması gerekenleri sıralı bir şekilde buradan öğrenebilir ve buna göre hızlıca başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız. 1000 TL nakit yardımı sonrasında incelenen dosyalar çok hızlı bir şekilde aile bireyine ulaştırılıyor.

 • Pandemi sosyal destek ödeneği 1000 TL için her aileden tek bir kişinin başvurması yeterlidir. Zira aile içindeki fertlerin TC kimlik bilgilerinin de girilmesi talep ediliyor.

Faz 3 Başvuru

Başvuru işlemleri için bilmeniz gereken en önemli detay herkese verilmemesidir. Yani daha önce bu ödeneği alan (1000 TL ödenmişti) ne yazık ki bir daha alamaz. Ayrıca emekliler, SGK veya bağkur çalışanları dahil, kısa işsizlik ödeneği alanlar da alamıyor.

SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuruya geçmek için öncelikle edevlet şifreniz olması gerekmektedir. Şifresi olmayanlar en yakın postaneye (PTT) ye giderek kendi şifresini alabilir. Başkasının adına edevlet şifresi verilmez. Bu nedenle şahsın kendisinin bizzat ptt’ye gitmesi zorunludur. Edevlet şifresi alındıktan sonra başvuruların TC kimlik numarasının son hanesine göre veriliyor. Ancak cumartesi pazar günü herkes faz 3 başvurusu yapabilir.

 • Tc kimlik son hanesi 0 olanlar Pazartesi
 • 2 olanlar, Salı
 • 4 olanlar, Çarşamba
 • 6 olanlar, Perşembe
 • 8 olanlar Cuma

günleri başvurabilir. Yukarıda da dediğimiz gibi cumartesi ve pazar günleri dileyen herkes başvurabilir. Başvuru süresi nisan sonuna kadar olup ödemeler mayısın ilk haftasında yapılacaktır.

Faz 3 1000 TL Kimler Başvuru Yapamaz?

Bakanlık ilgili ödemeler için başvuru şartlarını açıklamıştır. Buna göre faz 3 başvurusu alamayacak olanlar

 • Düzenli geliri olan kamu işçileri
 • Memurlar
 • Emekliler (SGK veya bağkur, tarım sigortalısı)
 • İşsizlik maaşı alanlar, kısa çalışma ödeneği alanlar
 • Daha önce faz 2 ve 1 başvurusu olumlu sonuçlanan 1000 TL alanlar

Bu nedenle başvurmadan önce yukarıdaki şartlara bakmanız da fayda olacaktır. Pandemi sosyal destek ön başvurusu yaparak olumlu sonuç alanların ödemeleri 2020 mayıs ayında yapılması bekleniyor.

Pandemi sosyal destek başvurusunda aranan kriterler genelde gelir ve gider durumu olmakla beraber yeni dul kalmış kadınların da ödenekten yararlandırılması bekleniyor. Bunun yanında su, elektrik ve doğalgaz fatura tutarları da girilmesi isteniyor. Evin kira gideri dahil birçok sosyal sorular sizleri beklemekte.

3 Faz Yardım Başvurusu 1000 TL Ne Zaman Yatacak?

Bakanlık ilgili ” 1000 TL Koronavirüs Nakdi Yardım ” için ödenecek olan nakit paranın 2020 mayıs ayında hesaplara geçmesi bekleniyor. Eğer ki başvuru yapan kişi kendi banka bilgisini ilgili formda girmiş ise o banka hesabına yatırılıyor. Her hangi bir banka hesabı olmayan vatandaşların ödemeleri ise TC kimlik numarası üzerinden PTT hesabına geçiyor.

Ödemesi gelen vatandaşın PTT hesabı açması gerekmiyor. Bu nedenle Tc numarası üzerine gelecek olan parayı sadece ilgili başvuru sahibi alabiliyor. Pandemi 3. faz yardım parası 1000 TL olarak mayıs ayının ilk haftasında banka hesaplarına geçeceği gelen bilgiler arasında.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın