6 Ay Geri Ödemesiz Esnaf Destek Kredisi 2020 Başvuruları

2020 yılı kobi ve esnaflara düşük faiz ile verilecek olan esnaf destek kredisi sayesinde ilk 6 ay geri ödemesiz olup, aylık %1.45 faiz oranı ile kredi verilecek. İşletmeler ise esnaf destek kredisi başvuru şartları ve faiz oranlarını hatta kimlerin yararlanabileceğini sorgulamakta. Borcu olan esnafın merakla beklediği bu sevindirici kredi haberi sayesinde var olan borçlar kapatılacak, borcu olmayan esnaf ise işletmesini büyütme amacına girebilir.

Esnaf Destek Kredisi 2020 Başvurusu

Esnaf destek kredisi ile minimum 25 bin lira maksimum kredi paketi alabilirsiniz. Tüm kobilere verilecek olan toplam tutar ise 100 milyar lira şeklinde. Özellikle başvurusu kabul edilen işletmelerden ilk 6 ay geri ödeme alınmamakla beraber, faiz oranları ise %1,45 şeklinde. Hemen herkesin merak ettiği gibi bu kredi için başvurular bankalar aracılığı ile alınmakta. Her kredide olduğu gibi bu kredi konusunda da bankalar belirli bir masraf parası almakta. Bu masrafın 150 TL sigorta ücreti ve 375 TL de esnaf kooperatif redi tahsis ücreti olarak alınacak olan esnaf destek  kredisi 2020 başvurularında masraf oranı binde 3 oranında!

İşletmeler ise esnaf destek  kredisi 2020 başvurusu için nasıl bir yol izleyeceği konusunda fikirlere ihtiyacı olabilir. Bu yüzden aşağıdaki bilgiler vasıtası sayesinde merak edilen soruların yanıtlarını bulmuş olacaksınız.

2020 yılı banka kredisi faiz oranları normalin üzerinde olduğu aylardayız. Bu nedenle kobi veya bireysel kredi başvurularında yüksek faiz oranlı bir kredi almak çok mantıksız olacaktır. Alınan her 1 liralık kredi tutarı için bankaya neredeyse 2 liralık geri para vermektesiniz. Bu nedenle kredi faiz oranları ne kadar düşük ise insanların ceplerinden daha az tutarda para çıkacak, bu da daha karlı olmalarını sağlayacaktır.

Kobi Esnaf Destek Kredisi Faiz Oranları 2020

Faiz oranları en fazla merak edilenler arasında olup, Bakan Albayrak’ın açıklamış olduğu oran tüm kobi ve işletmeler için %1,45 olup vade süreleri, kişilerin talepleri doğrultusunda artırılabilir. Buradaki asıl amaç esnafın cebinden fazla paranın çıkmamasını sağlamak olup, esnaf destek 2020 kredisi oldukça iyi bir tercih olabilir esnaflar için.

En önemlisi de bireylerin acaba hangi bankalar kobi değer kredisi veriyor? Şeklindeki soruya yanıt bulmak istemeleridir. Bu bankalara bakmak istersek Halkbank, vakıfbank ve ziraat bankası Söz konusu esnaf destek  kredisi 2020 sayesinde 40 bin işletme kredi kullanabilecek. Uygun faiz oranları ve vade şartları dahilinde alacağınız kredi de hayat sigortası dahil bazı kalemler mevcut. Başvurular ise yukarıda adı yazılan bankaların şubeleri aracılığı ile yapılmakta. Dilerseniz internet üzerinden de esnaf destek  kredisi 2020 başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru şartları ise

  • Vergi levhası (en az 3 aylık)
  • Tc kimlik
  • Esnaf oda kayıt belgesi (Bunu getirmeniz gerekmiyor sistemden TC numaranız sorgulanarak bakılıyor, yoksa hemen almanızda fayda var)
25 bin tl esnaf destek kredisi için faiz oranı %1,45 şeklinde olmakla beraber 36 ay vadeli ve 6 eşit dönemde taksitlendirme yapılmakta. 150 TL sigorta ücreti kesiliyor ve 375 TL tutarında bir ücrette banka ile esnaf kooperatifi kesintisi varmış. Sizlerin eline 24500 lira geçiyor.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın