A101 Market Taksit Hangi Kartlara Yapıyor? 2024

Kredi ve banka kartı kullanan müşteriler, a101 market taksit ve a101 hangi kartlara taksit yapıyor, hakkında bilgi almak isteyebilir. Her il ve ilçede mağazası bulunan a101 marketlerde kredi kartlarına taksit yapıldığını bilmenizi istedik. Üstelik alacağınız kategorilere göre +6 hatta +9 taksit yapılacağını belirtelim.

A101 hangi kartlara taksit yapıyor sorusu son zamanlarda gündem konusu olmaktadır. Zira marketin gelişimi ve bu kapsamda ürünlerin de gelişime eşdeğer nitelikte olması bireylerin market tercihine olanak sağlamaktadır. Genel olarak bu gelişim kapsamında toplumun her sınıfı, zaman-zaman taksitle ödeme yapma ihtiyacına sahip olmaktadır.

A101 market, genellikle çoğu karta taksit yapmakta, bu kapsamda müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fiziksel ve online market uygulamasından taksit imkânı sunan A101 bireylere bu kapsamda büyük avantaj sağlamaktadır.

A101 Taksit Yapıyor mu?

A101 market her zincir markette olduğu gibi ödeme kapsamında müşterilere çeşitli imkanlar sunmaktadır. Peki bu imkanlar arasında A101 taksit yapıyor mu? Genellikle A 101 market, toplumun her ferdinin ihtiyaçları kapsamında alışveriş yapabilmesi için taksitlendirme imkânı sağlamaktadır. Fakat taksit yapma imkânı A 101 online uygulamasında bazı durumlarda mümkün olmamaktadır.

Genel olarak A101 marketin online uygulaması kapsamında taksitle ödeme kabul etmediği durumlar bunlardır:

  1. Gıda malzemeleri alımı zamanı
  2. Ofis malzemeleri alımı zamanı
  3. Kozmetik malzemeleri alımı zamanı

Ayrıca taksit işleminin yapılabilmesi için sepet tutarının minimum 100 TL olması gerekmektedir.

A101 Hangi Kartlara Taksit Yapıyor?

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101, müşterilere taksit konusunda çeşitli avantajlar sunmaktadır. Genel olarak taksitlendirme işlemini hem bankanız kapsamında hem de kredi kartınızla yapabilmektesiniz. Peki A101 hangi kartlara taksit yapıyor?

  • Tüm Bonus kredi kartları
  • World kredi kartı
  • Maximum kredi kartı
  • Axess kredi kartı

Yukarıda belirtilen kartlar kapsamında siz de alışverişinizi taksit imkanıyla yapabilir, marketin sunduğu avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu bankalar arasında a101 ile sürekli çalışanlar işbankası, garanti ve yapıkredi örnekleri verilebilir. Bu bankaların banka ve kredi kartlarını kullananlar hem para puanlarını harcayabilir hem de taksit sınırlamasına takılmadan +3 taksit kampanyalarından faydalabilirler.

A101 Market Taksit

A101 marketi genel olarak her daim bireylere uygun fiyatlar sunarak, kolayca alışveriş yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu kapsamda ihtiyaçları gidererek bireylerin vazgeçilmezi olan market, taksit seçeneğinin zenginliği ile de seçilmektedir. Genel olarak A101 marketle ödemelerinizi kredi kartı puanlarıyla da yapabilir, marketin sunduğu bu avantajdan faydalanabilirsiniz.

Bundan ziyade marketteki ödemelerinizi neredeyse tüm kredi kartları kapsamında taksitle de ödeyebilirsiniz.

A101 Market Taksitli Alışveriş İadesi

A101 market taksitli alışveriş sonrasında aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Normal şartlarda nakit olarak almış olduğunuz ürünleri iade ettiğinizde ödemeyi de nakit olarak alırsınız. Ancak kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iadesinde ödediğiniz tutar nakit olarak verilmez ve kartınıza yansıtılır.

Taksitli alışverişlerde ise durum biraz daha farklıdır. Bundan dolayı iade olasılığının olduğu alışverişlerde öncelikle bu konunun nasıl işleyeceğini öğrenmeniz gerekir. Taksitle aldığınız bir ürünü iade ettiğinizde, ödediğiniz tutar kartınıza taksitler şeklinde yansıtılır. Örneğin; 12 taksitle aldığınız ürünün geri ödemesi, taksitler olarak size verilir. Bu süreçte kartınızın limiti gereksiz yere dolu gözükmüş olacaktır.

A101 kart puanı geçen marketler arasında olup, a101 tüm şubelerinde Axess, Cepteteb, World, papara, gibi en fazla kullanılan kredi kartları buralarda da geçerlidir. Banka para puanlarını ise rahatlıkla burada kullanmak mümkün. Bunlara baktığımızda chip para geçen yerler arasında olup aynı şekilde bonus puanda kullanılabilir.

A101 Taksit

A101 market ile hem ihtiyaçlarınızı uygun fiyata karşılayabilir hem de marketin sunduğu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Genel olarak bu kampanyalar, ürünlere taksit yapma imkanından çeşitli indirimlere kadar artmaktadır. A101 marketi vasıtasıyla taksitlendirme işlemini genel olarak 2 kapsamda gerçekleştirebilirsiniz:

  1. Taksitlendirme işlemini kendi bankanızdan yaparak.
  2. Bonus, World, Maximum ve Axess kredi kartlarını kullanarak.

Her iki etken çerçevesinde uygun fiyata alışveriş yapabilir, sunulan bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca A101 marketinin sunduğu online uygulama ile de tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyata karşılayabilirsiniz.

Belirtilen bilgiler kapsamında A101 hangi kartlara taksit yapıyor sorusuna cevap bularak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

A101 Kaç Taksit Yapıyor?

Bankaların anlaşmalarına göre değişkenlik olsa da, genelde taksit 9 ve 12 ay şeklinde sıralanıyor. Burada esas faktör a101 ile bankalar arasındaki kampanya ve anlaşmalardır. Garanti bonus kartlarına +12 taksit yapılıyor aynı şekilde Yapıkredi world kartlara da +12 taksit, Axess kredi kartlarına +12 taksit, Vakıfbank bankomat kartlarına +9 taksit, ziraat bankkart +9 taksit şeklinde.

A101 Televizyonlarda Taksit Var mı?

A101 mağazaları ve internet sitesinde TV televizyon aldığınızda kullandığınız bankaya göre değişkenlik gösterse de azami taksit sınırı 5000 TL için +4 taksit şeklindedir. Banka kampanyalarına göre +3 taksit eklenebilir. Mobilya ve beyaz eşyalarda ise +9 taksit yapılıyor.

A101 de para puan geçiyor mu?

A101 de tüm bankaların kredi ve banka kartı puanları geçmektedir. Chip para, para puan, world puan, banko puan vb. çoğu bankaların para puan miktarları harcanabilir ve kullanılabilir. Yapmanız gereken sadece kasada ödemeyi para puan ile yapmak istiyorum demeniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın