Acun Ilıcalı Serveti – 2023 Güncel Serveti Ne Kadar? (Doğru Bilgi)

Acun Ilıcalı Serveti ne kadar? Acun Ilıcalı güncel serveti, acun IIıcalının serveti ne kadar oldu? Bu tür başlıklara bu yazımızda yer verdik.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Türkiye’nin en önemli televizyoncularından biri olan Acun Ilıcalı, yıllar içinde büyük bir başarı öyküsüne imza atmıştır. 29 Mayıs 1969 tarihinde Erzurumlu bir ailenin Edirne’de dünyaya gelen oğlu, başarı merdivenlerini adım adım tırmanmıştır. Kooperatifler il müdürü bir annenin ve müteahhit bir babanın oğludur. Ömer adında bir abisi vardır. Abisinin okula gidişine hep özenerek bakan Ilıcalı, 5 yaşında okula başlamıştır. Edirne’de başlayan eğitimini, İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmıştır.

Hayata hep oyun gözüyle baktığını her defasında belirten ünlü televizyoncunun, yeteneği ve işine duyduğu saygı, her zaman önünde önemli kapılar açılmasına neden olmuştur. Anne ve babasının trafik kazası sonucu vefat etmesi, kendisinde büyük bir travma yaratmıştır. Kendi ayakları üzerinde durmayı planlayan iş insanının hayatındaki dönüm noktalarından biri, Show Tv’de çalışmaya başlaması olmuştur.

Acun Ilıcalı serveti

Acun Ilıcalı’nın Kariyeri Nasıl Gelişti?

Mesleğine muhabirlikle başlayan Acun Ilıcalı, yaptığı “Acun Firarda” adlı gezi programıyla kendini kitlelere tanıtmaya ve sevdirmeye başlamıştır. Program sona erdikten sonra, “Acun Medya” şirketini kurmuştur. Yeni medya patronu olma adımında, televizyonda en çok izlenen programlara imza atmıştır. Başarılı bir girişimci olacağının sinyallerini bu yıllardan itibaren veren usta isim, “ Var mısın, Yok musun?” adındaki yarışma programıyla, hem eğlendirmiş hem kazandırmıştır. Korku ve gerilimi yarışmaya yansıtmış ve “Fear Factor” adlı programda, adrenalini en üst seviyeye çıkarmıştır.

İnsanların yeteneklerine göre değerlendirilmesinde önemli bir format olan “Yetenek Sizsiniz” ismindeki programsa, yayınlandığı tarihlerde büyük ses getirmiştir. Ülke televizyon tarihinde yapılmayan bir konsepti ıssız bir adada yapıp, “ Survivor” adlı yarışmayla, hem ülkenin hem de dünyanın gözünün, bu yarışmada olmasında, geçmişten günümüze başarılı bir ivme yaratmıştır. Bu programı sahibi olduğu TV8 kanalında, her yıl yayınlamaktadır.

Acun Ilıcalı Nasıl Zengin Oldu?

İnsanların yeteneklerini sergiledikleri “ O ses Türkiye” programı, eğlenceli jüri üyeleri ve konseptiyle, yarışmaya katılan pek çok insanın hayatında dönüm noktası olmuştur. Dansın ve müziğin buluştuğu “Rising Star” ve “Yok Böyle Dans” yarışmaları, yayınlandıkları tarihlerde büyük ses getirmişlerdir. Son zamanların en sevilen yemek yarışması “ Masterchef”, usta şeflerin jüriliğinde devam etmektedir. Acun Ilıcalı’nın kariyeri, son yıllarda dijital platforma el atmasıyla, daha da büyümüştür. TV8 kanalında yayınlanan pek çok dizi ve programla, tema bir kanal olan Tv8’in yüksek izlenme oranları, dijital platformların bu kadar gündemde olduğu bir zamanda, ne kadar başarılı işlere imza atıldığının göstergesi olmaktadır.

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar?  

Kendi geliştirdiği ve haklarını satın aldığı pek çok formatla, dünyada adından oldukça söz ettiren medya patronu, azmi ve çalışkanlığıyla, kazancını bir servet haline getirmeyi başarmıştır. Satın aldığı İngiliz futbol takımı Hull City, dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Acun Ilıcalı’nın aylık kazancı  hakkında herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte, servetinin 100 bin dolar civarında olduğu belirtilmektedir. Bilinen servetinin arasında; Türkiye, Amerika ve Dominik’te, 12 motor, üç hız teknesi, iki tane yat bulunmaktadır.

YouTube video
acun ılıcalı serveti

Genel adlı kategorimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın