AFAD Acil Durum Bildirimi 2022 Hayati Uyarı Bildirimi

 

AFAD Acil Durum Bildirimi 2022 ile ilgili bugün öğlen saatlerinde tüm akıllı telefon kullanıcılarının telefonuna “hayatı uyarı bildirimi” adı altında bir bildirim gönderdi. Bu uyarıya göre “Taşkın, sel, heyelan benzeri acil durumlarda tek numara 112 acil çağrı merkezini arayınız.” Dendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı telefonlara neden hayati uyarı bildirimi gönderdi?

AFAD Acil Durum Bildirimi Nedir?

AFAD Acil Durum Bildirimi 2022 bir şekilde reaksiyon almak için gönderilen bir uyarı bildirimi olarak karşımıza çıktı. Gönderilen sosyal bildirim, şu an için acil durumlarda gönderilmek üzere kurulu bir sistem üzerinden işlemekte peki ama güncel olarak gönderilme sebebi nedir?

Afad’dan bildirilen habere göre 37 ilde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor!

AFAD Hayati Uyarı Bildirimi Nedir?

AFAD tarafından yapılan uyarıya göre an itibariyle 37 ilde geçiş yağmurlarına bağlı olarak gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Sarı Kodlu Uyarı Geldi!

Afad’dan yapılan acil durum bildirimi biraz da o sarı kodlu uyarı ile doğrudan alakalı olarak ön plana çıkıyor. Yetkililer bahsi geçen illerde ve o illere yakın illerde yaşayan kişilerin dikkatli olmasını istedi.

Tüm iç ve doğu kesimlerde sıcaklık gün itibariyle 5 – 7 derece arasında düşüş gösterdi. Bu illerin bazılarında geçiş yağmurları nedeniyle yağmurlar bekleniyordu. Yalnız meteorolojiden yapılan açıklamaya göre bulut yoğunluğunun çok fazla olması nedeniyle sıcaklıkların çok yüksek oranda düşüş gösterdiğini de belirtmek gerekiyor.

Nerelerde Yağmur Olacak?

Afad bildirimine bağlı olarak çok yoğun yağmur alacak iller şu şekilde: Ankara, Kayseri ve Afyonkarahisarı içine alacak şekilde komşu illerle birlikte şiddetli sel ve taşkın tehlikesi bekleniyor. Şu an için İstanbul ve çevresinde çok şiddetli yeni bir yağış beklenmediği kaydedildi. Daha öncesinde yağan yağmurların dışında başka bir yağmur geçişi beklenmiyor.

AFAD Acil Durum Mesajı Herkese mi Gitti?

Özellikle acil durumun yaşandığı bölgeleri kapsayacak şekilde tüm illerde bulunan tüm operatörlere ve tüm akıllı telefon kullanıcılarına bu acil durum mesajları gitti. Şu an için illerde ciddi bir yağış başlangıcı görülmezken bazı illerde bulutlanmalar dikkat çekti.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın