Aile Toplum Kağıdı Nereden Alınır?

Aile toplum kağıdı nereden alınır, şartları neler, hangi kurum aile toplum kağıdı veriyor şeklindeki soruların tüm yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Aile Toplum Kağıdı E-devlet

Edevlet sistemi devreye girmesinin ardından devlet işlemleri online ortamlarda takip edebilmektedir. Bunlardan biri de aile toplum kağıdı sorgulama ve nereden alınabileceğini merak edenlere büyük kolaylık sağlamıştır. Bu sayede var olan işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi eskiden devlet işlerini yapmak veya bir evrak almak için bile günlerce sıra beklemek gerekiyordu. Gelişen teknolojik sistemler ve artan iş gücü sayesinde artık vatandaşlar tüm resmi işlemlerini devlet dairelerine gitmeden de bir kaç tık ile yapabilir. Artık gelişen teknolojik işlemler arasında mobil kullanım oranı fazla olması da bunlara işarettir. Yani hemen herkesin elinde akıllı bir telefon olmakla beraber internetin telefonlara girmesi ile beraber tüm işlemleri mobil üzerinden yapabilirsiniz. Edevlet üzerinden yapacağınız işlemler için sistem sizlerden şifre talep ediyor. Biz buna edevlet şifresi yani turkiye.gov.tr giriş şifresi demekteyiz. Bu sistem sayesinde artık ikametgah bilgisi, aile toplum kağıdı, nüfus kayıt örneği veya kredi sicil durumu gibi önemli evraklara da ulaşmanız sağlanmıştır.

Aile Toplum Kağıdı Nereden Alınır?

Bunu açarsak ilgili bakanlık ; Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü; kuruluş amacı, ülkemizdeki sosyal sorunların tespiti ve çözümü ile Türk ailesinin bütünlüğünün korunması; güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik ulusal ve uluslararası bilimsel araştırmalar yapmak veya yaptırmak, projeler geliştirmek, desteklemek, bunların uygulamaya konulmasını sağlamak ve aileye yönelik milli bir politikanın oluşmasına yardımcı olmaktır.

İlgili link şu şekildedir:

https://www.turkiye.gov.tr/maliye-aile-yardimi-bildirimi-sorgulama

Yukarıdaki linke tıkladığınızda sizlerden edevlet şifresi talep edecektir. Bu nedenle edevlet şifrenizi, PTT şubelerinden 2 TL ücret vererek alabilirsiniz. Alacağınız şifre sayesinde edevlet üzerinden tüm devlet işlerinize bakabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın