Modern technology gives us many things.

Akılda Kalıcı Giyim Üzerine Butik İsim Önerileri

Akılda kalıcı giyim ve moda üzerinde bay bayan butik isim önerileri arayışında olanlar doğru adreste olduğuna inanabilir. Girişimciler, butik isim fikirleri ve örnekleri incelendiğinde nasıl bir mekan ile özdeşleşeceğini kestirmesi gerekmekte. Giyim üzerine butik adı arayışında olanlar 2020 yılı dahilinde ne tür bir marka adı ile sahneye çıkacağını düşüne dursun, aşağıdaki marka ve patent kelimelerine bakmadan hemen karar vermemeli! Çok güzel bir butik adını buldunuz ve hemen iş yerini açar açmaz, iş yerinin girişine o markanın adını tabelaya kazıdınız! Günler geçiyor ve markanız tutuluyor ta ki, kapıdan içeriye giren Hamdi Bey ve polisler sizlerden markasını izinsiz ve patentsiz olarak kullandığınız için ya o tabelayı indirmenizi ya da var olan markanın satın alınmasını söylüyor!!!

 • Ne satacağını bilmelisin!

Giyim Üzerine Butik İsimleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ne üzerine iş yapacaksanız önceliğiniz ilk etapta marka patentini almak olmalı. Aksi takdirde Hamdi Bey gibileri sizin severek büyüttüğünüz o markayı önceden aldığı için bir güzel üzerine çökecektir. Bu nedenle ilk işiniz marka adını bulduktan sonra patent almak olmalıdır. Giyim üzerine butik açmayı düşünenler ne tür butik türü açacağına önceden karar vermeli.  Bir çok kişi sizlere butik açmak için tavsiyeler verebilir, ancak asıl önemli olan iş yapacak olan türdeki ürünlerin satışını yapmak olacaktır. Peki ne tür butik ürünleri sürekli ve fazla gider?

 • Bujiteri ürünleri
 • İncik, boncuk, toka, bileklik vb. ürünler
 • Kadın giyim tüm ürünleri
 • Çantalar
 • Ayakkabılar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi butik açılacak iş yeri küçük ise bunlardan birine yoğunlaşmanız önerilir. Ancak binaların altında büyük alana sahip bir butik mağazası veya franchise almış iseniz bu tür ürünlerin tamamını satabilirsiniz.

Akılda Kalıcı Butik İsim Önerileri

Söz konusu butiklerin adlarına bakarak da sizler de kendi markanızı üretebilir ve satışa hazır hale getirebilirsiniz. Ülkemizde butik denilince akla instagram.com gelmekte. Burayı kullananların %80 ni artık bayanlardan oluşur. Kadınlar net üzerinden satışa bayılır bu nedenle kadınların en çok satın aldığı butik ürünlerine yoğunlaşmak en mantıklısıdır. Söz konusu kadın butik ürünleri arasında giyim ilk sırada gelirken, sonrasında bujiteri gelmektedir.

Ülkemizdeki büyük butik firmaları ve instagram sayfalarına baktığımızda aşağıdaki markalar geliyor!

 • Mine Tan Butik – Butik Vanilya
 • Charming Style Turkey – Trend Bende
 • Ex Boutique – Trend Vip Fashion
 • Vintage Butik – Butik Bonus
 • Deniz Butik – Bu Senin Stilin

Şeklinde sıralayabilir. Sizlerde butik işine girecekseniz akılda kalıcı bir o kadar da ilginç olan butik isimleri bulmaya özen göstermelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku