Aliexpress Türkiye Deposu Nerede? (Doğru Bilgi)

Bu yazımızda sizlere Aliexpress türkiye deposu nerede, Ailexpress depoları ve iletişim numaraları hakkında bilgiler verdik.

Türkiye’deki deposu merak edilen Aliexpress online alışverişin en popüler adreslerinden biridir. Kullanıcı son zamanlarda Aliexpress’in deposu hakkında birçok arama yapmaktadır. Bu aramalar son zamanlarda arttı ve Aliekspress’e ait deponun yeri en çok merak edilen konulardan biri haline geldi.

Online alışveriş dünyasında güven konusu en önemli konu haline geldi. Aliexpress deposu sitesinden alışveriş yapmak isteyen birçok müşteri ürününü şirketin Türkiye deposundan alım işlemini gerçekleştirmek istiyor. Bu nedenle şirketin Türkiye deposunun yeri konusunda bilgi edinmek istiyor.

Salgın hastalık tehdidi ile boğuşan dünya son zamanlarda büyük bir ekonomik bunalıma girdi. Bu bunalımdan Türkiye’de nasibini aldı. Pandemi süresi boyunca insanlar internetten alışveriş yaptı ve bu online sitelere girerek alışveriş yaptı.

Aliexpress Deposu

Ürün satış işlemlerinde kıtalar arası ticaret maliyetli hale geldi ve özellikle yurt dışından kargo ile ürün almak oldukça pahalıdır. Bu nedenle büyük şirketler, bilhassa bu siteher ülkede depo açarak bu sorunu çözdü. Aliexpress Türkiye deposu ürünler AliExpress depolarından gönderilen ürünlerdir.

Aliexpress Türkiye Deposu

Firma Her ülkede ‘ticari merkez’ konumundaki ve kalabalık özelliğe sahip şehirlere depo açmaktadır. Türkiye’de ise İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Ankara illerine depo açmıştır. Bu illerin ticari merkez olması nedeniyle firma bu illeri tercih ederek depo açmıştır. Aliexpress Türkiye Deposu iletişim numaralarından firmaya ulaşılabilir.

aliexpress türkiye deposu

Aliexpress Türkiye Depo Vergisi

Firma Türkiye’nin büyük şehirlerinde resmi prosedüre uygun şekilde depo açmıştır. Yani bütün işlemler maliye üzerinden takip ediliyor. Vergi işlemleri de doğal olarak maliye üzerinden takip ediliyor. Vergi işlemlerinde ‘Türkiye’deki yabancı firmalar’ konusu dikkate alınarak gerçekleşiyor ve kanunda yer alan maddeler uygulanıyor. Depo genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde.

Gümrük vergileri her zaman için maliyeti artıran bir durumdur ve bu kategoride ciddi anlamda maliyet oluşturuyor. Aliexpress gönderi menşe ülkesi deposunda ne demek diye sorarsanız, yani ürün satın alınan ülke sınırları içerisinde demektir.

Sonuç olarak firmanın Türkiye deposundan çıkan ürünlerde gümrük vergisi bulunmuyor. Ürünün üzerinde firmanın logosunda Aliexpress TR depot ibaresi varsa bu durumda o üründe gümrük vergisi bulunmuyor.

Aliexpress Türkçe Hizmet

Türkiye sınırları içerisinde deposu bulunan firma, ‘online alışveriş’ işlemini Türkçe dil desteği sunarak gerçekleştiriyor. Türkçe dil desteği sunan firma Çin merkezlidir ve Dünyanın her yerinde dil desteği sunuyor.

Aliexpress Mağazaları Türkiye

Online alışveriş devi Aliexpress Tuzla deposu ürün satış işlemlerinde müşteri memnuniyetine önem veriyor. Siteden alışveriş yaparken ürün hakkındaki yorumları okuduğunuzda ürünün kalitesi ortaya çıkıyor. Yorumlar güncel ve gerçeği yansıttığı sürece o ürün hakkında bütün bilgileri yorum kısmından alabilirsiniz. Yorumlar iyi ise bu durumda ürün kalitelidir.

Aliexpress Güvenli Online Alışveriş

Sitenin güvenliği konusunda alıcı öncelikle satıcı tercihinde doğru adım atması gerekir. Sonuçta site aracı bir site. Kötü bir satıcıya denk gelseniz de site iade konusunda yardımcı oluyor. Alibaba platformu da Çin merkezli bir platformdur.

Aliexpress Türkiye İletişiim

Aşağıda ki telefon numaralarından Aliexpress’e ulaşabilirsiniz. Haftanın 7 günü günün 24 saat aktif olarak çağrı merkezleri ve WhatsApp destek hizmeti verilmektedir.

  • (+852) 2215-5100
  • Whatsapp Hattı: +17142742533
YouTube video

Genel adlı kategorimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın