Anahtar Teslim Hayvan Çiftliği Fiyatları (BÜYÜKBAŞ HAYVAN KREDİSİ)

Büyükbaş hayvan kredisi alarak, anahtar teslim hayvan çiftliği kurulum hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece paranızı bırakarak hızlıca çiftlik sahibi olabildiğiniz gibi alınacak olan büyükbaş hayvanları da oraya getirerek zamanla kazanç kapısı haline dönüştürmek mümkün!

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Bu kredileri veren bankalar genelde Ziraat bankası, denizbank, yapıkredi bankası, qnb finansbank kredileri ve vakıfbank olarak karşımıza çıkıyor. Faiz oranları vade sürelerine göre değişken olsa da, burada verilen kredi miktarına bağlı olarak şartların değişmesidir. Genelde hayvan kredilerinde kefil talep edilirken, kredi notu yüksek olanlardan kefil talep edilmez. Hayvan kredisi hayvan alınabileceği gibi (büyükbaş veya küçükbaş) çiftlik kurulumu içinde ayrıca kullanmak mümkün. Günümüz şartlarında hayvan çiftliği kurulumu için sanıldığı kadar fazla para ödenmemekte. Zaten işin püf noktasını öğrendikten sonra bir kaç ay içinde harcanan tutarı hızlıca geri alabilir yani kazanabilirsiniz.

Hayvan çiftliği için birçok şirket olduğu gibi ucuz yapanların da var olduğunu söylemek mümkün. Çoğu firmalar ön ödemeli olarak inşaata başlarken, sizlere anahtar teslim olarak çiftliği teslim eder belirli süre zarfında. Çalışmaya başlamadan önce kesinlikle sözleşme yapılmasını unutmadan yazalım. Köyünüzde olabileceği gibi arsanız var ise oraya da hızlıca çiftlik kurmak mümkün. Bu işleri başarılı olarak yapan ve teslim edenlerin sayısı fazla olup, kaliteli firmalar ile çalışmanızı belirtelim.

Hayvan Çiftliği Devlet Destekleri

Devlet son yıllarda köye dönüş projesi kapsamında bir çok destek verdiğini aktif olarak söylemek mümkün. Köyünden şehre göç edenleri, yeniden köye dönmeleri için ekonomik anlamda teşvik sunarak, onların hem orada kalmalarını sağlıyor hem de ülke geleceği için üretim konusunda aktif rol oynamasında etken oluyor. Bu nedenle devlet, çiftçilere gerek ekonomik gerekse de sosyal anlamda bir çok konuda destek olmaktadır.

Arsa konusunda hazine malı olan arsaları, kosgep aracılığı ile bu gibi faaliyetleri yapacak şahıslara veya şirketlere kiralayabilir. Genelde devlet bu gibi iş yeri kurulumlarında hibe desteğini sunar tüketicilere. Bu yüzden devletten hibe kredi almak isteyenler, bu gibi hayvan çiftliği veya tavuk çiftliği gibi önemli yatırım araçlarına yönlenebilir. Hibe kredileri genelde yılda 2 kez olmak üzere nisan ve mayıs ayları içinde talepler alınıp, değerlendirme yapıldıktan sonra hak sahiplerine verilir. Hibe kredilerini veren kurumlar genelde Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı olup, 30 bin ile 120 bin TL arasında değişen hibe miktarlarının olduğunu söylemek mümkün. Özellikle ahır ve ağıl yapımında kolaylıkla hibe alınabilir.

Devlet destekli hayvancılık kredisi olarak sürekli olarak bakanlığın açıklamalarını takip etmenizde faydalı olacaktır.

Çiftlik Kurulum Yem Maliyetleri Ne Kadar?

Çiftliği kurdunuz ve hayvanları getirdiniz, büyükbaş hayvanları aç ve susuzluktan öleceğini biliyorsunuz. Bu nedenle etrafta otlak alanda yok ise kesinlikle günlük bazda bu hayvanları beslemeniz gerekiyor ki, verim alabilesiniz. Hayvanlardan süt ve et dahil verim almak için hayvanları tıpkı bir çocuk gibi beslemeli ve büyütmelisiniz. Genelde hayvan satışlarından kar elde etmek isteyen firmalar, büyükbaş hayvanları buzağı iken satın alarak, onları büyüterek sonrasında satışını yaparak büyük kazanç sağlayabilir.

Yem fiyatları burada önemli bir kısım olup, yem fiyatları her yıl arttığını da unutmadan yazalım. Kış aylarına girmeden yem sorunun ortadan kaldırılması gerekiyor. Kış soğuklarında hayvanların ölmemesi adına yemlerin alınması ve verilmesi gerekiyor ki, karı şimdiden görmeniz gereksin. Güncel yem fiyatlarını buradan öğrenebilir ve bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/hayvanlar-alemi-yem-ve-mama-kucukbas-buyukbas-yem

Çiftlik kurulum maliyetlerine bakıldığında ise üretim ve hayvan türüne göre fiyat farkı değişebilir. Ancak aşağı yukarı fiyatlandırmalar bellidir. Bunlara bakarsak ;

  • Tavuk çiftliği kurulumu ne kadar ; 200 bin TL / 250 bin TL (1000 adet tavuk)
  • 100 küçük baş hayvan koyun kurulum maliyeti ; 90 bin TL/110 bin TL
  • Büyükbaş çiftliği kurulumu için ise 50 adete kadar 280 bin TL olarak veriliyor.

Sonuç olarak bakıldığında bir çiftlik kuracaksanız kesinlikle firmalar ile görüşüp fiyat teklifi alınız. Firmaları aradığınızda bütçenizi belirtmeden teklif almayı deneyin!

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın