Anında Kredi Veren Bankalar Listesi 2024

Ülkemizde anında kredi veren bankalar listesi 2024 yılı itibariyle bayağı bir artmış durumda. Özellikle hemen kredi veren bankaların sayısının bir hayli fazla olması, nakit ihtiyacınızın anında giderilmesi konusunda sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu içeriğimizde ise, en kolay yollardan anında kredi veren bankalar hakkında bir ön bilgi ve ardından detaylı bilgiler sunacağız. Bu bilgiler neticesinde, anında nakit ihtiyacınıza cevap sunacak bankalar hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, yasal takipte olan kullanıcıların da, bankalardan anında kredi çekebilmesi için gereken şartların neler olduğu makale içeriğimizde sunulmaktadır.

Anında Kredi Veren Bankalar 2024

2024 yılı itibariyle birçok insan kredi çekerken zorluklar yaşamaya başladı. Toplum içinde geçinememe problemlerin çoğalması ve ülkenin yaşadığı ekonomik kriz sebebiyle birçok insan geçinmekte zorlanıyor. Hiçbir şekilde maaşın yetmemesi, market alışverişlerinde bile çok büyük artışlar yaşaması yüzünden artık herkes krediye başvurmak istiyor. Bu yüzden anında kredinin hangi bankalar tarafından verildiği en çok merak edilen konulardan biri. Günümüzde ihtiyaçlarımızı karşılamak bazen ödemelerinizi tamamlamak için nakite ihtiyacımız var. Bu yüzden nakit ihtiyacı için, banka kredileri bizim imdadımıza yetişiyor. Gerekli incelemeleri yaptıysanız geriye kalan tek şey başvurunuzun hızlı onaylanacağı bankayı belirlemektir.

Anında Kredi Veren Bankalar hangisi diye bakarsak burada kredi başvuru talebinizin sizinle ve istediğiniz ücretle alakalıdır. Kredi başvurunuzun hızlı sonuçlanmasını bankanızda ister. Fakat bankalar müşteri kitlesinin ihtiyacını belirlediği için çeşitli ve geniş kredi imkanı sunmak onların ilk tercihidir. Müşteri her zaman en düşük faiz ve uygun vade seçeneğini sunan bankaya gider ve krediyi buradan çeker. Bunu yapmalarının sebebi ise geri ödeme planlarını rahat bir şekilde yapabilmektir. Fakat düşük faiz ve vade seçenekleri 2024 yılı içerisinde biraz değişiklik göstermiştir. 2024 yılında hemen kredi veren bankalar bakarsak en kısa sürede nakit ihtiyacınızı karşılayacak bankalar şunlardır;

 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • QNB Finansbank
 • Cepteteb
 • Vakıfbank
 • Aktif Bank
 • Burgan Bank
 • ING Bank

İNG Bank Kolay Kredi Verir Mi?

İNG Bank’ın e -Kredi uygulaması ya da İnternet şubesinden yapabileceğiniz 50.000 TL için 60 ay vadeli seçeneği sunar. Şubesiz olarak da anında krediyi alabilirsiniz. ING Bank müşterisi olmasanız bile kurye gönderimi yapılarak nerede bulunuyorsanız bulunun sizin olduğunuz bölgeden kredi çekebilmeniz mümkündür. Ayrıca bunun dışında ev kredinin onaylanması için herhangi bir evrak talep etmiyorlar. Ya da bir gelir durumu, kredi notunuzun düşük görülmesi gibi problemlere bakmadan şubeler ya da çağrı merkezi ile direkt belge talebi oluşturabiliyorsunuz. İNG Bank‘ın hemen kredi veren bankalar listesinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Cepteteb Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

En kolay kredi yapılan bankalardan biri de TEB Bankasıdır. Bankanın şubesi, bankacılık internet uygulaması ile yani Ceptetep uygulaması ile kredi çekilebilir. Bu sistem ile çok kolay bir yoldan kredi alabilirsiniz. Cepteteb’in 30 bin TL’ye 60 ay vadeli bir kredi için anında ve dosyaya ihtiyaç duymadan şubeye bile gitmeden alabilirsiniz. Eğer cepteteb müşterisi değilseniz banka çalışanları sizden bir randevu talebi oluşturarak bulunduğunuz yere gelir ve İhtiyaç olan tüm evrakları sizden alır. Kredinin değerlendirilmesi ise Ceptetep için e-devlet üzerinden alınan sigorta dökümünü ve risk raporu ile ilgilidir. Birçok bankaya göre kredi talebinde bulunursanız saniyeler içinde sonuç alabilirsiniz.

Çekmek istediğiniz kredi tutarının düşük olması hızlı ve anında sonuç almanızı sağlar. Kredi tutarı her ne kadar düşükse kredi onayı da o kadar hızlı ve olumlu sonuçlanır. Kredi tutarı ne kadar artarsa onay sürecinin hızlanması da o kadar düşer. Yukarda belirtilen bankaların dışında düşük tutarlı kredi çekmek için başvurularda da bulunabilir ve saniyeler içinde acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

 • Kredi notunuz 1 ile 699 arasındaysa en riskli gruptasınızdır. Kredi kullanma ihtimaliniz de çok düşüktür.
 • Eğer kredi notunuz 700 ile 1099 arasında ise orta riskli gruptasınızdır ve kredi alma ihtimalimiz düşüktür.
 • Kredi notunuz eğer 1100 ile 1499 arasında ise az riskli risk grubundasınız ve kredi kullanma ihtimaliniz gelirinize bağlıdır.
 • Kredi notunuz ağırlığı 1500 ile 1699 arasındaysa iyi risk grubu içerisindesinizdir ve kredi kullanma ihtimaliniz yüksektir.
 • Eğer kredi notu ağırlığımız 1700 ile 1900 arasındaysa risk grubunuz çok iyidir ve kredi kullanma ihtimaliniz çok yüksektir.

İhtiyaç kredisini kullanabilmek için sizin kredi notunuzun iyi bir seviyede olması çok önemlidir. Eğer ki kredi notunuzu nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız bunu internet üzerinden “kredi notu sorgulama” ve “kredi notu kaç olmalı” gibi başlıklar altında araştırabilir ve ortalamanızı hesaplayabilirsiniz. Hangi kredi notuyla anında kredi veren bankalar konusunda, ne kadar kredi çekeceğiniz ise bankaların şubelerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca T.C. kimlik numaranız, gelir belgeniz ve ikamet ettiğiniz adresinizin yazılı olduğu belgelerle kredi başvuru yaparak öğrenebilirsiniz. Bu belgelerin incelenmesi veya kredi başvurunuzun onaylanması uzun sürebilir. Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da bankalar artık dijital ortamlarda sadece düşük bütçeli kredi başvuruları onaylar. Yüksek bütçede bir tutar istediğinizde bunu şubelerden yapmaktan başka bir seçeneğiniz yoktur.

Banka şubelerinin belge derdi olmadan veya internet üzerinden bir sözleşme imzalamadan kredi başvurusu çok kolay yapabilirsiniz. Bunun dışında internet üzerinden ve Dijital platformlar sayesinde yaptığınız kredi başvuruları şubeden yapılanlara göre çok daha kolay ve hızlı sonuç alacaktır. Yukarıda belirttiğimiz bankaların internet mobil bankacılığı ve ATM’leri üzerinden de kısa mesaj ile başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzun çok kısa sürede onay olması için yukarıdaki belirtilen uygulama teknikleri ile yapmanız olumlu sonuçlanabilir. İhtiyacınız olan ödemenizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için de kullanabilirsiniz. Kredinizi kullanmak için bir sebep aramayacaklardır.

Uygun faiz oranıyla uzun vade seçeneklerinden yararlanarak yukarıda bahsedilen bankalara kredi başvurusunda bulunup başvurunuzun anında onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Tüm değerlendirmenin kredi notu üzerinden yapıldığını unutmamanız gerekir. Kredi onayınızın kolay ve hızlı sonuçlanması için yapmamız gereken şey kredi notunuzu iyi hesaplamak ve notunuza göre ihtiyaç kredinizin tutarını belirlemeniz gerekir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

3 ay ertelemeli kredi birçok bankanın kendi seçeneklerinden biridir. Bankadan kredi çekerken size faiz oranı ile birlikte 3 ay erteleme imkanı da sunar. İhtiyaç kredilerinde mevcut olan bu 3 ay ertelemeli kredileri yine şubelerden başvurular yapabileceğiniz gibi bunun dışında internet bankacılığı, mobil uygulamalardan ve ATM’ler üzerinden de yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi genellikle en hızlı sonuç veren bankalardan biridir. Ayrıca bir başka devlet bankası olan 3 ay erteleme kredili Vakıfbank üzerinden yine hızlıca kredi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT Kredi Verir Mi? PTT üzerinden Kredi başvurusu yapabilmeyi herkes çok ister. Çünkü devlete bağlı olduğu için birçok kişiye daha kolay ve güvenli gelir. PTT üzerinden bir kredi işlemi yapmak için yapmanız gereken bazı adımlar vardır. SMS ile PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isterseniz;

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açın.
 • PTT yazıp boşluk bırakın.
 • T.C. kimlik numaranızı girin.
 • 3050 numara hattına bu mesajı gönderin.

Başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır. Başvurunuzun onaylanması halinde kredi tutarı PTT Bank üzerinden hesabınıza aktarılacaktır.

PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri Nelerdir?

2024 ocak ayı itibariyle PTT ihtiyaç kredisi çekecek kişiler için uygulanan faiz oranları artış göstermiştir. 2024 yılı güncel PTT ihtiyaç kredisi çekecek olan emekli ve PTT personeli olan kişiler için taksitlere göre Faizler 2.59 oranıyla hesaplanır. Ayrıca bunun dışına PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişiler 3 ay ertelemeli krediyi alabilir. Nu durum sadece ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Hemen Kredi veren bankalar konumuzun sonuna geldik. Bu konuyla ilgili olarak soru veya sorunlarınız için hemen alt kısımda yer alan yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz tarafından yanıtlanacak olan sorularınız, sizlere yardımcı olacaktır.

Şimdi hemen kredi notunu öğren.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın