Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum – 2024

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği Aracımı kiraya vermek istiyorum, aracımı kurumsal firmaya kiraya vermek istiyorum benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Aracımı kiraya vermek istiyorum diyen insanlar bu işlemi nasıl yapacağını merak ediyor. Eğer siz de bir araca sahipseniz ve bu aracı çok kullanmıyorsanız ve kendinize ek bir gelir arıyorsanız aracınızı kolaylıkla kiraya verebilirsiniz.

Aracımı kiraya vermek istiyorum
Aracımı kiraya vermek istiyorum

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum Ne Kadar Kazanırım?

Aracınızı kiraya vererek çok kullanmadığınız aracınızın atıl kalmasının da önüne geçebilirsiniz. Aracınızı kiraya vermek için şehrinizde bulunan araç kiralama filolarına başvurabilirken aynı zamanda da kendi çevrenizdeki kişilere de aracınızı kolaylıkla kiraya verebilirsiniz. Aracınızı hangi yöntemler üzerinden kiraya vereceğiniz ise tamamen sizin seçimlerinizden ibarettir.

Aracımı Kurumsal Firmaya Kiraya Vermek İstiyorum

Aracımı kurumsal firmaya kiraya vermek istiyorum diye araştırma yapıyorsanız, bilmeniz lazım ki bu işlemi bir şirket üzerinden yapacaksanız bazı şartlar aranmaktadır. Araba kiralama şirketleri tarafından aranan şartlar ise şu şekilde belirlenmiştir;

  • Arabanızın en fazla 5 yaşında olması
  • Aracın düşük model olmaması
  • Kiralama süresi en az 1 ay
  • Kiralama süresi en fazla 1 sene

Olacak şekilde belirlenmiştir. Ama eğer araç kiralama işlemini bir şirket üzerinden yapmayacaksanız bu belirlenen şartlara asla gerek yoktur.

Aracımı Kiraya Verdikten Sonra Ne Olur?

Aracımı kiraya verdikten sonra ne olur diye merak eden insanların sayısı oldukça fazladır. Arabanızı kiraya verdikten sonra belli başlı gelişecek olayları da göze almanız gerekebilir. Araç kiralama işleminden sonra aşağıda belirlenen problemler baş gösterebilir;

  • Arabada yıpranma
  • Arabanın kilometre göstergesinin artması
  • Trafik cezaları ( cezalar genelde plaka üzerine yazıldığı için anlaşma yaptığınız şirketle bunun sözleşmesini yapmanız gereklidir)
  • Araba bakım ve onarım masraflarının zaman zaman artış göstermesi
  • Araç muayene ücretleri

Araç Kiralama Ücretleri Ne Kadar?

Sahip olduğu aracı, bir şirkete ya da bir kişiye kiraya vermek isteyen kişilerin merak ettiği bir diğer konu da araç kiralama ücretleri ne kadar sorusudur. Kiraya verdiğiniz aracın modeline ve şirketle yapacağınız sözleşmelere göre en az 6000 Türk Lirası en fazla da 15000 Türk Lirası olacak şekilde pasif bir ek gelir elde edebilmeniz mümkündür.

YouTube video
YouTube video

İstanbul Araba Pazarı Nerede? adlı içeriğimize mutlaka göz atın.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!)
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın