Axa Hayat ve Emeklilik İletişim

Sigortacılık sektöründe lider firmalar arasında adını sıklıkla duyduğumuz axa, aynı zamanda hayat ve bireysel emeklilik poliçeleri ile de gündemde. Sağlam ve kaliteli hizmet sunan axa hayat ve emeklilik iletişim bilgileri güncel bazda buradan öğrenilebilir. Bildiğiniz gibi axa emeklilik başta bireysel emeklilik sistemi olmak üzere yüz binlerce kişiye ulaşmış durumunda.

Axa Hayat ve Emeklilik İletişim Numarası

Bireyler axa emeklilik müşteri hizmetleri telefon numarasını öğrenmek isteyebilir. Söz konusu BES, ülkemizde ilk yıllarda fazla tanınmasa da, axa gibi şirketler sayesinde hızla tanıtılarak büyük kitlelere ulaştı. Her ne kadar axa emeklilik, BES konusunda gerek yatırımcılar gerekse de bireysel müşterilerine bunun çok önemli olduğunu vurgulasa da, bazı müşteriler axa emeklilik iptal işlemlerine girişebilir. Bu nedenle axa bireysel emeklilik iptal formu doldurularak ve faks çekilmesi sonrasında iptal veya cayma işlemlerini sonlandırabilir.

Axa Bireysel Emeklilik Telefon Numarası: 0212 334 24 24

Axa bireysel emeklilik telefon numarası 0212 334 24 24 olmakla beraber buradan mesai saatleri içinde sabah 09:00 akşam 18:00 e kadar yapılan görüşmeler, aynı gün içinde sonlandırılır. Bu nedenle axa bireysel emeklilik iptali gibi konularda, hafta içi aranması önerilmektedir. Söz konusu hafta sonları yani mesainin olmadığı günler ise 09:00 ile 17:00 arasında hizmet vermektedir. Ancak buradaki görüşmeler başta bireysel emeklilik iptali gibi konularda işlemlerin hafta içine sarkabileceğini belirtelim.

Axa Bireysel Emeklilik Telefon Numarası

Bireysel emeklilik axa telefon numarası 0212 334 24 24 şeklinde…

Emeklilik, ülkemizde önem verilmesi gereken konular arasında. Emekli olmak için gerek sigorta gerekse de bağkur prim üzerinden yüzlerce lira ödenmektedir her ay. Şuan ki, bağkur prim ücreti 2020 yılı dahilinde 865 lira tabi bu düzenli ödeyenler için geçerli. Bir de düzensiz ödeyenler için eklenen faizler dahilinde 4 haneli rakamlar söz konusu. Bu nedenle devlet politikaları nedeni ile sigortacılık şirketleri üzerinden veya kendi kurumsal bankaları dahilinde bireysel emeklilik sistemine giren vatandaşlara %25 katkı payı ödenmekte.

Ödenen %25 devlet katkısının yanında axa bireysel emeklilik alanlar, yatırdıkları paraları fonlarda değerlendirebilir. Yılda ortalama olarak 6 kez fon değişikliği yapabileceğiniz bu sistemde değerlenen fon getirileri, yıl başından itibaren %25 üzerinde kazanç sağlamış durumunda. Riski sevmeyenler ise sabit getirili fonlar üzerinden devlet katkısına yatırım yapabilir.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın