Modern technology gives us many things.

Bakım Ücreti Alanlara 500 TL Çeki Ne Zaman Veriyor?

Evde bakım ücreti alanlara devlet 500 tl çeki ne zaman veriyor tüm detaylar burada.

Bireyler bayramın gelmesine sayılı günler kala bakım ücreti alanlara 500 tl çeki ne zaman veriyor sorusuna yanıt aramakta. Zira evdebakimparasi 2021 yılında alanların sayısı 740 binin üzerinde olup, bu gibi destekler onlar adına büyük önem taşımakta.

Bakım Maaşı Alanlara Mutfak Masrafı Desteği

Corona virüs salgını sonrasında vatandaşların ekonomik açıdan mağdur olmaması adına devlet, bir takım önlem paketleri almıştır. Sosyal ekonomik destek kapsamında baz sayılarını devreye alan hükumet, 2021 mart ayı itibari ile de bakım maaşı alanlara mutfak desteği adı altında 500 tl hediye çeki verilmesi gündemde. Verilecek olan çekleri, a101 ve bim gibi alışveriş mağazalarında şahsen kullanmak mümkün. Öte yandan verilmesi muhtemel bu çeklerin 500 tl ile sınırlı kalması bekleniyor.

Bakım ücreti alanlara ekonomik destek kapsamında verilmesi gereken desteklerin iki bayram boyunca olacağı gelen bilgiler arasında. Bu hediye çeklerin il veya ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumundan temin edileceğinin altını çizelim. Durumunuzu gösteren belge dahilinde verilecek olan hediye çekleri için acele etmenizde fayda var.

Evde Bakım Ücreti Alanlara Hediye Çeki

Evde bakım parası 2021 yılı dahilinde 1545 lira düzeyinde olup her ay ne yazık ki, düzensiz bir şekilde verilmektedir. Öte yandan gerekli şartları sağlamanız durumunda maaşlar her ayın ortalarında verilen banka hesabına eş zamansız olarak yatmaktadır. Ancak her ay evde bakım parası alanların maaşı kontrol edilerek verilmektedir. Genelde 3 ayda bir olmak üzere hane içi ziyarete giden sosyal hizmet destek memurları, şartların oluşmaması durumunda evde bakım parası alanların maaşlarını kestiğinin altını çizelim.

Hediye çeki alabilmeniz için bakım parası alma şartlarını taşımanız gerekiyor. Hane içinde gelir testi yine şart olup, gelir testi belgesi talep edilebilir. Bu durumda asgari ücretin 3/2 sini taşıma şartlarını taşımanız gerekiyor.

Bakım parası alanlara hediye çeki 2021 yılında da verilmeye devam ediyor. Öncelikle en yakın sosyal hizmetlere giderek bilgi alabildiğiniz gibi kaymakamlık makamına başvurarak elinizdeki evde bakım parası belgesi ile beraber başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Akide diyor

    Bende kızıma evde bakım mesi alıyorum bende yarar lana bilirmiyim bu cekten

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku