Bankkart Lira Ne Zamana Kadar Geçerli?

Ziraat bankası kart adlarından biri olan bankkart ile ayrıcalıklar dünyasına girebilirsiniz. Harcadıkça para puan kazanmanızı sağlayan bankkart lira ile her harcama başına lira para puan kazanıyorsunuz. Bankkart mobil uygulaması üzerinden güncel kampanyalara katılarak, her ay yüzlerce bank kart lira kazanmak mümkün. Kazandığınız bank kart liraları ise zamanı dolmadan harcamanız tavsiye ediliyor.

Bank Kart Lira Ne Zamana Kadar Geçerli?

Öncelikle sizlere şunu belirtmek istiyoruz. Güncel bank kart lira kampanyaları için www.bankkart.com.tr resmi adresinden güncel kampanyalar sekmesi takip edebilirsiniz. Gerek mobil uygulaması gerekse de, resmi adresten bu kampanyalara katılarak, bank kart lira kazanabilirsiniz. Her kampanyanın şartları ve tutarları farklı olabildiği gibi harcama tarihleri de değişkenlik göstermektedir. Ne yazık ki, kazanılan bank kart liralar ilgili tarihlerde harcanma yapılmadığında silinmektedir. Bu nedenle kampanya şartlarında geçen harcama tarih aralığına önem göstermenizi istiyoruz.

Axess chip para bildiğiniz gibi harcanmadığı takdirde kumbara altında birikmektedir ve silinmiyor. Ancak bank kart lira ilgili tarihlerde harcama yapılmaması durumunda siliniyor ve karttan alınıyor.  Örnek vermek açısından bir kampanyayı incelediğimizde;

  • https://www.bankkart.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalar/bankkart-akaryakit-kampanyasi

Yukarıdaki adres üzerinden bank kart akaryakıt kampanyasına katılan ziraat bankası müşterileri, gerekli şartları sağladığında 50 TL bank kart lira kazanıyor. 4. kez 100 TL ve üzeri akaryakıt aldığınızda ilgili tarihte, kullanılan kartınıza 50 TL bank kart lira yüklenir. Ve bu para puanın son harcama tarihine bakarsak; ilgili 50 TL bank kart liranın yüklendiği tarih olan 8 aralık 2020 de başlayarak 15 gün içinde sonlandığını göreceksiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Lira Nerelerde Kullanılır?

Çoğu ziraat bankası müşterileri, kazanmış olduğu bank kart liraların nerelerde kullanıldığını veya geçtiğini bilmek ister. Öncelikle ziraat bankası pos cihazı olan her iş yerinden kolaylıkla para puanları çekmek mümkün. Bunun için ziraat bank kart kredi kartı veya banka kartınızı pos cihazına takarak, pos üzerinde para puan sorgulama tuşu olan 2 e basınız, şifrenizi girdikten sonra çıkan silip de içindeki bank kart liranın miktarını göreceksiniz. Eğer bu para puanları bu pos cihazı üzerinden kullanacaksanız, pos işleminde bank kart lira ile kullan tuşu olan 3 e basarak alışveriş yapabilirsiniz.

Bankkart lira geçen yerler sadece alışveriş merkezleri olmayıp, bir çok internet sitesi dahil akaryakıt istasyonlarında da geçerlidir.

  • Petrol ofisi, opet ve SHELL akaryakıt istasyonlarında harcama yaparken ödeme aşamasında bank kart lira ile yapacağınızı belirtebilirsiniz.
  • A101, ŞOK gibi büyük alışveriş mağazalarında bank kart lira kullanmak mümkün.
  • N11.com üzerinden harcama aşamasında para puan sorgusu yapılabilir.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın