Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar şeklinde ziyaretçilerimiz çok fazla araştırma yapmaktadır. Bu meraklarını giderebilmek amacıyla bedelli askerlik kredisi veren bankaları sizler için açıklamak istedik. Askerliğe getirilen yeni düzenlemeler ile birlikte artık vatandaş askerliğini normal askerlik süresinden çok daha kısa süre içerisinde yapabilecektir. 2022 bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? Gelin hep birlikte içeriğimizi inceleyelim…

Bir çok insan tarafından büyük bir merakla aranan konulardan bir tanesi de; ‘’Bedelli asker kredisi veren bankalar, Vakıfbank bedelli askerlik kredisi ve Halkbank bedelli askerlik kredisi’’. Neredeyse her banka bedelli askerlik için farklı faiz oranlarında askerlik kredisi vermektedir. Fakat bankalar bu krediyi ‘’Bedelli askerlik kredisi’’ adı altında değil ‘’İhtiyaç kredisi’’ olarak veriyorlar. Yani askerlik kredisi diye bir şey yoktur. Bedelli askerliğinize kredi almak istiyorsanız ihtiyaç kredisine başvurmalısınız.

Bedelli Askerlik Kredisi

Uzman arkadaşlarımız ile yaptığımız görüşme sonucunda bedelli askerlik kredisi hakkında tüm detaylı bilgileri sizler için topladık. Alt kısımda bedelli askerlik kredisine dair tüm detayları ve bilgileri alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti nasıl bedelli askerlik konusunda esnek davranıyorsa bankalarda aynı şekilde kredi konusunda askerliğini bedelli yapmak isteyenlere farklı faiz oranları üzerinden kredi veriyor.

Zorunlu askerlik döneminin yavaş yavaş rafa kaldırılmasıyla birlikte vatandaş eğitim, öğretim veya iş konusunda sorun yaşamamak adına bedelli askerliğe başvuruyor. Başvuruyorlar fakat başvuru yaparken bedelli askerlik için biçilmiş olan bir fiyat mevcuttur. Bu fiyatı ve ücreti karşılayabilen herkes normal askerlik süresinden çok daha az bir sürede askerliğini tamamlayarak tezkeresini alabiliyor. Bedelli askerlik kredisini aldıktan sonra aylık olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Veya yıllık bazda ödemeler sağlayabilirsiniz. İsterseniz de tümüyle krediyi kapatabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kaç Gün

Bedelli askerliğin 2022 itibariyle güncel süresi 30 gündür. Bedelli askerliğe başvuru yapmak isteyen kişilerde aranılan ilk şart vatandaşın en az 18 yaşında olması, Türk vatandaşı ve erkek olmasıdır.

Bedelli Askerlik Ne Kadar 2022

Bedelli askerlik ücreti 2022 yılı itibariyle 55 bin 194 TL’dir. Son zamdan önce yani 2021 yılında ise bedelli askerlik fiyatı 39 bin 788 TL’di.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredisini alabileceğiniz birden fazla banka bulunmaktadır. Hatta hemen hemen bir çok banka size bu krediyi anında sağlayabilecektir. Örnek vermek gerekirse size bu krediyi verebilecek bankalar listesi aşağıdaki gibidir.

 • Vakıfbank bedelli askerlik kredisi,
 • Halkbank bedelli askerlik kredisi,
 • Akbank bedelli askerlik kredisi,
 • Ziraat bankası bedelli askerlik kredisi

Yukarıda saymış olduğumuz 4 banka vatandaşa bedelli askerlik konusunda yardımcı olan en iyi bankalar olarak bilinmektedir. Bedelli askerliğe başvuru yaptıktan sonra ve onaylandıktan sonra bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredinizin onaylanması sonrasında da bedelli askerliğinizin ücretini ödeyebilir ve 30 günlük askeri sürecinizi başlatabilirsiniz. Bedelli askerlik şartları neler diye merak ediyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz. Yazılı maddeler hem bedelli askerlik şartları hem de bedelli askerlik kredi şartları olarak görülebilir.

 • 20 ila 40 yaş arasında olmak.
 • Asker kaçağı veya bakaya kalmamış olmak.
 • Askerliğe elverişlidir raporunu alabilmek ve teslim edebilmek.
 • Askerlik bedelli ücretini sorunsuz olarak ödeyebilmek.
 • Bedelli askerlik yapmaya hak kazanmak.
 • Askerlik şubelerine gereken ücretleri sorunsuz bir şekilde yatırmak.
 • Bedelli askerlik süresi boyunca sizden istenilen her bir şeyi sorunsuz olarak yerine getirmek.

Askerlik Kredisi 2022

Askerlik kredisi almak istiyorsanız vatandaşların kendileri gidip askerlik kredisine başvuru yapması gerekir. Yukarıda sizlere başvuru yapabileceğiniz bankalar listesini paylaşmıştık. O bankalara giderek askerlik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar bedelli askerlik kredisi verirken ödemeleri genellikle 3 ay ertelemeli olarak 36 ay vade ile vermektedir.

Askerlik Kredisi Başvuru Şartları

Bedelli askerlik kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşların banka nezdinde dikkat etmesi gereken başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartları uyan her bir vatandaş sorunsuz olarak bu krediyi alabilir. Başvuru şartlarını sizler için aşağıda listeledik.

 • Başvuru şartı her bankadan bankaya değişir fakat tüm bankalar genel olarak T.C kimlik fotokopisi, sabit gelir belgesi, ehliyet ve maaş belgesi istemektedir.
 • Eğer vergi levhanız varsa levhanızın son 3 yıla ait bilançosu istenir.
 • Kredi risk notunuzun normal düzeyde olması gerekir.

 En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi

En uygun bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bir banka adı vermek isterdik sizlere lakin bedelli askerlik için her bankanın kendine özel faiz oranları bulunmaktadır. Bankadan bankaya değişiklik gösterdiği için en uygun bedelli askerlik kredisi veren bankayı bulabilecek olan yine sizlersiniz. Yani araştırma yaparak en uygun faiz oranlı krediyi bulabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın