BES İptal Telefon Numaraları 2020

Bildiğiniz gibi BES (bireysel emeklilik sistemi) iptali için telefon etmeniz şarttır. Bu nedenle BES iptal telefon numaraları listesi 2020 yılı dahilinde burada. Bireysel emeklilik iptali için tel no her bankada farklılık gösterebilir. Bu nedenle sözleşmeyi imzaladığınız kurum yani sigorta şirketi hangisi ise oradan doğrudan iletişim kurulmalıdır.

Bes iptali telefonları (GÜNCEL)

Bes İptali Telefon Numarası

Bireysel Emeklilik Sistemini iptal ederek hesabınıza adınıza yatırılan tutarların geri ödemesini alabilirsiniz. Bunun için BES iptalini gerçekleştirmeniz gerekecektir. BES iptali için yapmanız gereken şeylerin başında ilgili sigorta firmanızı arayarak iptal talebinde bulunmak vardır. İptal talebi oluşturmak için müşteri hizmetleri aracılığı ile ya da SMS aracılığı ile iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fakat pek çok sigorta firması SMS ile iptal işlemi kabul etmemektedir. Bu yüzden iptal sürecini başlatmak için en doğru adım telefon ile aramak olabilir.

BES 45 yaş altı 4a ve 4c SGK’lı olarak çalışan kişiler için TC vatandaşlarına özel olarak zorunlu şekilde BES sistemine dahil edilmesine yönelik uygulama 2017 yılının Ocak ayında yürürlüğe girdi. Bu kapsamda zorunlu olarak BES sistemine dahil edilen çalışanlar kendi istekleri üzerine bu sistemden çıkabilmektedir.

Bireysel Emeklilik İptali Para İadesi

BES yani bireysel emeklilik sistemi iptali sonrasında para iadesi söz konusu olmakta. Gereken şartları sağladığınızda kesintiler ile karşılaşmak kaçınılmaz. Hali ile süreç içerisinde cayma hakkı kullanılmış ise para iadesi kesintisiz olurken, belirli süre sonrasında iptal edildiği takdirde ne yazık ki bankalar veya sigorta şirketleri, gider ve masraf kesintisi adı altında bir kesinti ekleyeceklerdir!

İlgili kanun kapsamında SGK’lı olarak bir işte çalışan kişilerin maaşlarından %3 oranında kesinti yapılarak bu miktar BES sistemine yatırılmaktadır. Buna ek olarak %25 devlet katkısı eklenerek bireylerin bireysel emeklilik poliçelerinin aktif olarak işlemesine imkan tanınıyor. %25 devlet katkısından faydalanmak için BES sisteminde kayıtlı olarak kalmak gerekiyor. Bireysel emeklilik sistemi günümüzde tüm bankaların sunduğu bir hizmettir. Maaşınızı aldığınız bankanın müşteri hizmetleri departmanına bağlanarak buradan BES sistemini iptal etmek istediğinizi belirttiğinizde sizler de BES’den çıkabilirsiniz. İptal talebinizin ardından 14 gün içinde iptal işlemleri gerçekleştirilecek ve paranız hesabınıza iade edilecektir.

 • Akbank Avivasa Bes İptal Numarası

Bireysel emeklilik sistemi Avivasa’dan çıkmak için 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerine arayabilirsiniz.

 • Odeabank Bes İptal Numarası

444 8 444 numaralı telefon üzerinden Odeabank BES iptali yapabilirsiniz.

 • İNG Bank Bes İptal Numarası

444 1 666 numarası üzerinden İNG Bank BES sisteminden çıkmak için talep oluşturabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Bes İptal Numarası

BES sisteminden ayrılmak için 0850 222 97 00 numaralı telefonu arayarak hızlı şekilde BES iptal talebi oluşturabilirsiniz.

 • Garanti Bankası Bes İptal Numarası

444 0336 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşarak BES iptali yapabilirsiniz.

 • Yapı Kredi Bankası Bes İptal Numarası

0850 222 0 444 numaralı telefon üzerinden Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak doğrudan iptal talebi oluşturabilirsiniz.

 • Denizbank Bes İptal Numarası

BES iptali için müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz numaradır. 0850 222 0800

 • TEB Bes İptal Numarası

Bireysel emeklilik iptali için 0850 200 0666 numaralı telefon üzerinden kolay şekilde iptal taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

 • Halkbank Bes İptal Numarası

Bireysel emeklilik sistemlerinden en çok kullanılan bankalardan birisi olan Halkbank’ın BES sisteminden çıkmak için 0850 222 0400 numaralı telefonu arayarak kolay şekilde iptal taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

 • Vakıfbank Bes İptal Numarası

Bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak için hemen 444 92 37 numaralı telefonu arayarak iptal taleplerinizi oluşturun.

 • Türkiye Finans Bes İptal Numarası

BES iptali için müşteri hizmetleri numarası 0850 222 22 44’dır.

 • QNB Finansbank Bes İptal Numarası

0850 222 0900 numarası üzerinden BES iptal taleplerinizi iletebilirsiniz.

 • İş Bankası Bes İptal Numarası

Bireysel emeklilik iptali için 0850 724 55 00 numarasını kullanabilirsiniz.

 • HSCBC Bes İptal Numarası

BES sisteminden ayrılmak için 0850 211 0 111 üzerinden çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın