Binance Papara Sorunu Güncel 2022

Binance Papara Sorunu Güncel

Son dönemlerde papara ile hesabına para almak isteyenlerin sorunlar yaşadığı dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle pek çok sorun rapor ediliyor olsa da bunlar arasında en sık dikkat çekeni kripto para borsalarına ödeme yapabilmen için en az bir defa Papara’ya kendi banka hesabından para yüklemiş olman gerekmektedir. Sorunu olarak ön plana çıktı. Peki ama bu sorun neden kaynaklanıyor? Çözümü nedir? Bu soruların cevabını sizin için araştırdık.

Papara Binance Yasaklandı mı?

Öncelikle bu sorunun cevabı ile başlamak gerekirse hem Binance kanadında hem de papara kanadında bu tarz sorunların ara ara karşımıza çıktığını belirtmek gerekmektedir. Özellikle bu konuda yasadışı yatırımların önüne geçmek ve ödemelerin kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla böyle bir uygulamanın gündeme geldiği biliniyordu.

Son olarak işlemler teknolojik olarak ara ara aksamalar yaşansa da iki taraf kaynaklı sorunlarda sıklıkla düzeltiliyordu. Yalnız 16 Nisan 2021 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ve ödemelerde kripto varlıkların kullanılmamasına dair yönetmelik uyarınca bu işte sona gelindiğini de belirtmek gerekiyor. Başka bir deyiş ile son güncellemeler ile birlikte artık papara üzerinden binance hesabınıza para aktarmanız mümkün olmayacaktır.

Aynı şekilde binance üzerinden paparaya doğru bir para aktarımı da yapılamayacaktır. Bu sebeple daha önceden kullandığınız işlemler ile ilgili bir sorununuz olduğunda hem binance hem de papara ile  iletişime geçebilirsiniz. Yalnız güncel olarak para gönderme ve alma işlemlerinde iki taraf arasında herhangi bir çalışma yapılmayacaktır.

Paparadan Binanceye Para Aktarma

Biraz önce de altını çizdiğimiz üzere güncel olarak Papara hesabınızdan Binance hesabınıza para aktarabilmeniz mümkün görünmemektedir. Aynı durum Binance hesabından Papara hesabına doğru aktarım yapılırken e geçerli olmaktadır. Bu sebeple her iki işlem için de bir ödeme metodunun kullanılmaması ve varsa başka banka ve kanallar aracılığıyla ödeme gönderme ve alma işlemlerinin yapılması önem arz eder.

Papara Binance Komisyon Oranı

Sistem çok yeniyken Papara hesabından Binance hesabına para çekmek istediğinizde sıfır komisyon ile para çekmeniz mümkün oluyordu. Üstelik bu komisyon iki taraflı hareket için de geçerliydi. Başka bir deyiş ile hem para gönderirken hem de ödeme alırken herhangi bir komisyon ödemeksizin hızlı bir şekilde para gönderme çekme işlemleri yapabiliyordunuz.

Sonraki süreçte ise işlem hacminin artması ile birlikte bu komisyon oranları biraz daha artırıldığı yalnız 16 nisan 2021 tarihinden itibaren para gönderme ve çekme işleminde Papara ve bunun gibi finans kuruluşları kullanılmayacağı için artık bir komisyon oranının olmadığını da belirtmek gerekmektedir.

Binance Papara Para Yatırma Sorunu

İşlemler uzunca bir süredir duraksamış durumdadır. Yine de internette yer alan şikayetlere göz attığımız zaman bazı kullanıcıların geçmişe dönük ödemeleri ile ilgili sorunlar yaşadıkları da gözden kaçmaz. Yalnız paparanın müşteri iletişim söz konusu olduğunda  oldukça başarılı bir şirket olduğunun da altını çizmek gerekmektedir. Papara ile iletişim kurarak hızlı bir şekilde sorununuzu çözerek ödeme konusunda aklınıza takılan her türlü problemi hızlı bir şekilde aşabilirsiniz.

Binance Papara Para Çekme

Hali hazırda binance üzerinde papara ile para çekme seçeneği bulunmamaktadır. Önceki dönemler içerisinde para çekme seçeneği söz konusu olduğunda pek çok farklı alternatif olduğu gibi Binance üzerinden de para çekme işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmekteydi. Günümüzde ise bu şekilde bir para çekme işleminin gerçekleşmesinin henüz mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor.

Orta uzun vadede yeni atılan adımlarla birlikte para çekme işleminde bu tarz uygulamaların kullanılmasının da yaygınlaşabileceği düşünülmektedir.

 

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın