Bir Evim Güvenilir Mi? (EV ALANLARIN YORUMLARI)

Faizsiz kredi ile ev sahibi olmak artık hayal değil. Bir evim sayesinde istediğiniz evi faiz ödemeden uzan vadeler eşliğinde kira öder gibi satın alabilirsiniz. Bireyler ise bir evim güvenilir mi ve bir evim kullanıcı yorumlarını merak edebilir. Zira her ay ödenen tutarların sağlam bir şirkette toplanması gerekiyor.

Bir Evim Kullanıcı Yorumları

Ülkemizde bu gibi sistemler giderek artmakta ancak asıl etken sistemin güvenilir ve eski olması gerekiyor. Bankalardan kredi çekerek hızlıca ev sahibi olabilirsiniz. Ancak ev kredisi çekerken ödeme durumuna göre eve ödeyeceği tutarın 2 katını resmen bankalara vermekte. Hali ile bu gibi sistemler sayesinde faizsiz bir şekilde beğendiğiniz evi yıllarca beklemeden kolayca satın alabilirsiniz. İster peşin para ile isterseniz de tasarruf yaparak ödemeleri taksite bağlayarak da ev satın alabilirsiniz.

Bir evim öncü firmalar arasında olup, bildiğiniz gibi peşin para olmadığında çareyi bankalardan konut kredisi çekerek evi satın alabilirler. Bir evim sayesinde bankalara ihtiyaç duymadan faizsiz bir şekilde sadece giriş parası komisyonu vererek evi satın almak mümkün. Bu sistemde amaç imece usulüne dayanmasıdır yani birlikte hareket edilerek, her ay bir kişiye ev verilmektedir. Sistemin buradaki tek kazancı giriş parasıdır diyebiliriz bir de toplanan ana paradan sağlığı günlük kazanç girişidir. Belirli yatırımlara bu toplanan paralar ile sisteme girme dahilinde gündelik kazanç sağlamasıdır. Bir evim hakkında kullanıcı yorumları büyük önem taşımaktadır. Ekşi sözlük üzerinden gelen yorumlara bakarsak;

  • emin evim den ayrılan satış müdürünün kurduğu sirketmis. simdi gelip burada emin evimin güvenilirliğini sorgulamayacagim. emin evim sisteminde kura çekildiğinde evini daha ileri bir zamanda alacak olanlar taksitlerini daha az ödüyor ve kira yardımı almış sayılıyor çünkü az ödedikleri miktar kadar parayı evini hali hazırda teslim almış olanlar ödemekte. birevimde ise bu sistem yok. kura ile belirlenen sistemde herkes ayni parayı ödüyor. burada ortaya çıkan sıkıntı ise evini en son alacak adamın parasının erimesi. 120 aylık bir vade ile girilen sistemde vade ortasında herkesin parası verilmiş olsa bile bu paranın en değersiz olduğu zaman, parayı son alan kişinin olduğu zaman. benim kafam almadı. alan varsa anlatsın memnun olurum. eğer bir katakulli yoksa bu birevim sistemi su andaki en iyi ev alma sistemidir. şirket evin bedelinden max %9 civarı komisyon alıyor. bu da 200000 tl lık ev icin 18000 tl yapar. 200000 e 18000 faizli kredi veren banka gelsin bir da ben onlara vereyim.

  • Yukarıdaki açıklamalara göre fazla şikayetin olmaması birevimi daha da değerli kılmakta. Ancak şuna dikkat etmenizde fayda olacaktır. Her sektörde olduğu gibi sözleşme imzalama aşamasında sözleşmenin tüm detaylarını incelemeniz sizlerin yararına olacaktır.
  • kamu hizmeti hassasiyetiyle gidip görüştüm, aşağıdaki 4 konuda bende sıkıntı yarattı, dikkatli olunmasını tavsiye ediyorum sayın vatandaş.1-öncelikle satış temsilcilerinin manasız bi ısrarlı yaklaşımı var, antipati yaratıyor.2-hizmet bedelleri az da olsa rakiplerine göre yüksek.3-240 ay vadeli diye sattıkları hizmeti 120 ay civarında alıyorlar dikkat edilmeli.4-teslimat yapıldıktan sonra aylık ödeme 2 katına çıkıyor, bunu da size hiç belirtmiyorlar görüşmede, sözleşmeyi okuyunca fark ediyorsunuz. Bunun yanında rakiplerine göre avantajlı tarafları da var, yapılması gereken en önemli şey ani karar vermemek, tüm şartları iyice incelemek, sözleşmeyi ezberlemek lazım. düşünme süresi 1 haftadan az olmamalı derim nacizane.

Bir Evim Şikayet

Bir evim resmi sitesine bakıldığında birevim.com olup bir evin olmasını isteyenlere bir çok ayrıcalık sunar. Sizler de hayal ettiğiniz evde oturmak istiyor ve bankalara faizli para ödemek istemiyorsanız bu gibi sistemlere geçmeniz hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından çok ideal olacaktır.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın