Bir Evim Ne Kadar Güvenilir?

Faizsiz ev kredisi hayali kurup da, ev sahibi olmayı düşünenler tercihlerini bir evim ile yaptıklarında ilk akla getirdikleri soru; bir evim ne kadar güvenilir? Firma sözünde duracak mı? Bir evim kaç yıldır piyasada? İşte bunun gibi bir çok soru insanın aklına ister istemez geliyor! Zira az bir para olmayıp, binlerce TL her ay onların banka hesaplarına yatırılmakta. Teslim edilen ve oturulan evlerin tapuları ne zaman veriliyor? İşte bunun gibi kilit sorular oldukça fazla.

Konut kredisi faiz oranlarının artmasıyla birlikte vatandaşlar için konut sahibi olmak daha zor hale geldi. Elinde nakit parası olmayan kişiler, yüksek faiz oranlarıyla kredi sahibi olmak istemediği için emlak piyasası da 2-3 aydır durgun görünüyor. Birevim isimli oluşum da şans faktörü çerçevesinde ev sahibi olmak isteyen kişilere faiz oranlarından uzak rakamlara ev sahibi olma imkanı sunan bir proje. İstanbul merkezli olan bu proje kapsamında günümüzde 100’ün üstünde aile ev sahibi oldu. Üstelik sadece ev satın almak için sisteme dahil olmuyorsunuz. Aynı zamanda araba ve arsa gibi ihtiyaçlarınız için de Birevim’i tercih edebilirsiniz. Elinizde yeterli nakit paranız olsun olmasın, Birevim sizi ev sahibi yapacağını vadediyor.

Bir Evim Olsun Güvenilir Mi?

Aslına bakılırsa Türkiye’de bu biçimde çalışan sistemlere pek sıcak bakıldığı söylenemez. Zira bir topluluğa dahil oluyorsunuz ve ne zaman ev sahibi olacağınızda şans faktörü de etkili. Birevim projesinde sizi ev sahibi yapabilmek için sadece 1 metod yok.

Yaklaşık 4 yöntem ile bütçenize, ev sahibi olacağınız zamana, veya dahil olduğunuz grup sayısına göre bir yöntemi kendiniz seçiyorsunuz. Ardından seçtiğiniz yönteme göre bir gruba dahil oluyor ve aylık ödemeler ile ev sahibi oluyorsunuz. Eğer 60 ay boyunca taksit ödeyerek ev sahibi olmak istiyorsanız 60 kişinin bulunduğu bir gruba dahil oluyor, en erken 1 ay sonra, en geç 60 ay sonra ev sahibi oluyorsunuz.

Birevim Güvenilir Mi?

Birevim’le ev sahibi olan yüzlerce kişi olduğunu söylemiştik. Birevim’in resmi internet sitesinde bu kişiler ve sistem ile ilgili yorumları oldukça güven verici. Ayrıca basın ve ekonomi dergilerinde yer alarak güven veren sistem ilerleyen zamanlarda daha fazla kişiyi ev sahibi yapacak gibi görünüyor. Sonuç olarak bakıldığında A veya B firması sizlere bir sunum hazırlayıp, teslimat şartlarını masaya döktüğünde ince eleyip sık dokumakta fayda olacaktır. Ayrıca sözleşmelerde geçen kesintiler ve ara ödemelerin ne kadar olacağına dikkatlice bakmakta fayda var. Bazı sitelerde çıkan bilgileri burada paylaşmak istersek

1-öncelikle satış temsilcilerinin manasız bi ısrarlı yaklaşımı var, antipati yaratıyor.
2-hizmet bedelleri az da olsa rakiplerine göre yüksek.
3-240 ay vadeli diye sattıkları hizmeti 120 ay civarında alıyorlar dikkat edilmeli.
4-teslimat yapıldıktan sonra aylık ödeme 2 katına çıkıyor, bunu da size hiç belirtmiyorlar görüşmede, sözleşmeyi okuyunca fark ediyorsunuz.

Tabi bunlar söylenti de olabilir en net yanıtı bir evim müşteri temsilcisini arayarak sözleşme örneğini okumanız gerekiyor.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın