Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı 2020

Yıllık kart ücreti almayan bankalar 2020 arayışında olan bireyler, garanti bankası bonus genç kredi kartına başvuru yapabilir. Özellikle kart ücreti olmamakla beraber, harcanan her tutar için bonus puan vermektedir.

Öğrenciye Kredi Kartı Ücretsiz Bonus Genç Kart

Öğrencilik hayatlarında fazla masrafa girmek istemeyen bireyler, özellikle bankaların verdikleri kredi kartına başvuru sonrasında karşılarına genelde kart aidatı çıkar. Diğer adı ile artık banka ürün ve hizmetleri ücreti olan kart aidatlarını vermek istemeyenlerin sayısı oldukça yüksek. BBDK kararları sonrasında her banka, mevcut müşterilerine artık masrafsız bir kredi kartı sunmak zorunda bırakıldı. Bankalarda buna göre aidat almayan bir ürün sunarak (sunulan kartlardan bir takım özellikler pasif hale getirildi) müşterilerin ilgisine sunuldu. Bu bankalardan biri de garanti bankası olup, özellikle gençlere yönelik aidat alınmayan bir kart türü oluşturdu.

Bonus genç kredi kartı adı ile hizmet veren kartın özelliklerine bakarsak

  • yıllık kart ücreti alınmıyor
  • harcama yapılan her tutar için bonus puan veriliyor
  • kazanılan bonus puanları üye işyerlerinde kolayca harcanması sağlanıyor
  • alışveriş ve nakit çekim faiz oranları ise ideal düzeylerde sunuluyor

Peki kart ücreti almadığı halde garanti bankası genç bonus kartın ne gibi faydaları ve zararları var. İşte bankanın bizlere sunduğu ek bilgiler

Bonus Genç Kredi Kartı Özellikleri

Yıllık Ücret 0,00 TL
Ödül Tipi Puan
Alışveriş Faizi %2,25
Gecikme Faizi %2,75
Nakit Avans Faizi %2,25
Nakit Avans Ücreti %5,00 + 15,00 TL

Yukarıda detaylıca yazdığımız gibi bizim için önemli olan yıllık ücreti almayan bir banka ile çalışmak. Bu nedenle bonus genç kredi kartından masraf alınmamakla beraber, harcanan her tutar için bonus kazanmak mümkün. Öğrenciler için diğer bir önemli özellik ise nakit avans konusu. Bildiğiniz gibi bursların zamanında yatmaması veya bir anda borca düşme durumu düşünürsek, nakit avans faiz oranları ideal seviyede olması gerektiğini belirtelim. Bonus genç kredi kartı nakit avans faiz oranı şuan için %2.25 şeklinde.

Bonus Genç Kredi Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Yolları

Öncelikle şu detayı da verelim, kart yenileme ve ek kart ücreti yine alınmamakla beraber bu gibi hizmetlerde onaylanan her kredi kartındaki limitler bölünerek ilerler. Yani bonus genç kredi kartına sahip olanlar limiti 4000 lira ise, ek bir kart çıkardıklarında bu kartın limiti ana limite dahildir. Yani ek bir kart limiti çıkmaz.

Bildiğiniz gibi bankalar kart başvurusu alırken şahısların kredi notuna göre karar vermekte. Ancak garanti bankası bonus genç kartı başvuru aşamasında buna bakılmadan başvuruya anlık onay vermektedir. Sizlerde başvuru yapma adımında gelirinizi 2500 lira üzeri yapmaya dikkat ederek, buna göre adımları ilerletmek mümkün. Söz konusu bonus genç kart başvuruları; garanti bankası şubelerinden, one garanti üzerinden, garanti bankası atm cihazlarından veya garanti alo hizmetini kullanarak da yapabilirsiniz. Garanti bankası ürünlerinden biri olan bonus genç kredi kartı aktif kampanyalarına baktığımızda giyim, seyahat, akaryakıt başta olmak üzere market, e-ticaret gibi bir takım kampanyalar da bulunmakta. Özellikle taksitli alışverişe merakı olan bu kartı kullanabilir. Bazı üye iş yerlerinde ise %70’e varan indirimler söz konusudur. Yine güncel bonus genç kredi kartı kampanyalarına bakmak isteyenler resmi siteden bilgi alabilirler.

Bonus genç limit artırma işlemleri internet bankacılığı veya alo garanti üzerinden başvuru yaparak yapılabilir. Ancak gelir durumuna bakıldığının altını çizelim. Geliri yüksek gösterseniz dahi bir sonraki aşamada sizlerin kişisel kredi notuna banka bakarak, limiti belirler. Yani bankalar birliğine hızlıca ulaşarak, sizin tüm bankalardaki mal varlığınıza göre de kararını verebilir.
İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın