Borç Para Veren Hayırseverler (GÜNCEL ADRESLER)

Dar zamanlarda borç veren kişiler olduğu gibi bazı kurumlar da söz konusudur. Özellikle senetle para veren kişiler firmalar kadar borç imkanı sağlayan hayırseverler de bulunmakta. Bireyler ise bu şahıslara nasıl ve nereden ulaşacaklarını öğrenmek isteyebilir. Bu durumda önem arz eden hususlar dahil bir çok bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Günümüz şartlarında borç para veren kişi sayısı azalmıştır. Nedeni de güven meselesidir başta bankalar olmak üzere borç para verenler mümkün! Vade süresi ve belirli faiz oranları dahilinde bu işlemleri kolayca halletmek mümkün!

Borç Para Veren Vakıflar

Para veren vakıflar genelde borç vermemekle beraber, durumu kötü olan ve aile içinde maddi imkanları yeterli gelmeyenlere imkanlar sunulur. Başta büyük şehir belediyeleri olmakla beraber hayır kurumları da maddi ve manevi destek olmakta. Bir çok kuruluş veya şahıslar ise senetle para vermektedir. Özellikle son yıllarda sıfır cep telefonu satın alarak, biraz komisyon ile kolayca satın alınan cihazı bozdurmak mümkündür. Misal iphone cihazını 7000 lira ile satın alan bir birey, 6500 liraya kolayca satabilir.

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonucunda birçok insan borç para veren yerleri araştırmaktadır. Maddi ihtiyaçlarının artması ve aldıkları aylık maaşın kendilerine yetmemesi sonucunda borç para veren yerler arayan insanların karşısına senet veya faturalı hat aracılığıyla borç para veren bazı siteler veya kişiler çıkmaktadır.

Borç Para Veren Yerler Güvenilir mi?

Aslına bakarsanız borç veren kurumlar güvenlidir, ancak sizler acaba onlar karşısında güvenilir misiniz? Zira herkes borç talep eder ancak kim neye göre borç verecek? Öncelikle sizlerden senet talep edilir ve senet öncesinde mal varlığınıza bakar. Mal varlığınız ilgili tutarın üzerinde ise zaten hızlıca ilgili tutarları size nakit olarak verilmektedir.

Borç paraya ihtiyacı olan kişiler bu ihtiyaçlarını karşılamadan önce bu tür yerlerin güvenilir olup olmadığını merak ediyorlar. Ülkemizde tefecilik yani borç para karşılığında yüksek faizle bu tutarın geri alınması yasak olduğundan bu tür yerler güvenilir değildir ve yaşayacağınız herhangi bir sorunda hukuki anlamda hiçbir şey yapamaz hatta ve hatta tefeci ile alışveriş yaptığınız için ceza bile alabilirsiniz. Yani borç para veren yerlere güvenerek ticaret yapmak pek doğru bir şey değildir, bunun yerine sicili bozuk olanlara dahi 30.000 TL’ye varan kredi veren bankalara bakabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Daha önce kredi çekmiş bu kredinin taksitlerini zamanında ödememişseniz veya kredi kartınızın ödemelerini geciktirmiş iseniz bankalar kredi notunuzu düşürebilir. Sicili bozuk derken anlatılmak istenen de budur eğer kredi notunuz düşükse sicilinizde bozuk olacaktır. Ödemediğiniz borçlarınızda çoğu banka size 90 günlük ek süre vermektedir. Bu süre boyunca borcunuzu faiziyle birlikte ödemeniz gerekmektedir aksi takdirde artık bankanızın avukatı ile muhatap olacak ve yasal takibe girmiş olacaksınız.

Günümüzde birçok banka sicili bozuk olanlara yani banka ödemelerini geciktirenlere kredi vermektedir. Vakıfbank (yanındaki güç paketi), QNB Finansbank, Aktifbank (N kolay kredi) gibi bankalar sicili bozuk olanlara kredi vermektedir. Kredinin tutarı, faiz oranı ve taksit imkanları sizin gelirinize göre değişiklik göstereceği için en doğru bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın