Modern technology gives us many things.

Çalışan Anneye Kreş Parası (2020 Yardımı Başvuru Şartları)

Çalışan anneler kreş parasının 2020 yılında ne kadar olacağını merak edebilir. Anneye kreş parası yardımı başvurusu ve şartlarının neler olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Çalışan annelere sosyal destek kapsamında devletin maddi imkanlar tanıdığı kreş parası 2020 yılında da verilmeye devam etmekte. Üstelik yeni anneler veya olmayı düşünenler, kreş yardımı parası başvuru adımları ve şartlarını merak etmekte. Devlet tarafından verilen kreş yardımı 2020 yılında da devam edecek. Bu yıl yardımlar artarak 1.162 TL olarak belirlendi. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı onaylı çalışan anneye kreş yardımı 2020 yılı başvuruları okul başlamadan 15 gün önceyi kapsayacak tarihte her yıl sona ermektedir. Başvurunuz onaylanması durumunda yardım almaya başlarsınız. Okul dönemi boyunca alınan bu yardım sayesinde maddi zorluk çeken ve çalışmak zorunda kalen annelere hem katkı hem daha refah içinde bir hayat sürmesi hedeflenmiştir.

Kreş Yardımı Başvurusu 2019

Kreş yardımı başvurusunu aile sosyal politikalar bakanlığının bağlı olduğunuz ilçe müdürlüğüne bizzat yapmanız gerekmektedir. Bu kapsamda yardım alabilmeniz için maaşınızın asgari ücret üzerinde olmaması gerekmektedir. Maddi açıdan durumu iyi olan aileler için bu yardım verilmemektedir. Sizde maaş döküm ve gayrimenkul kayıtlarınızın evraklarını talep edebilirler. Öncelikle ailede çocuğunuza bakabilecek büyüklerin olup olmadığı sorgulanır. Anne eşten boşanmış ya da kaybetmişse öncelik olarak böyle kişilere yardım yapılacaktır.

Çocuğun babasında olması durumu ya da annesini kaybetmiş olması halinde de kreş yardımı alınabilinir. Kreş desteği 0-5 yaş arası çocuklar için verilmektedir. Her yıl destek almak için evrak ve başvurunuzun yenilenmesi gereklidir.

Bebek Bakıcı Parası 2020

Henüz kreşe verilmeye hazır olmayan 18 ay altı bebekler için evde bakım yaptırılması hususunda kreş desteğini alabiliyorsunuz. Yani bebek kreş süresine gelemediği için evde bakıcı tutulmuşsa aynı miktarda ücret bunun içinde geçerli olacaktır. Evde bakım yapan kadınlar için sigorta kapsamına girip girmeyeceği size bağlıdır. Burada önemli olan bakım yapan kişiyi belgelemeniz ve ispatlamanız. Bu yardım kapsamında her hangi bir süre belirlenmemiş.

Uygunluk halinde başvurularınızı ilçe müdürlüklerine yapabilirsiniz. Her yıl belirli zaman dilimi içerisinde alınan başvuruları her zaman yapamazsınız. O yıl içerisindeki tarihleri kaçırdıysanız maalesef diğer seneye şansınızı denemelisiniz.

Anneanne Babaanne Bakıcı Parası 2020

Evde torunlara bakan anneanne ve babaanne için geçen yıl 500 aileyi kapsayacak şekilde bakım parası verilmişti. Bu deneme 2020 yılı içerisinde de verilecek. Geçen yıl 550 TL olarak belirlenen bu yardım bu yıl için henüz tutar olarak açıklanmadı.

Yoğun taleplerin olmasından dolayı çekiliş sonucu belli olacak ailelerin alması kararlaştırıldı. Eğer anneanne babaanne bakıcı parası 2020 yılı kapsamında taleplerinizi yapmak istiyorsanız bağlı olduğunuz ilçedeki il merkezlerine giderek bilgi alabilirsiniz. Genel olarak çocuğun anne annesi veya büyük babası tarafından bakılabilen torunlar için ödenecek olan torun bakma parası ödemeleri sosyal hizmetler ve SGK tarafından yapılmaktadır.27

Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku