Cigna Finans Emeklilik ve Hayat İletişim

Ülkemiz şartlarında emeklilik önem arz eden konular arasında olup, tercihini Cigna Finans Emeklilik ve Hayat ile yapanlar şirketin iletişim ve faks numaralarını öğrenmek isteyebilir. Bildiğiniz gibi BES fonlarında değerlenen paranız, aslında yatırım fonlarında değerlendirilmekte bunun yanında sürekli olarak iletişim halinde olunması, yatırımcıların gözünde daha değerli olduğunu kanıtlar!

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat İletişim Numarası

Cigna Finans’ın email adresine baktığımızda info@cignafinans.com.tr olarak karşımıza çıkar. Ayrıca emeklilik dahil sağlık ve ferdi kaza sigortasını da buradan yaptıranlar bir telefon numarasını talep edebilir. Burada 0216 468 03 00 ile irtibat kurmak mümkün. Cigna finans emeklilik faks numarası ise 0216 368 74 16 olarak verilmiştir.

Bireysel emeklilik sistemi her yıl katlanarak büyüyen bir fon olmakla beraber sisteme giren her vatandaş aynı zamanda bir yatırımcı gözü ile bakılmaktadır. Zira yatırılan her tutar yani her para miktarı, cigna finans yatırım uzmanları tarafından belirtilen fonlarda işlem görmekte; bunun yanında yatırılan devlet katkısı da yine aynı şekilde buralarda değerlenerek, var olan paranın daha fazla olmasına imkan sağlamakta. Risk yönetimine göre düşük ve orta risk profiline göre yatırım fonlarını değerlendirmek mümkün olup, daha riskli profillerde fonlarının değerlenmesini talep edenler, yüksek riskli fonlarda yatırımlarına yön verebiliyor.

Cigna Finans Bireysel Emeklilik Sistemi

BES’de genel slogan geleceğe yatırım olarak bakılsa da, yatırılan her tutar bir nevi kumbarada saklanan bir yatırım aracı olarak görülmelidir. Üstelik cigna finans bireysel emeklilik sistemi için devlet katkısı %25 olmakla beraber gereken şartları sağladığınızda bu tutarın tamamını alabilirsiniz. Farz edelim ki, tüm şartlar sağlandı ve yaşınız 56 oldu tam o anda paranın tamamını çekebilir dilerseniz miktarı belirleyerek aylık olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz Ancak tavsiyemiz kesinlikle toplu olarak çekilmesidir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın