Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma (KESİN YÖNTEM)

Denizbank hizmeti alan vatandaşlar, hat değişikliği sonrasında sim kart bloke ile karşılaşabilir. Bu durumda bireyler, sim kart bloke kaldırmanın nasıl yapılacağını öğrenmek isteyebilir. Hat taşıma durumunda bankalar anlık hızlarda müşterilerinin hesaplarına sim kart blokesi koymakta. Başta denizbank sim kart bloke kaldırma olmakla beraber tüm bankaların nasıl sim blokesi kaldırılması gerektiğini bu yazımızda tüm yönleri ile anlatmak istedik. Aynı şekilde denizbank kredi kartı blokesi kaldırma işlemleri de denizbank iletişim kanalları aracılığı yapılıyor. Bunun için 0850 222 08 00 hattını arayabilir konu hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Telefon cihazlarında mini yuvasına bırakılan ve cihazın hat aktif görünmesini sağlayan parçalardan en önemlisi sim kart olup, bu kartların şebeke durumunu bir çok firma ülkemizde üstlenmiştir. Turkcell, Vodafone, Türk telekom, Bimcell gibi bir çok alt yapıyı kullanan firmalar da bulunur. Müşteriler bazen istenmeyen durumlarda hatlarını değiştirebilir ve farklı bir operatöre taşıyabilir. Genelde hat taşıma ücretsiz olması insanların beğenmedikleri firmayı değiştirmesi ile sonuçlanır. Ancak müşterilerin unuttukları bir şey yani etken olmaktadır. Bu da bankaların hat değişikliği yapan müşterilerin hesaplarına bloke koyması. Bireyler işlem yapmak istediklerinde özellikle internet bankacılığı ve mobil telefon bankacılığı aşamasında hiçbir işleme ulaşamazlar. Bu da mesaj servisinin, sim kart değişmesi nedeni ile mesajların gönderilmesini engellemesidir.

Denizbank müşterileri ise sim kart blokesi hatası aldıklarında yapması gerekenleri tam olarak bilmemekte. Aşağıdaki yönergelere göre gittiklerinde hızlıca sim kart blokesi kaldırılabilir. Kaldırma işlemi sonrasında hiçbir şifre değiştirilmeden kaldığınız yerden yeniden devam edebilir ve bankacılık ürün veya hizmetlerini yeniden kullanabilirsiniz.

Denizbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bildiğiniz gibi 3G ve 4G sonrasında yeni haberleşme ağı olarak 4,5 G sisteme girdi. 4.5G hatlarını kullanan denizbank müşterileri yapacakları sim kart değişikliği sonrasında, internet ve mobil bankacılık kullanan müşteriler giriş aşamasında, sms gönderimi yapılmıyor. Buna kısaca sim kart blokesi denilmekle beraber müşteriler bunun üstesinden nasıl gelebilecekleri konusunda, aşağıdaki bilgilere bakabilir. Sim kart blokesi kaldırmak için ya denizbank atm’lerinden ya da denizbank şubelerine giderek şahsen olarak kaldırılabilir. Şahsen gitmeyenlerin sim kart blokesi ne yazık ki kaldırılmamaktadır. Bunun bilincinde olmanız dileği ile.

Sim kart blokesi kaldırma sanıldığı kadar zor olmayıp, sizlere tavsiyemiz bankanın atmlerine giderek bir kaç tuş aracılığı ile kaldırmanız. İlk aşamada denizbank atm cihazına, denizbank kartlarından birini bırakarak, sağ tuşa basalım ve sim kart bloke kısmından son aşamada kullanılan blokeyi kaldırma işlemine de tıklayarak başarılı bir şekilde pasif konumuna çevirebilirsiniz. Kısaca atm den sim kart bloke kaldırma işlemi dakikalar içinde çözülebilen bankacılık işlemlerinden bir tanesidir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın