Diş Taşı Temizleme Fiyatları – 2023 (Güncel)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği Diş taşı temizleme fiyatları, diş taşı neden oluşur? diş taşı nasıl tedavi edilir? benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Dişlere iyi bakılmazsa, ağız içinde bazı problemler oluşabilir. Ağız içinde oluşan problemler ise, kişiyi rahatsız ederek günlük yaşamını etkilemeye başlar. Eğer bu problemler çözülmezse, ilerleyen zamanlarda kişi dişlerini kaybedebilir. Ağız içinde en çok beliren problemlerden birisi de diş taşlarıdır. Diş taş temizleme problemi yaşayan insanlar da diş taşı temizleme fiyatları ne kadar sorusuna cevap arıyor.

Diş taşı temizleme fiyatları
Diş taşı temizleme fiyatları

Diş Taşı Temizliği Fiyat

Bu sene itibari ile diş taşı temizleme fiyatları özel hastanelerde 1000 Türk Lirası civarındayken, devlet hastanelerinde bu işlem tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktır. Aynı zamanda bu işlemi diş taşlarınız oluşmaya başladığı zaman yaptırırsanız daha büyük problemlerin oluşmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Diş Taşı Neden Oluşur?

Diş yapısında diş taşı oluşan kişilerin merak ettiği soruların başında diş taşı neden oluşur konusu geliyor. Diş eti oluşmasının birden fazla sebebi mevuttur. Ama bu sebeplerden en belirgin olanı ise diş sağlığına gereken önemin verilmemesidir. Diş taşının oluşmasındaki temel sebepler ise şu şekilde belirlenmiştir;

 • Yemek yedikten sonra ağız içinin yıkanmaması
 • Ağız içinde bakterilerin birikmesi
 • Ağız içinde yemek kalıntılarının kalması
 • Tükürük içindeki proteinlerin diş yüzeyine yapışması
 • Diş fırçası kullanımının aksatılması
 • Diş ipi kullanılmaması

Diş Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

Bu problemi yaşayan insanların çok fazla merak ettiği bir diğer konu ise diş taşı nasıl tedavi edilir sorusuna verilen cevaplardır. Bu problemi, diş hekimleri özel aletleri sayesinde dakikalar içerisinde çözüme kavuşturur. Ama bu çözümden sonra da sizin hayatınızın her alanında diş temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer diş temizliğini tekrar ihmal ederseniz, geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşı karşıya kalabilir ve diş yapınızı bozabilirsiniz. Diş taşı temizliği ve tedavisi ise şu şekilde yapılmaktadır;

 • Uzman bir diş doktoruna gitmek
 • Doktorun size uygulayacağı tedaviden sonra size önerdiği tedavileri düzenli olarak uygulamak
 • En az senede 2 kere diş kontrolüne gitmek
 • Dişlerinizi doktorunuzun sizden istediği şekilde diş bakımına devam etmek
 • Diş eti sorunlarınıza uygun olan diş macunu kullanmak
YouTube video
YouTube video

Ventolin Şurup Nedir? adlı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın