Ekomini Bayilik Şartları 2020

Bayilik veren firmalar arasında en önemli isimlerden biri de ekomini geçmekte ancak bir çok kişi ekomini bayilik şartlarının 2020 yılında neleri kapsadığını merak etmekte. Ekomini bayilik başvurusu yapmak isteyenler, aşağıdaki detaylara göz atarak, konu hakkında bilgi sahibi olabilir.

Ekomini Bayilik Veriyor Mu?

Ülkemizde son yıllarda toptan fiyatına perakende satış yapan pek çok farklı mağaza ortaya çıkmış ve bu mağazalar bakkalların önüne geçmişlerdir. Vatandaşlar da uygun fiyatlı ve taze ürünleri tercih etmek için bu marketlere büyük ilgi göstermiştir.

Toptan fiyatına perakende satış yapan marketlerin en bilindik olanları a101, bim, şok, ekomini ve bunların yanında pek çok yerel marka pazara girerek farklı fiyat politikaları ile en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünü müşterilerine ulaştırmak için çalışmaktadırlar. Ekomini markası da bunlardan bir tanesidir, yurt içinde 1000 i geçen  mağazası ile her zaman en uygun ve kaliteli ürünü müşterilerine ulaştırmayı misyon edinmiş bir markadır. Bu başlıkta bireysel olarak ekomini bayilik sistemini nasıl alacağınız ile ilgili bilgileri sizlere vermeyi planlıyoruz.

Ekomini Bayilik Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Neler?

EKOMİNİ bayilik sistemine girdiğinizde açılışa özel destek, dekorasyon, altyapı gibi özelliklerin tümü markaya aittir. Bu giderlerin tümü marka tarafından karşılanacaktır.

EKOMİNİ mağazası açabilmek için 40 ile 60 bin arası bir sermayenizin olması gerekiyor. Tabi bu rakamlar minimum değerlerdir, ne kadar fazla sermaye o kadar iyidir ticarette. Bayilik alacak olan kişinin mağazayı işletebilecek bir bilince sahip olması gerekmektedir. Bunun yanında haftanın her günü gece 12 ye kadar mağazayı çalıştırabilecek bir yapıda olması gerekmektedir.

  • Mağaza içinde kazanılan karlılık oranının tümü işleticiye aittir, EKOMİNİ markası ile işletici arasında yapılan franchise sözleşmesi doğrultusunda kişi mağazayı işletecektir.
  • Mağaza bulunup gerekli kontroller yapıldıktan sonra işletmeci çalışma ruhsatı ve TAPDK ruhsatını aldıktan sonra tüm gerekli belgelerin tamamlanmasının ardından mağaza açılmaktadır.
  • Mağaza açıldıktan sonra her ay insert destekleri EKOMİNİ tarafından yapılmaktadır. Bu dönemde ilave destekler tedarikçiler tarafından alınabilmektedir.

Mağaza açıldıktan sonra saha ekibi düzenli olarak mağazayı ziyaret edip, ciro ve karlılık oranının arttırılmasına ilişkin işletmeci ile görüşmeler yapmaktadır. Saha ekibi mağaza açılışından sonra düzenli olarak güncel bilgileri işletmeci ile paylaşarak yasal düzenlemeleri ve mevzuat ile ilgili bilgileri işletmeci ile paylaşması ve sürekli olarak işletmeciyi bilgilendirmesi gibi hizmetler mevcuttur.

Ekomini Bayiliği Şartları 2020

Yukarıda saymış olduğumuz merak edilenler bölümünde gerekli olan hemen hemen her şey mevcuttur. EKOMİNİ markası bu alanda girişim yapacak olan kişilerden sermaye ve liderlik vasfı ve pazarlama gücü dışında pek bir beklentisi yoktur. Bu yüzden bu vasıfları yerine getirip, ilgili kurumlardan alınacak evraklara sahip olan herkes bu alanda girişim yapabilir.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın