En İyi Akü Markası ve Fiyatları 2024 (Güncel)

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve en iyi akü markası ve fiyatları, en iyi akü markasını nasıl anlarız?, Akünün ortalama ömrü ne kadardır? benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Otomobiller için oldukça büyük önem taşıyan aküler, pek çok farklı marka altında piyasada satışa sunulmaktadır. Ülkemizde yerli ve yabancı üretim olmak üzere çok sayıda akü markası piyasada bulunabilmektedir. Uzun ömürlü olup olmadıkları ve fiyatları gibi çeşitli detaylar, tercih noktasında belirleyici olmaktadır. Akülerin fiyatı değişkenlik göstermekle beraber akü fiyat revizyonları belirli aralıklarla gerçekleşmektedir.

En iyi akü markası
En iyi akü markası

Akü Fiyatları Nedir?

  • Yiğit Akü 12v fiyatı 700 TL seviyesinde satıştadır.
  • Bosch akü 12v fiyatı 1500 TL civarıdır.
  • Auto Power 12v fiyatı ise 1400 TL bandındadır.
  • Mutlu Akü 12v  1150 TL’dir.
  • 12v Varta akü ise 2300 TL olarak günceldir.
  • İnci Akü ise 1.500 TL çevresindedir.

En İyi Akü Markasını Nasıl Anlarız?

En iyi akü markası göreceli bir şekilde değişmektedir. Uzun ömürlü olmaları en fazla aranan kriterdir. Marş gücü ve performans gibi farklı detaylar da belirleyici faktörlerdendir. Kullanıcıların deneyimleri önemli bir yol gösterici olur. Bazen ise bağımsız araştırmalar tarafından belirlenip ilan edilmektedir.

Mutlu Akü, yaptığı yatırımlar nedeni ile ülkemizin en bilindik akü markalarının başında gelir. Satış adedi de yüksektir. Varta ve Bosch da çok tutulan akülerdendir.

Ayrıca İnci Akü de Maxion adlı uluslararası güçlü bir grup tarafının ortaklığa katılması ile üretim kalitesini oldukça yükseltmiştir.

Akünün Ortalama Ömrü Ne Kadardır?

Akü ömrü 2 ile 4 ay arasında değişmektedir. Akünün ömrünü uzatan çeşitli etkenler vardır. Firmalar bunları üretim aşamasında planlar ve gerekli etken maddeleri üretime katar. Akünün ömrünün uzun olması müşteri için bir avantaj olsa da üretici açısından bazen dezavantaj olabilir. Çünkü fiyat rekabetinin yüksek olduğu bir piyasada, fiyatı düşerken ömrünün uzun olması karlılığı düşürecektir. Bu nedenle ömürlerini kısa tutma bir şirket stratejisi olarak da önümüze çıkabilir.

YouTube video
YouTube video

Volkswagen Arıza Lambaları adlı içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!)
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın