Enpara Güvenilir mi? Enpara.com Kimin?

Enpara güvenilir mi? İnternet üzerinde bu ve buna benzer birçok soru bulabilirsiniz. Enpara, QNB FİNANSBANK tarafından Ekim 2012 tarihinde kurulun ve kurulduğu günden beri birçoğumuzun reklamlardan görerek aşina olduğumuz, bazılarımızın ise çevresinde veya internette aşina olduğu şubesiz bankacılık adı altında kurulan bir hizmettir.

Enpara.com Kimindir?

Enpara güvenli mi sorusuna ben sadece bir müşteri olarak dilim  döndüğünce gördüğüm hizmet çerçevesinde yanıtlamaya çalışacağım. Enpara’yı çıktığı ilk yıldan beri kullanan biriyim. Şunu açık ve net söyleyebilirim burada gördüğüm hizmeti, güler yüzü hiçbir yerde görmedim. Beni açıkçası buradan hizmet almaya götüren nedenlerin başında masrafsız bankacılık hizmeti vermeleri, hizmet kaliteleri ve müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakalarıydı. Zaten hiç bir zaman Enpara güvenilir mi? gibi yanıt bulamadığım sorularım olmadı. Kafamda oluşan soruları yeri geldiğinde müşteri hizmetlerini arayarak, yeri geldiğinde forumlarda bu hizmet ile ilgili paylaşılan sorular ve cevaplara bakarak bulabildim.

Finansbank enpara güvenilir mi? gibi sorularınız elbette olabilir. Sonuçta siz bir hizmet alıyorsunuz ve aldığınız hizmetin güvenilir olup olmadığını bilmeniz en doğal hakkınızdır. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Ülkemizdeki bankacılık sistemi oldukça güçlü ve sağlamdır. Ülkemizdeki her banka devlet güvencesi altındadır. Enpara da zaten ülkemizdeki önemli bankalardan biri olan QNB FİNANSBANK’ın bir hizmeti olduğu için güvenlidir. Ziraat Bankası güvenli ve internet şubesi de güvenlidir diyebiliyorsanız bunun aynısını QNB FİNANSBANK ve Enpara içinde söylemek mümkündür. Çünkü Enpara da bu bankanın bir internet şubesidir. Yani eğer kafanızda enpara.com güvenilir mi? gibi sorularınız varsa bu sorulara yanıt olması açısından evet kesinlikle güvenilirdir diyebiliriz.

Enpara.com Güvenilir Mi? Sağlam Bir Banka Mı?

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar gibi enpara da diğer bankalar gibi %100 devlet güvencesinde olan bir hizmettir. 100.000 TL’ye kadar batmaya karşı devlet güvencesi mevcuttur. Bu konuda güvenebilirsiniz. Fakat yine de 100.000 TL üstünde bir para yatırılır mı? diyecekseniz bunun kararını sizin vermeniz gerekiyor.

Aslında bunu şu şekilde açıklayabiliriz devlet bankaları hariç diğer bankalara devlet belirli tutarlarda kefildir. Yani o tutarlarda ortalama olarak 100 bin TL şeklinde olduğu konuşulmakta.

5/5 - (5 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın