Eşim Benim Üzerimden Kosgeb Desteği Alabilir Mi?

Kosgeb hibe önemli konu olup, bunlardan biri de eş durumu ile ayrıcalıklar tanınmasıdır. Yani eşiniz üzerinden kosgeb desteği almak isteyenler, aşağıdaki bilgilere göz atabilir. Bu sayede evli iseniz ve eşiniz üzerinden kosgeb kredilerinden yararlanmak isteyenler bu sayede hedeflediği girişimciliğe kavuşabilir.

Kosgeb Desteği Almak

Kosgeb kurslarının amacı; kişilerin meslek olarak bir şeyler kapması ve buna bağlı olarak hedeflerini başarıya götürmesi için yapılan işlemleri kapsar. Kosgeb kredilerinden yararlanmak isteyenler öncelikle girişimcilik kurslarını başarılı bir şekilde bitirmeleri gerekiyor. Bu aşamadan sonra iş planı örnekleri hazırlanır ve takdim edilir. Projeniz onaylanırsa devletin vermiş olduğu veya vereceği hibe paradan desteklerden hızlıca yararlanabilirsiniz.

Kosgeb kullanım amacı olarak sizin sunduğunuz projeleri devam etmenizi amaçlamıştır. Yani işi kurdum parayı aldım kaçtım diyemezsiniz! Bu nedenle kosgeb destekleri her yıl olduğu gibi 2020 yılında da bir çok alanda ekonomik destek paketlerini milletine sunmaktadır. Kosgeb bu sayede yapacağınız iş konusunda süreklilik talep etmektedir. Kosgeb sayesinde özellikle bayanların girişimcilik kurslarına katılmalarına teşvik verilmekte. Bir bayanın bir beye oranla kosgeb üzerinden destek alması daha basit ve hızlı olmaktadır. Devletin belirlediği şartlar aynı olsa da, bayanlara öncelik tanındığını her kulvarda görmekteyiz. Bu nedenle eşiniz var ise kosgebe hızlıca kayıt ettirmeniz önerilir.

Kosgeb Destekleri Eş Durumu

Kosgebe proje sunarken az da olsa o projede adı geçen işten anlamanız gerekiyor. Başarıyı yakalamak için bazı kısımlardan ödün vermeniz gerek. Bu nedenle evli ve çocuklu iseniz bakıcı tutarak veya ailenize bırakarak çocukları, işinizi aksatmadan başarıyı hedeflemeniz gerekiyor. Zamanınız yok ise işten anlayan temsilcileri işe alabilir veya onlardan fikir edinerek yararlanmak sizlerin karına olacaktır. Kar elde eden ve her yıl büyüyen iş yerlerinizde artık işler rayına oturacak ve başarılı girişimci olarak anılmak mümkün.

Kosgeb desteklerinden eşinizde yararlanabilir ancak şu şekilde sizler işten anlamıyorsanız işin başına eşiniz geçer ancak yasal olarak işletme sahibi yine siz oluyorsunuz. Bu durumda dikkatli davranarak işi zarara uğratmadan başarılı olarak hedeflerine ulaşmanız önerilir. Örnek olarak elektronik alanında bir kosgeb desteği almak isteyen ev hanımı bu projeden yararlansa dahi işi bilmediği için destek alsa bile işte başarılı olamaz. Bu nedenle eşiniz anlıyor ise işin başına onun geçmesi daha mantıklı olacaktır.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın