Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Esnaflar için büyük önem taşıyan Esnaf Kefalet Kredisi 2020 yılında da verilmeye devam edecek gibi. Bireyler ise başvurunun ardından esnaf kefalet kredisi kaç günde sonuçlanır diye merak etmekte! Zira gelecek olan nakit paranın bir an önce banka hesaplarında görerek, buna göre ödeme planlarını yapmakta çoğu kişi. Bildiğiniz gibi esnaf olan vatandaşların sürekli nakit akışı içinde oldukları görülmüştür.

Esnaf Kefalet Kredi Alma Koşulları

Esnaflar için kefalet kredileri sürekli olarak destek olmakla beraber hükumet kanadından her yıl ödenekler verilmektedir. Düşük faizlerin büyük öneme sahip olduğu kefalet kredisi başvuru şartları da bulunmakta. Ancak herkes başvuru yapsa da, gereken etkenlerin yerine getirilmesi söz konusu. Bunlar ise;

  • 2 adet kefil ve banka hesaplarına sahip olması
  • Kişinin üzerine mal beyanı olması
  • Tc kimlik fotokopisi
  • Halk bankası üzerinden vadesiz hesap açılması
  • Esnaf sicil kayıt belgesi
  • İş yeri vergi levhası

Kredi çekmek isteyen kişilerin en temel başvurduğu alanlardan birisi esnaf kredi kooperatifleri olmaktadır. Eğer kişi esnaf ise ve belli bir kazancı varsa bu kişiler kolay şekilde esnaf kefalet kredisi çekebilmektedir.  Ancak bir takım şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisi Alanlar

2020 yılına bakıldığında bu krediden yararlananların sayısı on binlerce kişi olmakla beraber başvurunun ardından kısa sürede banka hesaplarına yatırılmıştı. Kefalet kredisi alanların yorumlarına bakıldığında ise başvuruların kafalarda fazla büyütülmemesi gerektiği, gelecek olan kredi tutarının ise kendilerini tatmin etmediği ancak bu yaşam koşullarında bu tutarında bir nebze iyi geldiği belirtilmiştir.

Web sitemizde esnaf kefalet kredisi çekebilmek için gerekli olan şartların neler olduğu konusunda detaylı bilgi yer almaktadır. Sizler de bu bilgileri detaylı olarak inceleyerek kredi alabilmek için gerekli olan temel şartların neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Esnaf kredisi çekenlerin aklındaki temel sorulardan birisi kredinin kaç günde çıkacağı ile ilgilidir. Kredilerin ortalama kaç gün içinde sonuçlanacağı konusunda başvuru yaptığınız kurumdan daha net bilgiyi alabilirsiniz ancak genel olarak daha önceki başvuran ve kredisi onaylanan kişilerin yorumlarına göre bu onay süreci 1 hafta ile 10 gün arasında değiştiği söylenmektedir. Evrakların tamamlanması ve kefil işlemlerinin ardından yaklaşık olarak yukarıda yer alan sürenin ardından işlemlerin onaylandığı, kredini kullanılmaya başlandığı bilinmektedir.

Esnaf Kefalet Kredileri Faiz Oranı 2020

Kredi vadesi ve faiz oranlarına bakmak istersek 2020 esnaf kefalet kredisi faiz oranı vade süresi 1 yıl ise %4 oluyor. Ancak vade süresini 1 yıldan fazla ayarlayanlar, kredi faiz oranının %5 şeklinde olduğunu fark ediyor. Bazı sitelerde faiz oranının daha düşük olduğu belirtilmiştir. Ancak bunlar tamamı ile yanlış bilgilerdir. Söz konusu bu krediye başvuranlar, bankalardan normal şartlarda kredi alamayanlardır hali ile bu gibi kredi sunulurken şartlar daha ağır olmakla beraber komisyonun da yüksek tutulduğu görülmüştür.

Esnaf kefalet kredisi pek çok kişiyi cezp etmektedir. Çünkü esnafların bankalardan kredi çekmek yerine çok daha avantajlı bir şekilde esnaf odalarından kredi kullanmaları daha uygun düşmektedir. Esnaflar da bu durumu değerlendirmek üzere şartların olgun olduğu durumlarda esnaf kefalet kredisi kullanmaktadır. Esnaf kefalet kredisi kullanmak isteyen esnafın en az 1 yıl boyunca işletme sahibi olması aranılan temel şartlardan birisidir. Bunun yanı sıra esnafın bankalarla arasının iyi olması da aranılan diğer temel şartlardan birisidir. Kredi puanının yüksek olması, çektiği kredi ve diğer ödemleri zamanında ödemiş olması gerekir.  Bu kriterleri yerine getiren kişiler için kredi almak çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Sizler de esnaf kredisi çekerken bu gibi durumlara dikkat etmeli, buna göre başvuru yapmalısınız.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın