Ev Alma Duası – Etkisi Görülen En İyi Dualar

Ev alma duası ev sahibi olmak isteyen insanlar için etkili bir yoldur, sizler için derledik.

İnsanların Allah’a özel olarak bu taleplerini iletmek için çeşitli dualar vardır yani okunduğunda ev almayı sağlayan dualar vardır. Ev almak için tabi ki sadece dua etmek yeterli değildir fakat Allah dua edildiği takdirde bu süreçte kullarının yar ve yardımcısı olur. Özellikle ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu ekonomik süreçte Allah’ın insanların imdadına yetiştiğini bilmek büyük bir mutluluktur.

Ev almayı sağlayan birden çok dua vardır. Bu dualar denenerek değerlendirilmekte ve işe yarayanlar çeşitli ortamlarda dile getirilerek yayılmaktadır. Böylece insanlar nasıl dua edeceklerini öğrenerek ev almayı sağlayan duaları uygun kurallar dahilinde okuyarak isteklerine ulaşmaya çalışırlar.

Kira yükümlülüğünden kurtulmak için edilen duaların bazıları kadim dualardır fakat bazıları değildir. Çok çok eski zamanlarda insanlar bugün bildiğimiz ve düşündüğümüz biçimlerde ev sahibi olmasalar da bir biçimde bugünün evlerinin fonksiyonuna benzer yapılar kullanmışlardır. İnsanlar sadece kira ödemekten kurtulmak için değil ikinci, üçüncü hatta dördüncü evlerini almak için, yatırım yapmak için, hem kendi hem de çocuklarının geleceklerini garanti altına almak için de dua edebilirler.

ev almak icin dua

Çok Bilinen Ev Almak İçin Okunacak Dua

Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin ,Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Alma Duası – Kulillahumme Duası

Bu duayı okuyarak da dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kulillahumme duası da çok etkili ve güçlü duadır.

Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr

La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .

Bu duaları ve salavatları 333 defa okuyarak ev almak için maddi gücünüz olacaktır. Amin diyerek birbirimize destek olalım.

12 Esma ile Okunması Gereken Ev Alma Duası

12 Esma ile okunan ev alma duası da güçlü ve etkili dualar arasında bulunmaktadır. Bu duayı ne kadar çok okursanız o kadar duanız kabul olacaktır. İşte Dua;

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin,Ya Bari,Ya Fettah,Ya Semi,Ya Latif,Ya Hafız,Ya Kebir,Ya Mucib,Ya Kadir,Ya Berr,Ya Rauf,Ya Nafi

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Almak İçin Dua Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev satın almak için dua ederken belli başlı durumlara dikkat etmek gereklidir. Öncelikle dua etmenin Allah’tan bir şey istemek, Allah’a inayetimizi sunmak gibi bir eylem olduğu unutulmamalıdır. Bu şekilde yaklaşıldığında dua etme eylemimiz süresince Allah’ın karşısında onun için duyduğumuz saygıyı göstermeliyiz. Öncelikle abdest almış olmalıyız ki kişisel temizliğimiz Allah’ın kurallarına uygun olmuş olsun. Bazı kişilerce dua etmeden önce namaz kılınmıştır.

Bu şekilde edilen duaların daha etkili olduğu yönünde görüşler vardır ve insanlar dilerse dua okumadan önce namaz eda ederek duanın etkisini artırabilirler. Dua ederken içimizden art niyet geçirmek iyi bir durum değildir. Allah her insanın içini görür. Duayı temiz bir emel ile temiz bir dille ve temiz bir niyetle okumalıyız. Her zaman Arapça dua okuyamayabiliriz fakat bu duaların Türkçesini öğrenerek temiz ve anlaşılır bir biçimde duamızı okuyabiliriz. Bazı mübarek gün ve gecelerde daha uzun dualar edebiliriz. Bu mübarek günlere kandiller, kadir gecesi, cuma namazları ya da bayram sabahları örnek olarak gösterilebilir.

YouTube video

Genel adlı kategorimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın