Ev Kadınlarına Faizsiz 15.000 TL Kredi (KOSGEB HİBE KREDİSİ)

Kosgeb hibe kredisi ile iş kurmak isteyen ev kadınlarına faizsiz olarak 15.000 TL kredi veriyor. Üstelik ödemeler ise +2 yıl sonra başlamakta. Bildiğiniz gibi bankalardan kredi başvurusu yaptığınızda vade süresi dahilinde faizler işlemekte ve bu nedenle geri ödeme konusunda talep edilen miktarın üzerindeki parayı yeniden bankaya ödemek zorundasınız. Ancak kosgeb ile hem faiz ödemeyecek hem de gerektiği alanlarda devlet bünyesinde hizmet vererek, iş alanında başarılı olacaksınız.

İş Kuran Ev Hanımlarına Hibe

Sadece faizsiz kredi olmamakla beraber iş kuran veya iş kuracak ev hanımlarına devletten teşvik ve hibelerde verilmektedir. Beylere oranla bayanlara daha fazla ön onayın çıktığını şimdiden söylemek mümkün. Zira bayanlar ele aldıkları iş fikirleri sayesinde hem işini düzgün yapmakta hem de sürdürülebilirlik açısından aktif olarak hizmet vermeyi amaçlar. Amaç bu şekilde olduğu için kosgeb bayanlara hibe konusunda da öncelik vermektedir.

Hibelerden yararlanmak için yapılması gereken ilk iş bağlı bulunduğunuz il de bulunan kosgeb il müdürlüğüne gitmeniz ve gerekli evrakları tamamlayarak başvuru yapmanız. Sonrasında girişimcilik kurslarına katılarak kursu bitirip, müdürlüğüne projenizi sunmanız. Yani hibe parasını ne için ne maksatla alacağınızı beyan etmeniz gerekiyor. Sonrasında projeler kabul edildiğinde devlet tarafından banka hesaplarına ilgili tutar yatıyor.

Ev Kadınlarına Faizsiz Kredi

Devlet tarafından verilecek olan kredilerin üst limiti 15 bin TL’ye kadar çıkmakta. Özellikle ev kadınları aile bütçesine katkı sağlamak adına ek iş olsun bir çok iş fırsatını değerlendirmektedir. Bunlardan biri de kosgeb sayesinde ilgili tutarı faizsiz olarak almalarını sağlamak için devletin resmi adımları atması. Üstelik 15 bin TL tutarındaki faizsiz krediyi alanların geri ödemesi çok iyi düşünülmüş denilebilir. İlk 2 yıl geri ödemesiz olmakla beraber kredinin vadesi ise 8 yıl olarak karşımıza çıkıyor.

Faizsiz krediden yararlanmak için destek verilen alanlara bakıldığında el sanatları başta olmak üzere , tarımsal alanlar ve yöresel üretim yapan kategoriler başı çekiyor. Aile bakanlığının katkı sunduğu projenin resmi adı ” gelir getirici projeler ” olmakta. Başvurular ise il ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacaktır.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın