2024 Evde Bakım Parası Alanlar Nasıl Kredi Kartı Alabilir?

Kredi kartı artık insanların hayatlarında vazgeçemediği önemli bankacılık ürünleri arasında gösteriliyor. Hali ile 2024 evde bakım parası alanlar, nasıl kredi kartı alacakları konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Araştırmalara göre her bakım parası alanların, en az bir adet kredi kartına sahip oldukları bilinmekte. Ancak en önemli detay ise bakım maaşı alanların, seçtikleri kredi kartı özelliklerine bakmadan verilen bu kartın limitlerinin yeterli gelmemesi en önemlisi de harcama yaptığı halde fazla bonus, world, bonus para gibi terimlerden yararlanmadığı görülmekte. Oysa ki, bankalar arası rekabet düşünüldüğünde öyle kredi kartları var ki, bir maaş kadar bonus puan verdiklerini görmekteyiz.

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı 2024

2024 yılına girdiğimiz bu aylarda müşterilerin akıllarında acaba hangi kredi kartı daha mantıklı ve avantajlı sorusu geçmekte. Kredi kartının özelliklerine baktığımızda müşterilerin hoşuna yani yararına giden bir takım ek özellikleri barındırması gerektiği bizlere sunulmakta. Bunlara baktığımızda

 • Harcama yapıldığında fazla bonus veren kartlar
 • Fazladan taksitlendirme yapan kartlar
 • Taksit sayısını öteleme yaptıran
 • Nakit avans faiz oranı düşük olan
 • Kredi kartı limiti yüksek olanlar
 • Kart aidatı olmayan kredi kartları

İşte bunun gibi bir takım özellikleri barındıran kredi kartları, insanların daha fazla tercih etmesini sağlar. Peki bunların tamamını veya bir kaçını barındıran bir kredi kartı var mı? Tabi ki de vardır, diyebiliriz. Zira bankalar arası rekabet olması, tüketicilerin buradan pay kapmasını sağlar.

Evde Bakım Parası Alanlara Kredi Kartı

Bir çok birey evde bakım parası aldığında hangi kredi kartını kullanmak istediğini merak edebilir. Zira bakıcı maaşları alanlar bankadan maaşlarını alsalar dahi, farklı bir bankadan kredi kartı başvurusu yaparak kart sahibi olabilirler. Ancak hangi bankanın kredi kartı daha avantajlıdır, konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Zira bir çok bankanın kredi kartı olmasına rağmen masraf almaları insanları üzmektedir. Bizde sizler için araştırmalarımıza göre avantajlı kredi kartı ve masrafsız kredi kartı veren bankaları listeledik.

 • Cepteteb kredi kartı başvurusu ; başvuru yaptığınızda ortalama 1 hafta içinde kartınız elinizde oluyor. Bir çok ayrıcalık veren cepteteb kredi kartı TEB bankası tarafından müşterilere verilir. En önemli avantajlı tam 500 TL’ye kadar bonus vermekte. Fatura talimatı, sözünüze bonus, alışverişlerde %20 indirim hatta taksit sayısına ek +3 taksit yapma şansları da var.
 • One Garanti kredi kartı başvurusu ; Garanti bankası uygulaması olan one garanti ile havale eft ücretsiz üstelik birikim kumbara sayesinde %10 üzeri faiz oranları ile mevduatlara getiri söz konusu. Garanti bankası bonus kredi kartı başvurusu yaparak bu uygulama üzerinden bir çok avantaja sahip olabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Senin Bankan başvurusu ; Kuveyt türk hizmeti olan senin bankan ile eft veya havaleye para ödenmez. Bir çok vadeli mevduat hesaplarında kazanç söz konusu. Altın hesapları sayesinde altınların yastık altında kalmadan senin bankan sayesinde değerine değer katacak.
 • Akbank direkt kredi kartı başvurusu ; Akbank kırmızı banka olarak hafızalarda yer edinse de, bankanın bankacılık hizmetlerinden en önemlisi olan kredi kartı hizmetinden yararlanmak mümkün. Yapmanız gereken ise sadece akbank direkt bankacılık içinde kart başvurusu yapmak. Kartınız sadece 7 gün içinde elinizde olacak.
 • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu ; Kredi kartı limiti en yüksek olan bankalardan bir tanesi olan QNB Finansbank ile kart limitiniz 3500 TL den başlıyor. Ancak kredi notuna göre bu limit her ay güncelleniyor yani bir sonraki ay bir bakmışsınız kart limitiniz 10.000 TL olabilir. Ülke vatandaşlarının bankacılık ürünleri arasında fazlası ile kullandığı ürünlerin başında kredi kartları gelmesi, bu limitin de devreye girmesinin ardından insanları buraya yönlendirmekte.
 • Enpara Kredi Kartı Başvurusu ; QNB Finansbank hizmeti olan enpara.com sayesinde hem eft hem de havale masrafları sıfır tl olmakla beraber ömür boyu masrafsız bankacılık sloganı ile yola çıkmıştır. Bu hizmetlerden bir tanesi de enpara kredi kartı olup, aidatsız bir kart türü olmakla beraber aidatı sizlere veren bir bankacılık ürünüdür.

Kredi kartı başvuru yaparken önceliğiniz kart aidatı olmayan bir banka üzerinden başvuru yapmanız. Söz konusu aidatsız kredi kartı olsa dahi bunlar ne yazık ki fazla bonus puan vermemektedir.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın