French Oje Nasıl Sürülür? (En İyi Cevap)

French Oje Nasıl Sürülür? ile ilgili en iyi cevabı sizler için derledik. Detaylı bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Günümüzde özellikle kadınların güzellik algıları hızla değişmekte ve gelişmektedir. Kadınlar her zaman için bakımlarına özen gösteren varlıklar olmuşlardır. Bakımlı olmak o kadar önemsenen bir durum haline gelmiştir ki tırnaklar bile ayrı bir bakım işlemine tabi tutulmaktadır.

Tırnak bakımında manikür ve pedikür temel ve olmazsa olmaz yöntemler olmasına rağmen tırnakların çeşitli renkte ojelerle süslenmesi de ayrı bir hoşluk katmaktadır. Artık sadece tek renk bir oje sürmek yeterli değildir. Tırnaklar farklı renklerde ojelerin aynı anda sürülmesiyle daha canlı ve can alıcı bir görünüme kavuşabilir. Bu amaçla “French manicure” adıyla da bilinen French oje sürme uygulaması ortaya çıkmıştır. French oje esasında farklı tonda beyaz renk ojelerin aynı tırnağa belli bir uyumla sürülmesiyle ortaya çıkmaktadır.

french oje

French Oje Sürmenin İncelikleri Nelerdir?

French oje sürmenin incelikleri tüm kadınlar tarafından bilinmemektedir. Fakat bu incelikleri uygulamak ellerin estetik açıdan çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Öncelikle eller ılık suda bir süre bekletilmeli ve ardından yumuşayan tırnak ve tırnak etlerine manikür yapılarak tırnaklar oje sürülmeye hazır hale getirilmelidir. Özellikle tırnak diplerindeki etlerin ve kenarlardaki nasırların temizlenmesi önemlidir. Sonrasında tırnak uçlarına koyu tondaki beyaz renk oje sürülmelidir. Bu noktada ojenin tırnağın üst taraflarına bulaşmamasına ve düz bir halde kurumasına dikkat edilmelidir. Bunun için kâğıt veya bant gibi bir nesneden yardım alınabilir. İyice kuruduğundan emin olunduktan sonra tırnağın tamamına daha açık tondaki beyaz oje sürülmelidir.

Bu oje aynı zamanda bir cila görevini de görecektir fakat bir cila değildir. Bu sebeple bir diğer önemli püf nokta ise en üste şeffaf renkli tırnak koruyucu cila sürmektir. Bu cila ojenizin daha uzun süre tırnağınızda muhafaza edilmesini sağlar. Ojenizin bozulmadan hızla kuruması için çeşitli malzemeler vardır. Bu malzemeleri kullanmak ojenizin pürüzsüz görüntüsünü korumanıza yardımcı olacaktır. Ojenin cilasını sürdükten sonra yeterli bir süre beklemeliyiz. Bu süre geçtikten sonra oje kurutucu ürünümüzü tırnaklarımıza uygulamalıyız. Bu ürün sprey biçiminde de oje biçiminde de olabilir ama işlevi aynıdır.

YouTube video

Genel adlı kategorimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın