Fuzul Ev Güvenilir Mi? (FUZUL EV KULLANICI YORUMLARI)

Faizsiz kredi ile ev sahibi olmayı düşünenler tercihlerini fuzul ev ile yaptıklarında akıllardaki sorunun yanıtını merak etmekte. Zira fuzul ev güvenilir mi şeklinde kullanıcı yorumlarını araştırmakta bireyler. Haklılar da; bu zamanda peşin para vermek oldukça zor olup güven meselesi de ortaya çıkmakta. Özellikle yeni kurulan bu sistemlere girmek oldukça riskli bir yatırım olarak düşünülebilir.

İstanbul merkezli kurulan Fuzul Ev isimli sistem, ev sahibi olmak isteyenleri bankaların yüksek konut kredisi faiz oranlarıyla uğraşmak zorunda bırakmadan ev sahibi yapabilme imkanı sunan bir sistem. Türkiye’de bu mantık ile ev sahibi yapan sistemlerin sayısı son zamanlarda yavaş yavaş artmaya devam ediyor. Fuzul Ev de bu sistemlerden birisi. Aynı mantık ile ev değil araç sahibi yapan Fuzul Oto isimli proje de aynı şirket tarafından geliştirilmiş. İkisinde de kendi ödeme planlarınızı, kendi vadelerini belirleyerek ev veya araba sahibi olma şansına sahipsiniz.

Fuzul Ev ile Nasıl Ev Sahibi Olunur, Avantajları Nelerdir?

Öncelikle son zamanlarda faiz oranlarının epey artması, emlak sektörünü derinden etkilemişti. Özellikle kredi ile ev almak isteyen kişiler yüksek faiz oranlarını görünce ev sahibi olma hayallerini ertelemek zorunda kalmıştı. Çünkü kredi kapsamında aldığınız miktardan çok daha fazlasını geri ödemek zorunda kalınca ev almak pek de avantajlı görünmüyor.

İşte Fuzul Ev de tam bu noktada işe giriyor. Kendi belirlediğiniz aylık ödeme planlarına göre 240 aya kadar ödeme planı oluşturarak ev sahibi olma şansına sahip oluyorsunuz. Sistemde çeşitli yöntemler var ancak temel mantığa bakacak olursak yapacağınız aylık ödemeler karşısında taksit ay sayınız kadar (örnek 48 aylık ödeme yöntemi aldınız) kişiden oluşan bir gruba dahil oluyor, yapılan kuralar ile her en geç 48 ay içerisinde ev sahibi oluyorsunuz. Sistem, ara dönemlerde yapabileceğiniz peşin ödemelerle ev sahibi olma tarihinizi daha erkene alma imkanı da sunuyor.

Fuzul Ev Güvenilir Mi?

Sitede, bugüne kadar Fuzul Ev aracılığıyla ev veya araba sahibi olan kişilerin ad-soyad, il ilçe bilgilerine ek olarak gayrimenkulün tesliminde çekilen fotoğraflardan oluşan bir arşiv bulunuyor. Bugüne kadar yüzlerce kişiyi konut ve araç sahibi yapan Fuzul Ev güvenilir ve geleceği olan bir sistem gibi görünüyor.

Sonuç olarak bakıldığında bu gibi sistemlerde püf nokta sizlere sunulan sözleşme içeriğidir. Çok sayfalı sözleşmeler genelde gözde çok büyütülmekte ve zaman kısıtlaması nedeni ile çabucak yapılmak istenmekte. Sizlere tavsiyemiz ile kesinlikle sözleşme örneğini talep edip, önce inceleyeceğini ve ona göre kararınızı vereceğinizi belirtin. Eğer aklınıza yatmayacak bir durum söz konusu ise zaten imza atmayacak ve sisteme girmemiş sayılacaksınız.

İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın