Gaviscon Şurup Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır, Nedir?

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu ve bilgi sahibi olmak istediği Gaviscon şurup ne işe yarar? gaviscon şurup kullanımı, gaviscon şurup kullananlar, gaviscon şurup hamilelikte kullanılır mı? benzeri konulara bu içeriğimizde yer verdik.

Gaviscon şurup nedir diye merak eden kişilerin sayısı oldukça fazla. Bu şurup, özelikle mide ağrısı ile baş etmek zorunda kalan insanlar için hayat kurtaracak nitelikte olan bir ilaçtır. Bu ilaç özellikle de mideden yemek borusuna doğru çıkan mide asidinin oluşturduğu yanmaları keser ve kişiyi rahatlatır.

Gaviscon şurup
Gaviscon şurup

Gaviscon Şurup Kullanımı

Şurubun etken maddelerinden olan sodyum alijat ve kalsiyum karbonat mide rahatsızlığı yaşayan insanları kısa zamanda sağlıklarına kavuşturur. Aynı zamanda yemek yeme sonrası hazımsızlık problemi yaşayan insanlar da bu ilacı rahatlıkla kullanabilirler. Ama bu ilacı kullanmadan önce muhakkak aile hekiminize danışmalısınız.

Gaviscon Şurup Kullananlar

İlacın diğer etken maddeleri başka hastalıkları tetikleyebileceği için ilaç kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Gaviscon şurubu eğer doktorunuz önerdiyse bu ilacı ancak o zaman gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Bu şurubu doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Gaviscon Şurup Aç Mı? Tok Mu?

Gaviscon şurup içilmeden önce dikkat edilmesi gerekenlerden biri de tokluk olmasıdır. İlacı içmeden önce mutlaka karnınız tok olmalıdır, şurubu kullanmadan önce şişesini çalkaladıktan sonra ölçülü içilmelidir. Tablet olanı ise çiğneyerek yutulmalıdır.

Gaviscon Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın olduğu gibi bu ilaç türünün de birtakım yan etkileri bulunmaktadır. Gaviscon şurup yan etkileri nelerdir diye merak eden kişiler için belirlenen yan etkiler aşağıda sıralanmıştır;

  • El, ayak, bilek, dudak ve yüzde şişme
  • Boğazda devamlı olarak yutkunma hissi
  • Nefes almakta güçlük çekme
  • Zaman zaman vücutta karıncalanma hissi
  • Vücudun herhangi bir yerinde kızarıklıkların olması

Belirtilen bu yan etkiler çok hafif bir şekilde seyreder. Eğer bu yan etkilerden birisine rastlarsanız ilacı kullanmayı anında bırakın ve aile hekiminiz danışın.

Gaviscon Şurup Hamilelikte Kullanılır Mı?

Yan etki şikâyetleriniz zamanla artış gösterirse de muhakkak bir sağlık kuruluşundan yardım talep edin. Gaviscon şurup yan etkileri genel olarak çok hafif olarak baş gösterse de bu şurubu hamile olan kadınların kullanması kesinlikle tavsiye edilmez.

Gaviscon Şurup Fiyat Nedir?

Bu ilacı kullanmak isteyen insanların en çok merak ettiği konuların başında Gavicson şurup fiyat nedir? soruları gelmektedir. Gavicson şurup hiçbir sağlık kuruluşunda reçetesiz satılmamaktadır. Bu ilaca sahip olmak için doktorunuzun reçetenize bu ilacı yazması gerekmektedir. Bu ilaç markasının 2022 yılındaki eczane satış fiyatı ise 40 Lira 64 kuruş olarak belirlenmiştir.

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Ventolin Şurup Nedir?

Parol Şurup Ne İşe Yarar?

Benzer ilaçları ve şurupları incelemek isterseniz eğer yukarıdaki linklere tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (1 Kişi Değerlendirdi!

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın