Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi 2020

Gelir belgesiz kredi başvuruları başlamış olup, başta öğrenciler olmak üzere 2020 yılı kredi veren bankalar listesi buradan öğrenilebilir. 10000 TL’ye kadar gelir belgesiz, kefilsiz, sigortasız kredi başvurusunda bulunarak anlık hızlarda kullanmak mümkün! Öğrenciye gelir belgesiz kredi veren bankalar olmakla beraber bunların hangileri olduklarını aşağıdaki ekrandan öğrenebilirsiniz. Gelir belgesiz kredi veren bankalar listesi 2020 yılında güncellenmiş ve düşük faizli nakit kredi başvuruları başlamıştır.

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi

Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri kimi durumlarda kredi çekmek durumunda kalabilmektedir. Şayet 18 yaşını geçmişlerse, yani hukuki anlamda da reşit olmuşlarsa, bu hakları vardır. Gel gelelim her banka öğrencilik statüsünde bulunan ve herhangi bir gelir kaynağını (bordro) gösteremeyen gençlere kredi vermemektedir.

Gelir belgesi şartı aramayan bazı kurumlar kefil istemektedir ya da varsa bir taşınır veya taşınmaza ipotek koydurma arayışındadır. Öğrenciler açısından düşünüldüğünde üstlerine ipotek için değerli olabilecek bir taşınır veya taşınmaz malın bulunmadığını herkes tahmin edebilir. Ayrıca öğrenciler için kefil bulmakta oldukça güçtür. Bu yüzden bir öğrenci şayet kefilsiz ve gelir vergisiz kredi çekebilmek istiyorsa gerçekten de iyi bir araştırma yapmalı ve seçenekleri karıştırılmamalı.

Öğrencilere gelir belgesiz kredi veren bazı bankalar da bulunmaktadır; ancak verdikleri tutarlar sabit değildir. Ayrıca başvurulan şubeden şubeye de değişiklik gösterme ihtimali bulunmaktadır. İçlerinde sabit olduğunu düşündüğümüz tek seçenek QNB Finansbank şemsiyesi altında hizmet sunan En Para’dır. Bu noktada, böyle bir kredi arayanlara ilk önerimiz de En Para’dır.

Gelir Belgesi Olmayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Şubesiz bankacılık hizmetleri günümüzde giderek önemini artırmış durumda. Zira tek bir tık ile kolayca binlerce TL nakit kredi vadesiz hesabına geçebiliyor. Başta işbank olmakla beraber enpara.com, cepteteb ile bu hizmeti kolayca bulabilirsiniz. 10.000 TL’ye kadar nakit kredi için sizlerden gelir belgesi talep edilmez.

  • ING Bank Mini Kredi ise bir diğer çözüm yolu olabilir. Şubeye gitmeden, yani ATM, telefon veya internet bankacılığı gibi kanallardan başvurulan bu kredi için alınabilecek en yüksek tutar 5000 TL’dir.
  • İş Bankası da bir diğer çözüm olabilir. Şöyle ki bordro sunamayan, yani resmî olarak bir yerde çalışmayan öğrenciler bu bankaya başvuruda bulunabilir. Bankadan alınabilecek en yüksek tutar ise 30,000 TL’dir.
  • TEB ise mobil uygulaması üstünden benzer bir kredi paketine sahiptir. Ayrıca Denizbank, Ziraat Bankası, Akbank gibi diğer seçeneklerde kredi çekmeye hazırlanan öğrenciler tarafından incelenmelidir. Her banka, günbegün kredi faiz oranlarında değişime gidebileceği için son dakika bilgilerini incelemek daha az masraf oluşmasını sağlayacaktır.

Bazı bankalardan bahsederken en yüksek tutardan, yani bankanın belirlemiş olduğu üst limitten bahsettik. Bunun anlamı, alınabilecek en yüksek kredi tutarı olup o tutarın altında bir kredi alma ihtimalinizin de bulunduğudur.

Enpara.com hazır kredi başvurusu başlamış olup, öncelikle enpara müşterisi olmanız gerekiyor. Enpara bildiğiniz gibi havale eft almamakla beraber verdiği kredi kartından da aidat almamakta. Üstelik sürekli kullanmanın sizlere sunduğu avantajlardan biri de yıllık 100 TL’ye kadar kart aidatını sizlere nakit olarak vermesidir.
İçeriği Değerlendir
Photo of author

Nizami Çağlayan

Blog içerikleri üretir, kullanıcıları analiz eder merak ettikleri konulara dair konular üretir.
Yorum yapın