Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (ANINDA HESABINDA)

Anında kredi veren bankalar arasında başta iş bankası olmak üzere enpara.com ve cepteteb bankaları bulunmakta. Gelir belgesiz, kefilsiz kredi veren bankalar 2021 yılında da sizler ile oluyor. Peki hangi banka ne kadar faiz oranı ile bu tüketici kredisini veriyor, kredide hayat sigortası zorunlu mu, bu gibi soruların da yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi

Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri kimi durumlarda kredi çekmek durumunda kalabilmektedir. Şayet 18 yaşını geçmişlerse, yani hukuki anlamda da reşit olmuşlarsa, bu hakları vardır. Gel gelelim her banka öğrencilik statüsünde bulunan ve herhangi bir gelir kaynağını (bordro) gösteremeyen gençlere kredi vermemektedir.

Gelir belgesi şartı aramayan bazı kurumlar kefil istemektedir ya da varsa bir taşınır veya taşınmaza ipotek koydurma arayışındadır. Öğrenciler açısından düşünüldüğünde üstlerine ipotek için değerli olabilecek bir taşınır veya taşınmaz malın bulunmadığını herkes tahmin edebilir. Ayrıca öğrenciler için kefil bulmakta oldukça güçtür. Bu yüzden bir öğrenci şayet kefilsiz ve gelir vergisiz kredi çekebilmek istiyorsa gerçekten de iyi bir araştırma yapmalı ve seçenekleri karşılaştırmalıdır.

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Verir?

Öğrencilere gelir belgesiz kredi veren bazı bankalar da bulunmaktadır; ancak verdikleri tutarlar sabit değildir. Ayrıca başvurulan şubeden şubeye de değişiklik gösterme ihtimali bulunmaktadır. İçlerinde sabit olduğunu düşündüğümüz tek seçenek QNB Finansbank şemsiyesi altında hizmet sunan Enpara’dır. Bu noktada, böyle bir kredi arayanlara ilk önerimiz de Enpara’dır.

  • ING Bank Mini Kredi ise bir diğer çözüm yolu olabilir. Şubeye gitmeden, yani ATM, telefon veya internet bankacılığı gibi kanallardan başvurulan bu kredi için alınabilecek en yüksek tutar 5000 TL’dir.
  • İş Bankası da bir diğer çözüm olabilir. Şöyle ki bordro sunamayan, yani resmî olarak bir yerde çalışmayan öğrenciler bu bankaya başvuruda bulunabilir. Bankadan alınabilecek en yüksek tutar ise 30,000 TL’dir.
  • TEB ise mobil uygulaması üstünden benzer bir kredi paketine sahiptir. Ayrıca Denizbank, Ziraat Bankası, Akbank gibi diğer seçeneklerde kredi çekmeye hazırlanan öğrenciler tarafından incelenmelidir. Her banka, günbegün kredi faiz oranlarında değişime gidebileceği için son dakika bilgilerini incelemek daha az masraf oluşmasını sağlayacaktır.

Bazı bankalardan bahsederken en yüksek tutardan, yani bankanın belirlemiş olduğu üst limitten bahsettik. Bunun anlamı, alınabilecek en yüksek kredi tutarı olup o tutarın altında bir kredi alma ihtimalinizin de bulunduğudur.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın