Geri Ödemesiz Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgeb hibe konusunda her yıl binlerce vatandaşa, karşılıksız kredi nakit para vermektedir. Bu sektörlere göre değişse de, en fazla hibe verdiği alanlar hayvancılık sektörüdür. Bu nedenle geri ödemesiz hayvancılık kredisi nasıl alınır, başvuru şartları hakkında tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

 Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık ve tarım ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu iki sektördür. Üretimi arttırmak ve ülke içinde gerek tarım gerekse hayvancılık alanında ülke içinde büyük eksiklik vardır. Geçtiğimiz yıllarda kurban bayramı öncesi yurt dışından Angus ithal ettiğimizi duymuşsunuzdur. Bu haberler aslında ülkedeki hayvan açığını gözler önüne sermektedir. Bunların yanında kırmızı etin kilogram fiyatının oldukça fazla olması, insanların et tüketimini azaltmaktadır. Ülke içinde hayvancılık ve tarım faaliyetlerinin hız kazanması, katma değerli ürünler üretmek ve bu ürünleri farklı ülkelere ihraç ederek ülke içine döviz sokmak ülkemizin ekonomi alanında ilerlemesini sağlayacaktır. Bu yüzden tarım ve hayvancılık ülkemizde büyük önem taşıyan iki önemli faaliyet alanıdır.

Devlet de bu açığı görmekte ve bu alanda hizmet üreten, üretim yapan çiftçi ve hayvancılık faaliyetleri yürüten kişileri desteklemektedir. Geri ödemesiz hayvancılık kredisi gibi farklı imkanlar sunarak hayvancılık ve tarım faaliyetlerinin ülke içindeki faaliyet alanının genişlemesi bu proje ile birlikte olanaklı hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Tarımsal faaliyet yürüten gerek hayvancılık gerekse tarım üretimi yapan pek çok kişi için devlet karşılıksız hibe desteği sunmaktadır. Bunun yanında düşük faiz imkanları ile çiftçiyi desteklemektedir. Karşılıksız hibe ve faizsiz kredi imkanı sağlayan pek çok farklı kurum mevcuttur, bunların en başında kalkınma ajanları gelmektedir. TKDK, Tarım il ve ilçe müdürlükleri, KOSGEB, Ziraat bankası gibi farklı finans ve destekleme kurumları çiftçinin faaliyetlerini desteklediği bilinmektedir. Şimdi bu kurumları tam olarak hangi alanda hizmet ve faaliyet sunduklarını detaylı olarak inceleyelim.

Hayvan Kredisi

Tarımsal ve Kırsal kalkınmayı destekleme Kurumu olarak bilinen TKDK %80e varan avantajlar ile hibe desteği sunduğu bilinmektedir. Üreticilerin TKDK tarafından destek alabilmesi için öncelikle desteklenen iller alanında ilinizin yer alıyor olması gerekmektedir. Yani TKDK sadece kendi belirlediği 42 ilde destek sağlamaktadır.

TKDK desteklenen İller; Çorum, Balıkesir, Afyon, Amasya, Erzurum, Hatay, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Kars, Isparta, Malatya, Ordu, Konya, Şanlıurfa, Sivas, Samsun, Trabzon, Tokat, Van, Yozgat, Ardahan, Ağrı, Aksaray, Ankara, Burdur, Bursa, Aydın, Çankırı, Denizli, Çanakkale, Erzincan, Giresun, Elazığ, Kastamonu, Kütahya, Karaman, Mardin, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Muş.

5 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

KOSGEB her zaman yeni girişimcileri desteklemek üzere hizmet vermektedir. KOSGEB’den destek almak için kuracağınız işletmenin giderleri için destek ve hibe alabilirsiniz. Yani canlı hayvan için KOSGEB den hibe almak mümkün değildir. KOSGEB tarafından desteklenen pek çok farklı kapalı hayvancılık faaliyetleri mevcuttur. Bunları KOSGEB desteklenen sektörler alanından ulaşabilirsiniz.

KOSGEB ve TKDK desteklemeleri ile sizler de işletmenize hibe desteklerinden faydalanabilir ve işlemeniz için her türlü desteği alabilirsiniz. Desteklemeler ile birlikte gerek işletme giderleri gerekse diğer faaliyetlerin giderlerini kolay şekilde karşılayarak işletmenizin faaliyetlerini ve gelirlerini arttırabilirsiniz. Sonuç olarak bakıldığında ziraat bankası üzerinden bu krediye başvurmak mümkün. Uygun faiz oranları ve vade seçenekleri dahilinde kredilerden yararlanarak, gerek hayvan alımında gerekse de hayvan üretiminde nakit para olarak alabilirsiniz. Genele bakıldığında hibe programlarından yararlanmak isteyenler, kosgeb üzerinden alsa da, buradan olumsuz sonuç ile ayrılanlar tercihini ziraat bankası kredi başvurularında bulmakta.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın