Hangi Bankalar Bayanlara Hayvan Kredisi Veriyor?

Erkeklere göre bayanların hayvan kredisi başvuru onayı almaları daha fazla olup, hangi bankaların bayanlara hayvan kredisi verdiği merak edilebilir. Tarım kredileri arasında en fazla başvuru yapılan kosgeb hayvan kredileri ile hem faizsiz kredi alabilir hem de hibe kredilerinden (geri ödemesiz) yararlanmak mümkün. Kosgeb özellikle bayanlara teşvik amacı ile nace kodu sorgulama kategorisine uygun olan başvuruları hızlıca onaylamaktadır. Daha detaylı bilgi almak isteyenler sitemizde bulunan hayvan kredileri kategorilerine bakabilir. Herkesin aklındaki sorulara baktığımızda devlet destekli projeler, hibe kredi şartları, kadın girişimci kredisi, kosgeb kredi başvurusu, büyükbaş hayvancılık, devlet destekli hayvancılık kredisi geliyor.

Kadınlara Teşvik Kredileri

Bayanların teşvik almaları için öncelikle kosgeb kurslarına katılmaları zorunludur. Buradan alınacak belgeler dahilinde vermiş olduğu projelerin onaylanması ve aktif olarak başlaması gerekmektedir. Yani parayı aldım sonrası beni ilgilendirmez diye düşünmeyiniz. Müfettişler ve kurum çalışanları sürekli olarak takip edecek ve ona göre rapor verecekler. Bir anda hibe paranın tamamı verilmez fatura karşılığında gerekli adımlar stabil olarak ilerlemekte.

Hayvancılık denilince küçükbaş, büyükbaş, tavuk çiftliği, bal üretimi için arı kovan çalışması, ipek yetiştirme, tekstil üretimi ve işleri, kuaförlük ve güzellik salonları, vb. kategorilerdeki işletme türleri olsun kadın girişimcilere devlet sınırsız destek vermektedir. Hem faizsiz kredi olsun hem de hibe para olsun kosgeb aracılığı ile desteklerine devam etmektedir. Kadınlara hayvan kredisi veren bankalar fazla olup, çoğu bankalar faiz ile teşvik verirken, devlet tarafındaki bankalar ise faizsiz kredi vermektedir. Ancak bizim için önemli olan hibe kredilerinden yararlanmak!

Bayanlara Hayvan Kredisi Verenler

Eğer ki devlet tarafından faizsiz ve hibe kredilerden yararlanmak istiyorsanız, sizlere en yakın kosgeb il müdürlüğüne gidip girişimci sertifikası için başvuru yapmanız gerekiyor. Yok ben uğraşamam o kadar belge ile hızlıca para lazım derseniz de bütün bankalardan faizli bir şekilde hayvan kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Genelde faiz oranları %1.20 den başladığını belirtelim. Kredi dosya masrafları ve alınacak hayvanların sayısı kadar cinsleri de kredi içinde değerlendirilir ve buna göre kredi yanıtı verilir.

Bayanların kredi başvurusu için 18 yaşını bitirmiş olması gerekiyor. Hibe programlarında devletin belirlediği oran %50 olup, yetiştirilen hayvan türleri ve sayısına göre miktar değişebiliyor. Kadınlara hayvan kredisi konusunda devletin 2018 yılında yüklü miktarlarda adım atması planlanmaktadır. Bu nedenle elinizi çabuk tutmanızda fayda olacaktır. Faizsiz kredi başvurularında ise geri ödemeler kredi çekildikten sonra +2 yıl sonra ve her 3 ayda bir ödenmek şartı ile taksite bağlanır. Girişimci olarak bayanlara yer vermek isteyen devletin belirlediği politikalar genelinde artık bayanlara fazlası ile öncelik verilecek!  Bu bankalar arasında en önemlisi Ziraat bankası olup, bayanlara faizsiz kredi de sunmakta. Esnek ödeme seçenekleri ve bol taksit sayısı ile faizsiz kredilerden yararlanmak mümkün.

Kosgeb hibe kredilerinde avantajlı rakamlar söz konusu olmakla beraber alınacak olan kredi miktarına göre süre uzatılabileceği gibi faizsiz olması da cabası. Yani krediyi alıyorsunuz ve teşvik adı altında yatırımlarınıza yön veriyorsunuz. Dilerseniz kaldıraç sistemini de kullanarak hibe programları ile kredinizi katlamak mümkün.

İçeriği Değerlendir

Nasıl Gidilir internet sitesinde benzeri bir çok konu bulunmaktadır. Ziyaret ederek farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Photo of author

Neriman Köse

Merhaba, Bireysel emeklilik sistemi hakkında kısaca BES olarak bilinen geleceğe emin adımlar atmak isteyenlere doğru ve bilgilendirici yazılar yazmak istedik.
Yorum yapın