Modern technology gives us many things.

Hangi Bankalar Düşük Faizli Emeklilik Kredisi Veriyor?

Düşük faizli emekliye kredi veren bankalar arasında bir çok banka mevcut.

Düşük faizli kredi çekmek isteyen emekliler bankalar arasında tercihini yaparken faizin düşük ve vade seçeneklerinin yüksek olmasını düşünerek emekliye en uygun kredi seçeneklerini düşünür. Emekli olduktan sonra bana para lazım olmaz, demeyin. Zira gelir-gider durumları bazen istenmeyen durumlarda sıkıntıların çıkmasına neden olabilir. Hali ile emeklilerin büyük çoğunluğu; ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi talepleri için bankaların yolunu tutmakta. Ancak asıl önemli etken emeklilere verilen kredi üst limiti. Yani bir çok banka ne yazık ki, sizlerin talep ettiği kredi tutarlarını vermemekte. Gelire göre gittikleri için aldığınız emekli maaşının en fazla 24 katına kadar kredi verilmekte.

Emeklilik Kredisi Hesaplama

Örnek bir emekli kredisi hesaplaması yapmak istersek; farz edelim ki maaşınız aylık 1850 lira. Yani devlet emeklilik için sizlere her ay bu parayı ödüyor. Sizler ihtiyaç diğer adı ile tüketici kredisine başvurmak istediğinizde aylık taksit 925 TL olarak şeklinde, 23500 tutarına kadar kredi alabilirsiniz.

Emeklilik döneminde en büyük problemlerden biri yaşınızı doldurmanıza rağmen prim günü boşluğudur. Bunun için ihtiyaç duyduğunuz nakit para için emeklilik kredisi veren bankalar 2020 sizin için en iyi seçeneklerden biri olabilir. Prim gününüzü doldurmak yerine bir an önce emekli olmak istiyorsanız kredi kullanabilirsiniz. Bağ-kur ya da SGK prim borçlarınızı biran önce ödeyerek kredi taksitlerinizi hak edeceğiniz maaştan yatırabilirsiniz. Bankaların Sosyal Sigortalar Kurumu ile yaptığı anlaşma ile birlikte kredi sağlayarak vatandaşlara erken emeklilik şansı tanınıyor. Başvurular bizzat şubeden alınmaktadır.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi 2020

Sosyal güvenlik kurumu ile yapılan protokol neticesinde prim günü eksik olan vatandaş için kredi sunacak olan ziraat bankası 2020 yılı için vade süresini 36 ay olarak belirledi. Alacağınız kredi için hizmet dökümü ve kimliğinizi götürmeniz yeterli olacak. Prim günü eksik olan müşterilerine düşük faiz oranları ve uzun vade ile vereceği kredi seçeneğini şubeye giderek bizzat kendiniz yapmak zorundasınız.

Emeklilik kredisi için bankanın uyguladığı faiz oranı seçeceğiniz miktar ve vade süresine göre değişkenlik gösterir.

Emeklilik Prim Ödeme Kredisi 2020

Emeklilikte yaşa değilde prime takılan vatandaşlar artık bankaların sunduğu kredilerden faydalanabiliyor. Yapmanız gereken ne kadar prim günü ve nakit ihtiyacınız olduğunu öğrenmek ve bankanıza başvurmak olacak. Bağ-kur yada SGK fark etmeden sadece eksik alan prim gününüzü nakit olarak ödeyerek emekli olabiliyorsunuz. erken emeklilik sizin için daha avantajlı ve getirisi olan bir olaydır.

Prim gün sayısını nakit olarak ödemek ve emekli olmak istiyorsanız 36 aya varan vadeler ile kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Her bank kredi faiz oranını vade seçeneğine göre değiştirmektedir.

Emeklilik Kredisi Hesaplama 2020

Emekli olmak için kredi çekecekseniz öncelikle prim gününüzü ne kadar nakit para ile kapatmanız gerekiyor onun hesabını yapmalısınız. Daha sonra ödeyeceğiniz kredinin faiz tutarı ile birleştirerek daha erken emekli olmanın size ne kazandıracağını çıkarabilirsiniz.
Kredi hesaplaması yaparken daha geç emekli olmanız halinde ne kadar zarar edeceğinizi ya da erken emeklilikteki karınızı çıkarabilirsiniz. Özellikle emekli kredisi hesaplama 2019 seçeneğini değerlendirirken bunları göz önüne alabilirsiniz. Yorum ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Emeklilik Kredisi Çekme Şartları

Bankaların çoğu krediyi çekecek olan şahsın yaşına ve kredi notuna hatta gelirine bakmaktadır. Emekli olması bir avantaj olması gibi görünebilir. Ancak bankaların esas kıldığı ilk şart şüphesiz ki kredi notudur. Sonrasında şahsın yaşına bakılmakta buna göre bir kredi limiti çıkarmakta. Bu şartlara bakarsak

  • En fazla 70 yaşında olmalısınız.
  • Yasal ve idari takibin olmaması üzerinizde.
  • Kredi vade süresi maksimum 60 ay ile sınırlı kalması
  • Taksit tutarının aylık gelirin yarısından fazla olamaz.
Bunları da beğenebilirsin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku